Strengari 45 - Bv Buburuza, Wali!Hai Dana!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Buna fetelor.
Acum am venit de la doctor. Totul e bine cu bebe, dar din pacate sa intors cu picioarele in jos si cu capul in sus.. Mi-a spus ca daca nu se mai intoarce o sa imi faca cezariana. Nu vreau sa fac cezariana!
Fetelor imi propuneti voi metode cum as putea sa il ajut sa se intoarca. Va rog frumos.
Ce ma enerveaza mai tare e ca acum 3 saptamani era cu capul in jos si dupa cum am simtit miscarile doar acum de 2 zile sa intors.
Doctorul ne-a propus mult sex, dar parca as face si alceva sa il ajut, numai sa nu fac cezariana. Merci fetelor de ajutor.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 33+ Robert Aaron

AMR 6+ SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Dara, Dana...a multumesc pentru promptitudine!
Noapte buna tuturor!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2fpng" target="_blank">28.04.2010
39+Cezar Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Ronina, Supermami, Monna, multumesc! Si eu imi doresc sa va povestesc ce frumos a fost nasterea in apa. Doamne ajuta sa fie asa!

Titi, imi pare rau ca s-a intors bebe.. au fetele niste pozitii care cica ajuta - Sovi, de ex, tot incearca si ea. Insa sa stii ca daca bebele e cu picioarele in jos se poate naste normal - trebuie sa-ti faca o epiziotomie mai mare, insa se poate, nu e musai cezariana. Poti sa ceri asta doctorului ca e dreptul tau! Bafta!

Dara, acum nu gasesc cablul sa descarc pozele pe calc.. Mai caut maine dimineata, poate poate... Oricum, vreau sa zic ca e GENIAL patutul.. mi-e atat de la indemana! O sa-mi fie foarte usor sa dorm cu Gaza si sa-l alaptez cu ochii inchis (si eu si el)

cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Buna fetelor.

Mada sper ca ai nascut si te bucuri deja de minunea ta.

Anca verifica sa nu fie icter .Daca nu e ,pt sanatatea ta mentala mergi si pe lapte praf .Oricum starea de deprimare nu ajuta nici productia de lapte nici pe bebe.Nu dati cu rosii ca in cativa ani nu va mai conta cu ce ti-ai hranit copilul la inceput.In schimB iti vei putea aminti chinul tau, toata viata.iti spune una care a facut o obsesie cu laptele matern.

Eu ma aflu in spital dupa ce toate bubele rele s-au adunat la mine(glumesc).
M-au diagnosticat cu diabet de sarcina si colac peste pupaza mi-au iesit un nr f mare de proteine in urina plus tensiune 14-15 oscilanta.

Asa ca ma tin in spital sa =mi faca testul ala cu galeata de urina pe 24 de ore (incerc sa=mi aduc aminte ce faza nostima ne-a povestit Dana dar nu reusesc)plus la 4 ore monitorizarea tensiunii.
Fierul este sub limite permise.....

Ce mai.

Am facut si scan azi.Emma are undeva pe la 3400g si e ok .
Nu am inca o data pt cezariana variantele depinzand de cum evolueaza inceputul asta de preeclamsie.

Rares este acasa f marait.A venit la spital si nu voia sa mai plece si am stat la telefon o groaza .Cred ca ii e f greu.Invatatura de minte sa nu pleci niciodata de acasa .E greu sa-l stiu ca ii e greu.

Cam atat de la noi.

Va multumesc pt gandurile bune si sper sa va scriu maine de acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns franqois spune:

HAI MADA!!! Probabil a si nascut!!!

Eu am contractii BH care nu ma lasa sa dorm!

38+ cu Andrei si mamy de Ioan si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Mesaj de la Mada:

"Azi noapte la 1.40 s-a nascut Maya-Elena, 51 cm, 3810 g, natural, epiziotomie 3 puncte, revin cu vesti, am papat deja san, acum dormim, va pup"


Bravo Mada! Bine ai venit, Maya! Sa fiti sanatoase si fericite!





35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:


Hai Emmaella! Hai bebe Anastasia!


E timpul sa punem motzatele la treaba pentru maine si pentru Walli si Buburuza1979:


Hai Walli! Hai bebe Ali!



Hai Buburuza! Hai bebe Mara Ioana!



Carstea, imi pare rau, imi inchipui ca tre' sa-ti fie tare greu, sper sa-ti rezolve preeclamsia. Cica in general ar raspunde la sulfatul de magneziu. Oricum cred ca esti pe aproape de 37, nu? Si bebe e suficient de mare, o sa fie bine!

Franqois, sa scoatem motzate?

Dana, esti deja pe drum?



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Felicitari, Mada! Bine ai venit bebe Maya-Elena!

Hai Emaella!

Ramona,eu am citit aseara ca ar mai avea timp sa se intoarca, mai ales daca e al doilea copilas.

Cristina, tinem pumnii sa fie totul ok. Vroiam sa iti spun ca pe amazon uk au un rocker de la brio foate ieftin - 15.99 si costa 2.99 transportul. eu am tot incercat sa/l cumpar - chiar daca poate fi folosit dupa 12 luni - dar nu trimit aici.

http://www.amazon.co.uk/Brio-172893-30474-Rock-On/dp/B0018CPZMM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1331704197&sr=8-1

Finn Constantine 15.10.2009 si 33+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Oare o sa ma calesc de emotii? nu cred...mai ales ca Maya s-a lasat asa de mult asteptata. Felicitari Mada! cred ca ai ai o pufosica tare frumusica. Bine ai venit Maya-Elena!



Hai Emmaella! Hai bebe Anastasia!

Hai Walli! Hai bebe Ali!

Hai Buburuza! Hai bebe Mara Ioana!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Bravo Magdalena!!!! Bine ai venit Maya!!!

Hai Emmaella!!

Dara, mai pe la pranz plecam. Mai am cateva chestii de pus in bagaj asa ca ma retrag. Mai vin sa vad ce se intampla inainte sa plecam.

Pup gagicile

cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput