Strengari 45 - Bv Buburuza, Wali!Hai Dana!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Bv Mada! Bine ai venit Maya!!!

Hai Emmaella!!!

Se umple lista de strengarei sanatosi, yupiiii! Apropo, pe masura ce nasc fetele nu trebuie sterse din lista de gravide si lasate doar in lista de mamici?

titi, nu e pierduta sansa de a naste normal chiar daca s-a intors bb cu caputul in sus. Dar recomandarea dr tau nu am auzit sa ajute la intors ci doar la declansarea nasterii, dar poate ma insel.... E o fata la bulgarasi care a nascut un bb cu piciorusele la inaintare si a nascut chiar usor, poate dr tau e dispus sa incercati, desi teoretic e timp sa se intoarca bb din nou
dana, instalare placuta. Va faceti un miniconcediu la mare inainte sa vina Gaza asa ca relaxare maxima!

Mai fetelor, eu tre sa-mi fac curaj sa ma apuc de calcat hainutele, dar cred ca o sa iau pozitia de lenesica si stau cu fundul pe pat, las masa de calcat cat mai jos si prestez, cred ca daca stau in picioare atata vreme, imi rup spatele....am spalat 2 masini si cred ca mai am vreo 2 ca-s mici si nu am loc sa usuc asa multe o data. Voi avea o bebelina bleu ca am o groaza de hainute de la Stef



Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008) si 34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Bravo Mada! Felicitari pentru printesa grasunica, deabia asteptam povestea nasteriiSpor la alaptat! si refacere usoara!
Dana, spor la bagaje si drum bun!
Dorina,asta cu hainutele a fost primul motiv de bucurie cand am a auzit ca e tot baietel Nuca...ca si noi aveeeem pastrate multe hainute bune de la Rares
Monna, va pupam. Dormi, mami cat poti de mult si mai treci si pe la noi sa ne dai de veste.

Hai Emmaella! Hai bebe Anastasia!


Hai Walli! Hai bebe Ali!


Hai Buburuza! Hai bebe Mara Ioana!


Miha, mamica fericita de Rares si 36+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

FELICITARI MADA !!!!!!
BUN VENIT PE LUME MAYA !!!!


Carstea, sper sa scada tensiunea si sa fiti ok! Corelat cu proteinele suna a pre-eclampsie (dar tensiunea 14-15 e la limita, de monitorizare...daca nu mai creste ar trebui sa fie ok).
Si diabet de sarcina zici? off...acuma chiar la sfarsit? poate e ok doar cu dieta...
Sper sa treceti cat mai usor peste aceste ultime saptamani, sa nu te tina mult in spital, si sa fie totul bine!
Ce bebelusa mare ai!
Sunt convinsa ca ii e greu lui Rares...dar din pacate n-ai ce face...

Titi, zici ca bebe nazdravan s-a intors invers? ...daca dor de cateva zile inseamna ca inca mai are loc de astfel de manevre si poate se intoarce la loc. Idei nu prea am legat de ce ai putea sa faci, dar Monna a pus acum ceva vreme un material pe tema asta...poate te inspira ceva de acolo.

Pestru maine:
Hai Walli !
Hai Buburuza!

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns istrategreta spune:

Buna fetelor, am nascut si eu pe 8 martie ora 6.50, un baiat de 2,500 kg (vezi poza) sanatos ,nastere naturala. Va doresc si voua copii sanatosi mancaciosi , frumosi, cuminti si mame fericite.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

bine v-am regasit si noi..de acasa de data asta!

pitica e mai bine, incepe sa fie mai vioaie, analizele pe un trend bun asa ca ne-au lasat acasa; ne intoarcem vineri la control si repetem o serie de analize..la inceput vor fi controale mai dese, apoi, daca lucruile merg bine, tot mai rar...telul este sa nu fie nevoie de reinternare.

micuta mea mananca bine, nu are chiar un orar fix, uneori la 3 ore, alteori la o ora jumate, nu e plangacioasa si sper sa ramana asa si dupa ce trece icterul, acum e normal sa fie mai molesita cat e icterica.

incerc sa recuperez macar cate ceva din urma, sa reintru aici in atmosfera.

felicitari happylica, strumfy, magddalena si bun venit pe lume minunilor voastre!






meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Felicitari istrategreta si bun venit Rares!!!
Ce cadou frumos ai primit de ziua mamei! In lsita de gravidute erai trecuta cu fetita, ati aflat mai tarziu ca e baietel sau la nastere?

Meg, ce bine ca ati ajuns acasa! Ma bucur ca bebelina e bine . Ce zice Matei de surioara?

Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008) si 34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Bine ai revenit, Meg! Ma bucur ca Ana e mai bine, tineti-o tot asa!tu cum te simti?
Istrategeta, sa-ti traiasca martisorul si sa va aduca numai bucurii! Bine ati revenit!

Miha, mamica fericita de Rares si 36+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

buna fetele..
felicitari noilor mamici: Mada si Strumfy
intai scriu.. si apoi incerc sa recuperez cititul.
noi am ajuns de ieri acasa. initial am trecut prin emotii. ne-au zis ca plecam.. si la ora 11.. stai k i s-a accentuat icterul. ea fiind mai brunetica, combinat cu icterul.. chiar avea o culoare ciudatica. i-au refacut analiza si a iesit in grafic... astfel incat am plecat.
pe drum a fost ok. bine, e si f aproape. am ajuns acasa si ne uitam unii la altii. a dormit pitica.. apoi a inceput sa planga. o pun la san.. nimic.. nici o sansa. am inceput sa ma agit.. ea avea de fapt pampersul plin. am rezolvat-o si p'asta.
problema e k desi vine laptic.. ea oboseste in primele minute. probabil nici nu curge f bine inca.. pt ca nu am reusit sa ma mulg. i-am dat bibe. dar inainte o pun la san. se plictiseste, oboseste.. ii da drumul.. nush..
mai stau 2-3 zile si apelez la consultant daca altfel nu merge.
dar nu pricep de ce nu ma descurc cu mulsul.
e un copil tare cuminte (inca). nu plange aproape deloc. doar de matzaie putin. azi noapte s-a trezit de 2 ori. doarme si 4h30min.
o fi mult.. putin.. nu stiu
azi sunt mai linistita, ne-am descurcat destul de bine impreuna
o sa facem poze si le etalam. e o mica chinezoaica
revin. va astept cu orice sfaturi.
pupici.

Mirela, mami de Alexia



varsta bebelusei Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns istrategreta spune:

ms dorinutza ,am aflat la morfologia de 8 luni ca e baiat, sunt oricum fericita, ceea ce va doresc si voua, da un cadou surpriza de 8 martie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Happy, bine ati revenit! sfaturi cu alaptatul nu stiu, in afara de apelarea la consultant, si insistat cu pompa si cu pusul la san inainte de bibe. Cand strangi cu mana iese lapte? asteptam si poze cu micuta chinezoaica
Istrategeta, surpriza maxima abia la opt luni au vazut ca pasa de fapt era chiar cuc?

Miha, mamica fericita de Rares si 36+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput