Strengari 45 - Bv Buburuza, Wali!Hai Dana!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Scuzati subiectul bizar, dar daca mai e cineva care naste la stat, fara rezerva cu plata, ci cu toaleta la comun, poate e interesata de asta, eu mi-am comandat:
http://www.cleaningromania.ro/detalii/160/Folii-protectie--Wc/

Cred ca mai sunt si in alte locuri de pe net, dar la repezeala asta am gasit sa fie si pe stoc, la altele ba nu erau pe stoc, ba era ascuns furnizorul etc.

Sper sa vina, ca abia azi am comandat. Mie imi folosesc si pe la intrunirile moto, indiferent unde as naste sau sunt bune si in geanta, asa ca d-asta am luat.



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci_mami spune:

Felicitari Mada!!!Bine ai venit Maya!!!
Felicitari Istrategreta!Bine ai venit Rares
!Frumos cadou ai primit de 8 Martie!Hai Buburuza!

Hai Emmaella!
Hai Wali!


36 Bianca Melissa
mami de Oliver Nikolas -05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Felicitari istrategreta! (si bine ati revenit pe aici)
Bun venit Rares Gabriel!!!


Meg, Happy, super ca ati ajuns acasa! Acomodare usoara, sa va gasiti ritmul si va bucurati din plin de micile voastre minuni!

Happy, nici eu n-am reusit niciodata sa mulg mai mult de cativa ml. (dar cand sugea fetita la un san curgea tot timpul si din celalalt ...cu toate astea, cu pompa n-a mers nicicum ...habar n-am de ce - poate n-o fi fost modelul potrivit de pompa?).
Mult succes sa reusiti sa va descurcati cu papatul si sa scapati de biberon.
(totusi, intreb si eu...cum stabilesti ca e cazul sa-i mai dai si biberon? ma gandesc ca nu doar pe baza timpului de supt...ca unii bebe sunt mai lenti, altii in cateva minute papa exact cat le trebuie ...la cum doarme fetita ta eu as fi tentata sa spun ca nu sufera de foame - daca i-ar fi foame n-ar dormi ea linistita peste 4 ore ...si cum spui ca nici nu plange...).

Legat de lista... cat timp ramanem aici la odisee putem si lasa lista cu burtici (asa vedem mai clar cum era ordinea programata si cum a ajuns in realitate) - glumesc, dar oricum, in cateva saptamani ne mutam la bebelusi, si se poate schimba lista atunci
... dar in final, cum le e mai simplu fetelor care sunt atat de dragute incat sa se ocupe de noile capitole

Vesti despre noi ... desi fara legatura directa cu burtica:
banuiam noi de ceva vreme ca va trebui sa ne mutam in curand; ieri am primit vestea oficiala... yupiii chiar daca mutatul efectiv va fi mai spre vara, in maxim 2 luni trebuie sa ne gasim ceva si sa rezolvam toate aspectele legate de hartogarii - perfect timing!
...si doua luni poate suna mult...dar la cum e piata imobiliara aici e ingrozitor de putin ...mai ales ca una afli din mica publicitate sau de la agentie, si cu totul altceva gasesti cand mergi sa si vizitezi locuinta (daca erau informatiile corecte sic and am gasit locuinta asta, n-as fi vizitat nici 20% din ocuintele pe care le-am vizitat)...iar acum chiar nu era momentul de vizitat n locuinte si de nervi cu partea asta.
Parca nu gasesc nici macar energia sa ma apuc sa caut ceva

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Yeeei! ce de vesti bune!

Meg ma bucur mult mult ca ati ajuns acasa si in primul rand ca Ana este spre bine. Subscriu si eu la rugamintea de a ne povesti reactia fratiorului.

Happy incearca sa si masezi sanul in timp ce suge chinezoaica mica.

Istrategreta felicitari! Bine ai venit Rares Gabriel! multumim ca ne-ai dat o veste buna.

Walli noi nu slabim motatele, iti doresc o nastere cat mai usoara!

Dara merci de idee, cred ca e mai simplu cu protectiile alea decat sa ma apuc sa frec wc-uri prin spital dupa operatie (sper sa gasesc insa pe aici pt ca nu stiu ce sanse am sa-mi ajunga in 2 ziel)

Dana drum bun! sa nu te bronzezi prea tare!

Ionela iti multumim mult mult de tot ca esti alaturi de noi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci_mami spune:

Carstea imi pare rau ca ai probleme.Tinem pumnii sa fie totul bine.
Dana drum bun si acomodare rapida.Astept si eu sa ne povestesti cum e nasterea in apa.
Titi mie mi s-a intors bebelina la 35 sapt.Eu am facut exercitii de pe site-ul pus de Monna.Incerc sa vad daca il gasesc si ti-l pun.
Dorinutza spor la calcat dar vezi sa nu te obosesti prea tare.Si eu o sa am o bebelina imbracata in bleu

36 Bianca Melissa
mami de Oliver Nikolas -05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

PS: drum bun Dana! sa ajungeti cu bine si sa va priasca sejurul la mare!

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci_mami spune:

Titi uite acesta e site-ul pus de mon acu exercitii pt intoarcerea bebeului.
http://spinningbabies.com/baby-positions/breech-bottoms-up/flip-a-breech


36 Bianca Melissa
mami de Oliver Nikolas -05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

am reusit sa scot cativa ml la pompa. nu sa o hranesc pe ea, dar am speranta ca incet incet va trage mai usor.

Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

happy, posibil sa conteze si modelul de pompa...mie mi-au dat din maternitate pompa electrica (am facut furia laptelui acolo, daca tot am avut un sejur prelungit..) si abia-abia am scos 10ml..apoi am cerut de acasa pompa pe care am avut-o si la matei (philips avent manuala), ca sanii erau plini si tari si....au iesit 110 ml dintr-un foc .
ajuta sa faci masajul sanilor inainte ( nu va zic de cate ori imi derulam in minte filmuletul danei...) si sa aplici comprese calde/prosop fierbinte pe sani cateva minute, sau sa faci dus...si cel mai mult..sa fii relaxata pe tema asta, nu crispata si ingrijorata.

dana, drum bun!! wow, s-au precipitat lucrurile sau era termenul de plecare?

tala..de matei inca mi-e greu sa iti zic cum a reactionat...pare f incantat de bebelusa, mereu vrea sa o atinga, sa o vada, dar eu sesizez ca si-a schimbat comportamentul per ansamblu..e nervos si mai putin afectuos fata de mine, parca ma evita acum, de unde inainte era numai "mamica mea, ce mult te iubesc", acum nu reactioneaza cand il cuprind si il pup, desi incerc sa stau mult si cu el..sa povestim de la gradi, sa lucram din cartile care ii plac..aseara i-am facut eu baie, desi ii putea face si ta-su...i-am citit seara la culcare, deci nu l-am neglijat deloc..cu alte cuvinte..suntem in plin proces de adaptare si e mult prea devreme sa trag o concluzie.

dia_tm, spor cu mutatul..si nervi de otel va doresc! sunteti f ambitiosi si curajosi!




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

am reusit sa scot cativa ml la pompa. nu sa o hranesc pe ea, dar am speranta ca incet incet va trage mai usor.

Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput