Strengari 45 - Bv Buburuza, Wali!Hai Dana!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Incerc sa scriu de pe tel. Fetelor, (imi cer scuze ca nu va nominalizez) multumesc pentru gandurile bune si pt sfaturi!! Am vorbit cu o consultanta in lactatie chiar de a doua zi din maternitate, cand am realizat ca e o problema. Din pacate, a ajuns la mine abia luni, pt ca era la bucuresti. Am stat mult la telefon, totusi, iar luni, cand a venit, chiar a fost de un real ajutor. Deci neaparat sa va ajute cineva chiar din prima zi, nu va bazati pe asistente!! Icter nu a facut deloc, nu s-a ingalbenit, albul ochilor e alb, iar bilirubina a fost ok cat am stat in maternitate. A fost, intr-adevar, mai somnolenta in primele zile, acum nu e, doar ca oboseste foarte repede la san. Am vorbit la tel si cu Rox Dudus de la LLL, foarte draguta. O pun cat de des la san, suge max 10 minute, cu stimulari, timp in care papa cca 20ml. O iau de la san adormita si in 2 minute plange de foame. Ma si mulg ca sa ii dau completare si, cand nu apuc sa mulg intre supturi, ii dau lp (la sfatul consultantei) - nu imi place asta deloc, dar acum trebuie neaparat sa ia in gteutate, asa ca mergem pe norma zilnica de ml. E ingrozitor de obositor si suntem amandoi acasa si tot nu mai apucam sa rrspiram o clipa. Abia apucam sa inghitim si noi ceva... Of, de-as vedea-o crescand, sa ma linistesc putin...

Anca, mamica Nataliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

buna,

Bv Mada!! refacere usoara si rapida si mult laptic pt bebelina! Bine ai venit pe lume Maya! sa fii sanatoasa si sa cresti mare
Bv istrategreta! Bine ai venit pe lume Rares Gabriel!

Hai Emmaella! Hai bebe Anastasia!
Hai Wali! Hai bebe Alin Mihai!
Hai Bubu! Hai bebe Mara Ioana!

titi vezi link-ul pe care ti l-a dat Marci, sper sa te ajute
carstea ufff... sper sa fie bine pan' la urma. Oricum daca esti in spital cred ca vor tine totul sub control
Dorina spor la calcat
Miha , dorm dorm . Asta noapte am avut program frumos, a papat cate 20-25 min si s-a trezit tot la 2 ore. Doamne ajuta sa-l tina tot asa
Meg ma bucur ca sunteti acasa, tin pumnii sa fiti din ce in ce mai bine si sa nu fie cazul de reinternare
Happy bine ati venit acasa . Zic si eu ca si fetele, apeleaza la consultant cat de repede poti ca daca se obisnuieste cu biberonul e mi greu dupa. Tin pumnii
Dana sper sa aveti drum bun (daca n-ati ajuns deja )
Dara nu-ti fa probleme, te mai ajut eu cu listuta cand am timp, am mai facut si eu modificari. Nu cred ca se supara cineva daca ne miscam mai greut cu modificarile
Wali felicitari pt alegerea si celui de-al doilea nume
Dia_tm ufff... imi pare rau ca tocmai acum a picat asta cu mutarea, sper sa gasiti repede ceva care sa va multumeasca


Pupici

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Anca tin pumnii sa mearga totul bine si Natalia sa ia in greutate. Prioritatea asta e, dupa aia ma gandesc ca poate, incet incet o sa-i puteti scoate si LP

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Carstea, , las ca esti sub supraveghere acum si n-are ce sa se mai intample rau

Bravo Mada!!! Suna f bine ce zici in mesaj!

Meg, ma bucur ca ai venit cu vesti ceva mai bune! Doamne ajuta sa nu va mai internati. Am vazut poze pe fb, sunteti o familie frumoasa!

Dana, drum bun!

Irina, 35+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Aredwynn, n-a luat deloc in greutate dupa ce a slabit in spital? Sau fatza de greutatea de la nastere? O fi cum ii ziceau Roninei, ca daca munceste la inceput la supt consuma calorii? Gen cat intra, atat iese, masurat in energie/calorii? Tin pumnii sa treceti rapid de hopul asta.

Cine stie ce ne-o astepta si pe noi celelalte, cu alaptarea, tare imi pare rau ca n-am apucat sa citesc tot site-ul LLL si carticelele :(. Dar e prea mult de lucru.

Dana, nu te mai chinui cu poza, a sosit si patutul meu, ii lipsesc niste gauri la o sipca de jos (cea care inlocuieste laterala 2 - daca vrei sa faci patul de sine statator), dar le da sotul acum cu bormasina.

Dr. m-a anuntat ca sunt niste reduceri de maine la nasteri la Regina Maria, daca e cineva interesat. O sa primesc ofertele maine sau poimaine. Au bagat si nastere in apa la Regina Maria, pare-se.

Foliile alea de toaleta cred ca sosesc maine.



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui dara76

Aredwynn, n-a luat deloc in greutate dupa ce a slabit in spital? Sau fatza de greutatea de la nastere? O fi cum ii ziceau Roninei, ca daca munceste la inceput la supt consuma calorii? Gen cat intra, atat iese, masurat in energie/calorii? Tin pumnii sa treceti rapid de hopul asta.

Cine stie ce ne-o astepta si pe noi celelalte, cu alaptarea, tare imi pare rau ca n-am apucat sa citesc tot site-ul LLL si carticelele :(. Dar e prea mult de lucru.

Dana, nu te mai chinui cu poza, a sosit si patutul meu, ii lipsesc niste gauri la o sipca de jos (cea care inlocuieste laterala 2 - daca vrei sa faci patul de sine statator), dar le da sotul acum cu bormasina.

Dr. m-a anuntat ca sunt niste reduceri de maine la nasteri la Regina Maria, daca e cineva interesat. O sa primesc ofertele maine sau poimaine. Au bagat si nastere in apa la Regina Maria, pare-se.

Foliile alea de toaleta cred ca sosesc maine.



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *


nici eu nu am citit tot... mai muncim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

buna fetelor!

m-am vazut in titlu si m-au apucat emotiile! va multumesc pentru galerie!!! nu am apucat sa citesc nimic din urma ca azi sunt in focurile pregatirilor si nu am avut timp de net...

va pup si o sa scriu vesti despre noi pe FB ca acolo pot intra de pe telefon...
maine la 8 dimineata ma internez, insa nu stiu cand intru in cezariana.

urez nasteri usoare si bebei sanatosi fetelor care vor naste zilele astea!

mami deSerban Alexandru 15.07.2009
37+ cu Mara Ioana
AMR 1 saptamana!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

am schimbat si semnatura...

Wali multa bafta maine! bebel sanatos si mancacios iti doresc!

mami deSerban Alexandru 15.07.2009
38+ cu Mara Ioana
AMR 1 ZI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Emmaella, Wali, Buburuza!!!

Eu am tras un pui de somnic... ce bine a fost.
Dara, si celelalte fete, voi ce stiti de calitatea apei imbuteliate vs apa filtrata de la robinet? Aveti vreuna filtru? Eu am fost azi sa testez mai multe tipuri de apa si rezultatul nu arata prea bine. Pun pe grupul de pe facebook o poza si un link cu testele care s-au facut (are si un video).

Irina, 35+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Mesaj de la Emmaella:

"Multumim lui Dumnezeu pentru darul minunat pe care ni l-a facut. Anastasia Ioana a venit pe lume astazi la ora 14, 4220 g, 56 cm. E atat de frumoasa. Suntem topiti dupa ea."




35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput