Strengari 45 - Bv Buburuza, Wali!Hai Dana!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Hai bebe Maya! Hai Mada!
Carstea, tinem pumnii sa fie bine si sa scada tensiunea!
Aredwyn, tinem pumnii sa treceti cu bine peste perioada asta si sa auzim ca alaptezi bine merci si ca Natalia ia bine in greutate
Happy, mai insista la asistente sau neonatolog cu punerea bebicai in pozitia corecta de supt.
Daaaa, si eu de-abia astept povestea Danei de nastere in apa. tinem pumnii!

Miha, mamica fericita de Rares si 35+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Hai, Magda!

Sanatate multa, Cristina si sa iti scada tensiunea cat mai repede.



Finn Constantine 15.10.2009 si 33+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Buna fetele,

Anca imi pare rau ca te chinui asa cu lapticul si bebelina. Fetele zic bine, incearca sa iei legatura cu un consultant in lactatie, pe mine m-a ajutat foarte mult. pup si putere multa!
Happylica bate-le la cap pe asistente sa te ajute. La mine asistentele au fost foarte dragute si-mi tot dadeau sfaturi, problema era ca fiecare imi ziccea altceva. Eu am reusit cu ajutorul consultantei. Tin pumnii sa reusesti. pup

Revin :)

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

ufff.. ce naspa e sa scrii de pe tel
asaa... sa scot si eu agitatele pt fetele astea
Hai Mada!!Hai bebe Maya!!
Hai emmaella!! Hai bb Anastasia!!

carstea imi pare rau ca ai probleme si ai ajuns la spital, sper sa fie totul bine pana la urma
Dana deci mai e putin si pleci la Ct, drum bun si abia astept povestea nasterii


Asa as vrea sa pot sta si eu mai mult pe aici dar piticul imi papa tot timpul. Papa din ce in ce mai mult si somnul a ajuns la 2-2.5 ore si atunci bag si eu cat pot. Noaptea ma termina oboseala asa ca incerc sa recuperez ziua cu somnul.
Operatia aproape ca nu mai doare, doar daca stau prea mult in picioare sau merg mult.
Ieri am iesit afara cu bebe in carucior 10 min si a dormit mititelul asa frumos
Pupici!


Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Magda in sfarsit a venit momentul! Hai Maya!!!
Hai Emaella!

Carstea sper sa treaca repede si sa te intorci acasa

Monna foarte bine faci ca profiti de orele de somn, sa nu renunti la obiceiul asta.

Ronina, deci ati botezat covorul (la noi David a facut asta cu draperia, si aveam si musafiri )

Eu m-am intors de la dr - galusca mea a ajuns la 3000g (cu marjele de eroare, dar parca sunt mai linistita acum), e totul ok, sper sa fie cumintica pana luni (nu de alta,dar m-am programat la epilici duminica si as mai vrea sa dorm )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci_mami spune:

Hai Mada!!!Nastere usoara
Hai Maya!!!

36 Bianca Melissa
mami de Oliver Nikolas -05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Marci la multi ani lui Oliver pt 5 martie!!, sorry pt intarziere
Tala felicitari pt cele 3000gr, nu-ti fa griji ca te lasa sa mergi la epi

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Sper Monna, ca doar nu o vrea sa ne facem de rusine

Am intrebat doctorul despre combinatia de anestezie rahi-peri (avand in vedere ca trebuie sa cumpar eu trusa) si mi-a spus ca (la noi, sau in Municipal) cantitatea de anestezic administrata prin rahie este aceeasi (indiferent daca se pune si peri). Peridurala este pt ameliorarea durerilor de dupa, dar se scoate a doua zi, asa ca tot la pilule si injectii se ajunge. Prin urmare eu renunt la peridurala (prima cezariana tot doar rahie a fost). Mi-a spus sa vin cu 4 flacoane de perflagan la mine si asa o sa fac. Cum spuneam, asta e situatia in Municipal (poate ca in alte spitale, sau in alte tari , este cum a explicat Dara). Eu sper sa rezist cu cat mai putine calmante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Carstea, sper sa fie totul bine! Multumim, Luna!

Ronina, bine c-ai facut un pustiu de bine si ai zis ca ti-au raspuns fetele, ca la mine nu venise anunt ca ti-au raspuns si am presupus ca nu ti-au raspuns, nu m-am dus pe grup sa vad, ca eram si eu interesata. Dar nu imi trecuse prin cap ca nu ma anunta setarile de toate alea, oi vedea si eu cu ele (setarile).

Tala, super c-ai zis, daca romanii aplica adaptat asa, nu cum au fost gandite initial, chiar ca probabil ajuta fara epi, mai ales cum a fost la Meg, de s-a simtit mai nasol cu calmantele in coloana decat cu alea pe vena. Misto ca perfalgan contine paracetamol in perfuzie si stiu ca pracetamolul e permis la alaptare, asa ca poti sa accepti linistita.



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Tala, eu tot rahie fac. Perfalgan mi-a zis si mie la prima nastere sa aduc, acum mi-a zis ca nu e nevoie, ca au ei tot ce trebuie... mi-a zis ca nu tre sa aduc nimic, nici un medicament. Dar in caz ca e nevoie, putem cumpara de la farmacia de la poarta.

Irina, 35+ cu Maria

Mergi la inceput