Strengari 45 - Bv Buburuza, Wali!Hai Dana!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Sa scot si eu agitatele din seara asta ca nush daca apuc dimineata sa intru la prima ora.


Hai walli!!! Hai buburuza!!!


Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008) si 34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Ronina, felicitari pentru greutatea Biancutei, dar si pentru perseverenta ta!
Merci c-ai zis de membrana, am observat si eu ca adaptoarele astea Pumpin Pal care au venit nu au membrana de-aia, tubul nu incepe cu margini bruste si au alt unghi ca sa nu trebuiasca sa te apleci, respecta cam ce zici tu.
Super ca mai zici ce-a functionat, nu se stie cand e nevoie de aplicat.



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

wow... 4kg200.. felicitari pt bebe maricut tare emmaella!!!!
ronina, am reusit sa mulg acum seara 45ml. am pt o masa. daca nu-i ajunge.. ii bag completare. cu consultanta vb maine ca am vazut tz raspunsul la mail.
nu am cronometrat in cat timp am muls astia 45ml.. dar eu zic k e un inceput bun. m-as multumi si sa ma mulg si sa ii dau la bibe.. decat lp integral.
nu m-a durut atat de rau pe cat ma asteptam.
aplecata ma mulg. retinusem de cand ai zis data trecuta. limbuta bebicei e ok.
fetele care ati nascut.. bebelusii vostri au dormit mult primele zile acasa? neonatoloaga mi-a zis k e normal. plus k are icterul ala si e asa si din cauza lui. tot ce face e sa manance si sa doarma. f rar sta treaza.
felicitari pt Bianca maricuta!
ma bag la somn... ma doare rau capul. sa aveti o seara minunata!

hai buburuza


Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Multumesc fetele

Dara: pai ce stiu spun si eu, ar fi pacat sa tac dar poate nu se potriveste la toate la fel, trebuie fiecare sa vada ce merge si ce nu in cazul propriu.
Happy: bravo pt muls, 45 ml e foarte bine pt inceput si ma bucur ca nu te-a durut asa rau, la mine a fost cam crunt trebuie sa recunosc. Da e normal sa manance si sa doarma doar acum la inceput, cel putin primele 2 sapt. de viata. La mine abia din a 3-a a inceput sa mai stea treaza dar nu tare mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Monna, chiar, ti-au mai dat lista cu medicamente permisa la alaptare?



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dara76

Monna, chiar, ti-au mai dat lista cu medicamente permisa la alaptare?



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *


nu, inca n-am primit nici o lista. o sa intreb moasa cand merg la ea la controlul de 6 saptam.




Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Merci, Monna!

Irina, scuze, ai intrebat despre apa. Nu prea stiu mare lucru, dar retin ca prietena mea cu gemeni avea filtru acasa la apa de la robinet. Nu stiu de care. Eu am avut unul demult si nu imi placea foarte tare ca abia taraia apa prin el :(.
Mai stiam ca mama avea o cunostinta care si-a dat demisia ca n-a dat aviz ok la niste ape care totusi au intrat pe piata.
Tu de care filtru ai?



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Felicitari, Greta!

Felicitari, Emaella!

Hai, Wali!

Hai, Bubu!

Finn Constantine 15.10.2009 si 34+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Citat:
citat din mesajul lui dara76

Merci, Monna!

Irina, scuze, ai intrebat despre apa. Nu prea stiu mare lucru, dar retin ca prietena mea cu gemeni avea filtru acasa la apa de la robinet. Nu stiu de care. Eu am avut unul demult si nu imi placea foarte tare ca abia taraia apa prin el :(.
Mai stiam ca mama avea o cunostinta care si-a dat demisia ca n-a dat aviz ok la niste ape care totusi au intrat pe piata.
Tu de care filtru ai?



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *


Vai, la ce ore te trezesti . Eu nu am filtru, dar dupa testarea se ieri, ma bate un gand sa cumpar si voiam sa mai aflu pareri, impresii. De ex pt ala pe care mi-l bagau pe gat cei de la zepter ieri, trebuia sa ai presiune la apa... Iar eu stau la etajul 9 si ma gandesc ca nu e chiar presiunea ideala.

Irina, 35+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Tocmai vroiam sa avertizez sa nu va luati si voi tzeapa cu Zepter si testarea lui peste. Desi anunta ca fac testarea apei gratuit aceea nu este o testare a apei ci doar o modalitate sa te prinda sa-si faca ei reclama. M-a pomenit al meu de mi-au sarit fulgii ca l-am trimis acolo (dar a rabufnit pe ei ) pt ca au zis ca nu, evident ca ei nu testeaza apa ca doar asta costa 2000lei ci masoara doar nu'sh ce impuritati din ea (nici macar asta nu cred). Daca vreti testare mergeti la un laborator adevarat (si costa intre 80 si 300 lei). Pt apa imbuteliata eu am luat de bune testarile facute de Olivia Steer (le gasiti pe site-ul ei) si prin urmare noi consumam Bilbor.
Cu mama filtrelor eu n-as consuma apa de robinet de la bloc (ce filtru trebuie sa fie ala care anuleaza si clorul si mizeriile din conducte de zeci de ani? - nici macar unul de 900euro cat costa ala de la Zepter).

dar in primul rand:

Hai Buburuza!!!!

Hai Walli!!!!


Mergi la inceput