Strugurasi de Sept-Oct 2011 *45*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Trebuie sa va scriu ce am citt eu la un moment dat. era o tanti care era preoteasa sa ceva si scria despre viata de familie. Zicea ca inainte de logodna viitorul sotz nu trebuie sa o vada. dupa logodna i o dai cat vrea el. dupa nunta cam la fel ca trebuie sa procreezi. dupa priml copil o raresti...cam de 2 ori/ sapt dat pt ca trebuie sa il faci.pe al doilea i o mai dai. dupa al doilea din ce in ce mai rar astfel incat pe la 35 de ani sa ajungi la 1 data/sapt si dupa 40 de ani sa nu i o mai dai deloc.

cam asa ceva scria din ce imi aduc eu aminte...

deci fetele, bagati mare! Eu anul asta fac 31 ..nu mai am mult!

p.s. mai era un punct si pt femeile care vor mai mult de 2 copii da nu mai stiu cum era..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

sei, ieri i-am dat portie dubla de suc (mar, morcov, portocala,para)
si azi dimineta i-am pus si para in branzica de vaci cu mar.
ooka ai foarte mare dreptate! sa vedem azi cand o iau ce imi povesteste. am noroc ca are incredere in mine si imi spune ce i se intampla.
ieri, dupa ce i-am spus ca vom gasi o solutie acestei probleme m-a imbratisat si mi-a spus ca e fericita ca sunt mamica ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

oana, anul asta fac 34 .... stau cam prost deci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Eu anul acesta schimb prefixul.Fac 30

Neata, mai spre amiaza


Nu stiu ce sa ma cu fie-mea.Seara se culca la 19,30.Se culca la 20,30 si acum si-a schimbat ora.Si doarme dusa pana la 24-1,Dar dupa aceea trebuie sa o iau cu mine in pat ca se frichineste toata nioaptea in patutul ei.

Cum fac sa-i schimb programul?sa se culce si ea la 21.Ma gandesc ca asa nu se mai frichineste noaptea.

Ea se trezeste intre 7-8.La 10 se culca pana la 11,30 -12.Apoi mai doarme afara 40 minute si seara se culca de la 7,30.

Am incercat sa ma joc cu ea, sa mai treaca ora dar nu mai poate>se freaca la ochi si casca si trebuie sa o culc.Ea doarme cu tzitzi in gura seara.


Vine primavara....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Azi afla fina ce poarta in burtica.Abia astept sa vad daca este baietelSunt mai curioasa decat ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Rach,si eu sunt asa entuziasmata cand aflu de cate o gravi. ieri a nascut o prietena. fetita 4350 gr.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:



Anastasia mea la 2 luni a avut 4250

Felicitari



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salutare

De acord cu Ooka in privinta comportamentului educatoare, dar tb si parintii sa intervina acasa sa afle ce nevoie nesatisfacuta o face pe fetita sa fie violenta.

Pinky dak te-ai hotarat sa iti iei. Eu azi fac comanda http://www.fungroup.ro/national/scapa-de-durerile-de-spate-cu-kosmodisk-classic-spine-massager-un-dispozitiv-testat-clinic-si-premiat--1--736.html

Oana, citisem si eu articolul cela... eram pe jos de ras :)))

[Later edit] Pinky astia nu ofera garantie, deci mai bine nu !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Si a mea tot pe acolo, Rach.
ea mai avea un pic si facea 42s.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Ce bine rad...eu am facut 36...soooo sunt pe ultima suta...da pentru ca-i prea des...poate mai trag un plod drept pedeapsa

Citind mesajul Oanei cu i-o dai, nu i-o dai...am trecut la cel am Michellei care incepea asa "Sei, ieri i-am dat portie dubla de..." Am ras de una singura in hohote cat de zurlie sunt....continuarea era SUC, dar nu conteaza

Ilinca a stat toata dimineata la patrulat pe covor si pentru ca am mers pana in bucatarie, la intoarcere fiica-mea molfaia cu spor talpa papucului meu...bleah, nici chiar asa

Apoi merg in bucatarie la gatit si incep sa zboare cutii de "laptic" de la scoala, 2 se sparg pe balcon, una intra in bucatarie pe usa de la balcon si era sa ma loveasca in cap...ma feresc si mi se sparge de usa...m-am crizat, am alergat dupa nenorocitii de copii needucati, insa n-am reusit sa-i prind sa-i aduc la curatat si apoi la Politie....mi-am facut niste nervi de nedescris care au culminat cu o durere cumplita de stomac si de rau....cam asta am facut azi...insa m-am binedispus cu discutia voastra despre sex.
Merg sa gatesc:
-supa de scoici
-mazare uscata batuta cu carnaciori si muraturi
- piure de morcov, pastarnac, patrunjel, cartof dulce - pentru ILINCA:)


Mergi la inceput