Strugurasi de Sept-Oct 2011 *45*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

azi ,dupa 4 luni , am ajuns si eu la coafor , m am frezat , aranjat , bibilit si cand ajung acasa , ce credeti
ma vede copilu' si incepe sa planga
a tinut o asa vreo juma de ora , cum se uita la mine cum il apuca
se pare ca ma place ciufuita





concluzia(mea) cu lactatele la bebei: pot declansa alergii, ca si glutenul sau oul; nu dam inainte de 8 luni. Cu pediatrul d´abea peste 15 zile avem intrevedere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancaroro

De cateva saptamani doarme pe burta. De la 7 seara, pana la 6:30-7 dimineata. Cu trezirile pentru masa, desigur, care nu sunt la aceeasi ora, si variaza intre 2 si 5 .



noroc c-ai specificat trezirile pt masa, ca am murit de invidie cand ai scris 12 ore...

Am ajuns la concluzia ca Noa mea e grasa(voi tot ati spus dar eu n-am crezuteu o vad ´normala´) ce ma fac cand da de cereale si paine¿¿ am fost in vizita la o amica cu fetita de 8 luni jumatecare are 7kg, si noi atingem 8 deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Bunny, o sa slabeasca atunci cand va merge si de ce sa ii dai cereale? eu am decis sa nu ii dau mai devreme de un an, cel putin...

Jade ce tare faza cu T care s-a speriat de tine aranjata la par Imi imaginez momentul si rad singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Sei, iaurtel nu ii dai pana intr un an?

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!


pai nu stiu asteptam sa vedem ce zice si dr la 9 luni..
si voiam sa-mi iau iaurtiera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

azi ,dupa 4 luni , am ajuns si eu la coafor , m am frezat , aranjat , bibilit si cand ajung acasa , ce credeti
ma vede copilu' si incepe sa planga
a tinut o asa vreo juma de ora , cum se uita la mine cum il apuca
se pare ca ma place ciufuita

anca , seidana ai vostri nu transpira pe spate cand stau mai mult in scaun ?
al meu da...uneori il gasesc fleasca pe spate in doar 15 min

anca , tu nu ai problema cu schimbarea treptei spatarului la carucior ?

seidana , eu i am facut lui T pe la 2 luni jumate analize din sange pt depistarea alergiei la proteina
din fericire a iesit negativ

_


de T 6+





jade noi nu transpiram deloc.. poate insa T se agita mai mult..

eu cu analizele am o problema, insa daca o sa-i recoltez sange ii voi face si pt alergii clar..

ce tare faza cu coaforul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Buna seara fete dragi!

Am intrat sa scriu in fuga cateva cuvinte.

Am fost azi la Administratie sa le dovedesc ca platisem din ianuarie impozitul si pt asta am pierdut juma de zi. Am stat 3 ore la coada afara, apoi alergat in alta parte sa duc dovada. Banii tot in aprilie ii primesc . No commment!

Si totusi...azi Inez a facut 6 luni!

LA MULTI ANI! Si pentru Razvanel de Hayat! Love u 2!

Azi am dat si para lui Inez: patra cu mar, crude amadoua. Deliciu! Urla la mine sa ii mai dau, innebunea pana duceam lingurita de la gura ei in castron si inapoi

Jade - am luat carucior din asta http://www.compari.ro/carucioare-c3919/chicco/london-p41200225/. Sper sa fie bun.

Oana - nu e cu maner reversibil, eu una nici nu mi-as dori. Eu prefer ca ea sa vada lumea decat tot pe mine. In plus, mie nu mi-ar placea sa merg cu spatele

Scaunul de masa e dulcic foc, imi place mult. Asta este: https://comenzi.farmaciatei.ro/product_info.php?products_id=10026300

Nu mai stiu ce voiam sa zic, dar nu mai am timp, sunt pe fuga hehehhe

Va pup pe toate si va urez noapte buna!

Aaaaaaaaaaa Anca - asa iti trebuie cu soacra, daca nu ai venit la intalnire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Nici noi nu transpiram in scaun. Si de reglat spatarul la carucior, daca incerc sa il dau mai jos, se supara, ca vrea sa stea cat mai sus, oricum nu se prea sprijina de spatar, ca sta in fund la orice nivel il pun

Jade, concluzia, copiii ne iubesc asa cum suntem, nu au nevoie de artificii ca sa ne placa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

hai ca m ati bagat la idei cu transpiratul
hmm...oare el de ce o transpira asa ? ca nu se prea agita...

nanna e f frumu carutul , eu zic ca este f bun , de ce sa nu fie ? si este si f usor
de scaunul ce sa mai zic....e ca o bombonica , dulce foc
cat au costat ?

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Ancaro.. voiam sa-ti spun.. ce baiat mare ai.. si ce precoce e.. mai sunt si baieti mai aspri (de regul se zicea ca baietii sunt mai lenesi nu?) tot grasuni?
Cum e la munca? ai reusit sa te acomodezi..?

Anca.. da ce surpriza pe sotul tau.. cum sa vina "mami" pe neasteptate ?

Eu i-am dat cereale, din greseala initial.. adik nu am stiut ca biscuitii sunt cu gluten.. am vazut ca nu are nimik, si ii mai dau cam 1 biscuite la 4 zile.. si roaade cojita de paine (cu asta avem probleme meru plange cand i-o iau sa o inlocuisc-cand o inmoaie)
Desi initial am zis nu la multe, am ajuns la concluzia ca nici de exagerari nu e loc, si trebuie sa las viata sa urmeze cursul..
Desi nu imi place, desi trag de timp sa-i bag si a doua masa.. nu am ce face ca ei cresc, si devin independenti..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Nanna .. super achizitiile, sa te stapaniti cu drag ..
Mare figurice Inez a ta

Mergi la inceput