Strengari 45 - Bv Buburuza, Wali!Hai Dana!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Hai Mada, cu nasterea usoara!

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara
Iustin : dpn 21 Apr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wali spune:

Mada, tinem pumnii stransi sa poti sa nasti usor!!!!


38+ cu Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:





HAI MADA!!! HAI MAYA!!!






cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Buna seara!

Intru sa va anunt ca a voastra cloega de odisee si prietena mea carstea este internata in spital. Are tensiunea mare si o tin sub observatie pentru probabil 24 ore. Speram sa nu fie inca (,) cazul sa o scoata pe Emma dar daca apare ceva nou va tin la curent.

Nastere usoara tuturor mamicilor si puiuti sanatosi va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Multumim, Luna!

Carstea, sa treaca starea si sa-ti revina tensiunea la valori mai mici



cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

Hai Magddalena!
Hai Emmaella!

Gabrielarusu: felicitari pt acomodarea rapida
Happylica: bate asistentele de la neonatologie la cap pana mai esti in spital sa-ti arate cum sa atasezi bebica, pe mine m-au ajutat mult chiar daca mai degraba teoretic pt ca a mai durat ceva sa ne si reuseasca acasa treaba. Curaj, ca te vei descurca
Dana: drum bun si nastere usoara, abia astept sa ne povestesti cum e nasterea in apa
Aredwynn: sunt convinsa ca e f. greu si frustrant dar vei rezista de dragul Nataliei, curaj mamica! Mie mi-a prins bine ca am muls mult la inceput, chiar daca a fost dureros, mi s-au desfundat bine canalele si s-a dat drumul la lapte. Daca sunt canalele infundate si curge greu, bebe oboseste mai repede. Stiu ca e greu, obositor si demoralizant dar am incredere ca vei reusi, mai ales daca dai de o consultanta in alaptare care sa-ti vina acasa sa te ajute putin. Icterul a trecut de tot? Ca si asta poate obosi bebica...
Intra si pe forumul de pe FB de care zicea Dara, mie mi-au raspuns la intrebari. Te pup si iti tin pumnii sa iesi din butoi repede
Carstea: Doamne ajuta sa fie totul bine!

Ca sa va mai destind putin, va povestesc ca Biancuta noastra ne-a tapetat azi covorul cu un jet de diaree de toata frumusetea, a tasnit pana la 1 m distanta de masuta de infasat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Iar ma bag
aredwynn, spuneai ceva de probleme de alaptare. Fetele te-au trimis bine la un consultant. Asta e varianta ideala.
ce spui tu de adormit mie imi "miroase"a icter. uita-te la ochisorii copilului si vezi daca sunt "albul ochiului" e alb sau galbui. Acolo se vede cel mai repede. Daca e icter trebuie hranit copilul des, cat mai des. Cu cat e hranit mai des cu atat trece mai repede.... cu cat e hranit mai putin cu atat se poate accentua.
Daca nu e iscter poate fi o problema de atasare corecta la san. Daca bebe nu e bine pus la san primeste putin lapte si nu reuseste sa se hraneasca .
LP nu e o solutie. Poate fi o solutie sa storci tu lapte si sa ii dai, dar atentie mare... daca ii dai la biberon nu faciu altceva decat sa creezi confuzie. Tehnica de a suge la bibe e diferita de cea de a suge la san. daca ii dai bibe sunt sanse fabulos de mari sa nu mai suga deloc la san.
Poti da cu seringa completare, lingurita de silicon, canuta...
Daar cel mai important e sa o pui bine la san. Daca nu stii cum .... cauta neaparat si URGENT un consultant
In brasov era la Leaganul Vietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Hai mada!!!



Irina, 35+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Buna fetele mele,

Curaj Madalina! Maya te asteptam cu drag!

Carstea ne gandim la voi si ne rugam ca tot sa fie bine!

Ce raportez pentru azi: cateva cumparaturi si o vizita la bunica. Nimic mai mult am fost o mare lenesa..sper ca maine sa ma ajute sotul si sa recuperez.
Mai e mult smotru de facut in casa cate o data as vrea sa locuiesc intr-o garsoniera mi-ar fi mult mai comod decat cu atatea camere..simt ca ma lasa energia.
Am mari sperante pentru ziua de maine caci joi trebuie sa ma duc la control si o pot considera o zi pierduta .

Anca imi pare rau ca aveti asemenea probleme cu alaptarea... Natalia este foarte somnolenta? A facut icter in maternitate ?... stii daca a facut ceva analize pentru birulina?
E un cer vicios stiu.. doarme mult mananca putin.. ia in greutate putin sau deloc..iar tu esti plina de ganduri care mai de care.
Stiu cum e..Bu a luat in prima luna foarte putin..ajunsesem la disperare plangeam intr-una (manca putin, dormea mult). Nu o sa-ti spun cauza reala ca sa nu-ti dau idei stranii sunt sigura ca nu este cazul vostru.
Sfatul meu e sa iei legatura cu un consilier in alaptare si multa rabdare dar mai ales nervi de otel.

Recunosc ca daca bebe Edu va avea acelasi comportament in privinta alaptarii ca si Bu ..balamucul scrie pe mine! Nu glumesc atunci eram la un pas de o cadere nervoasa si nu cred ca m-am intarit emotional de atunci si pana acum.

Va pup pe toate



Mamica de Bu minunat si de strengar +36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Ionelamaria Multumim ca mai "treci" pe la noi, foarte corect tot ce zici. Sper sa te mai avem prin preajma din cand in cand (macar)

cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput