Strengari 45 - Bv Buburuza, Wali!Hai Dana!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

FELICITARI EMMAELLA!!!!
Bine ai venit pe lume Anastasia!!!

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 33+ Robert Aaron

AMR 6+ SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Titi, o fi bebeul tau mai plimbaret? Poate e mai sau ii place

Azi m-am enervat pe sot... nu sta deloc pe acasa sa ma mai ajute si pe mine. Stiu ca are treaba multa si uneori sincer ma bucur ca mai face si altceva decat servici caci altfel ar fi greu cu banii caci eu nu iau mai mult de 600 ron acum si nici dupa ce nasc , decat ca mai iau alocatia, dar parca as avea nevoie si de cineva langa mine acum. Mai ales ca ma pasc durerile la orice pas. Abia azi s-a hotarat sa-mi mute mobila in dormitor si sa-mi aduca patutul baiatului caci nu vreau sa le faca el in urma mea si sa trag tot eu apoi. Asa sunt aranjate toate si cand vin acasa vreau sa stau linistita sa stiu unde gasesc pampersii sau body-urile.
Na! am fost si rea azi...


Multumesc Bunului Dumnezeu!
37 Victor Gabriel

AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

wow fetelor, ma uitam pe lista de pe prima pagina si ce s-a micsorat lista de gravidute pe martie . acusica vine si aprilie si tre sa ne mutam la scutece

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Amy imi pare rau ca nu te simti in stare sa mai faci cate ceva. Si eu am momente cand sunt mai somnoroasa sau simt ceva sub burtica si atunci merg un pic mai greu dar asta doar pt cateva minute in rest ma simt absolut normal, nici nu imi vine sa cred ca nasc peste vreo 3 saptamani.

Bia tu cum mai esti?

Cristina 35+ Karina, fetita noastra draga


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Cristina la cat de repede trece timpul ai sa vezi ca acusica iti vine timpul de nascut . Puiutul meu deja are 10 zile si eu nu realizez cand si cum s-a scurs asa repede timpul


Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Bv istrategreta! Bine ai venit pe lume Rares Gabriel!

Bv Emmaella! Bine ai venit pe lume bebe Anastasia![majoreta

Hai Wali! Hai bebe Alin Mihai!
Hai Bubu! Hai bebe Mara Ioana!

Ce raportez pentru ziua de azi:

- o caruta de nervi veniti din neant... l-am stresat pe sotu atat de mult incat a stat imbufnat cateva ore bune pe mine dar spre seara ne-am impacat
- terminat smotru in casa sunt asa de fericita zici ca am castigat la loto
- sunt destul de emotionata pentru controlul de maine... tineti-mi pumnii stransi ..sincer nu cred ca m-ar deranja daca as naste maine..stiu ca par nebuna dar devin nerabdatoare pare ca toate nasteti si eu nimic..nimic

Va pup pe toate



Mamica de Bu minunat si de strengar +36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Chito deci nu te-ai lasat pana n-ai terminat smotrul , imi amintesc ca te-ai apucat inainte sa nasc eu . Bravo! Tin pumnii pe maine sa vii cu vesti bune, iar de nascut, mai ai putintica rabdare sa mai creasca nitel strengarul

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

Felicitari Magddalena! Bine ai venit Maya-Elena!
Felicitari Istrategreta! Bine ai venit Rares - Gabriel!
Felicitari Emmaella! Bine ai venit Anastasia Ioana!

Bafta Wali, abia astept vestile bune maine!
Bafta Buburuza, nastere usoara!

Titi: wow ce saltaret e Robert, sper sa ramana cumintel cu capul in jos pana la nastere
Meg: ma bucur ca sunteti acasa, sper sa treaca icterul repede si sa se obisnuiasca Matei in postura de fratior mai mare

Happylica: uf, prin ce mai trebuie sa treci si tu. Si eu sunt de parere sa nu amani discutia cu consultanta. Legat de pompa, in caz ca te decizi ca vrei sa testezi cantitatea de lapte astea sunt sfaturile mele care-s patita cu pompa:
1. Da jos membrana aia de cauciuc care vine peste pompa in contact direct cu sanul, pe mine mai rau m-a incurcat
2. Stai aplecata in jos cand pompezi sa te ajute gravitatia
3. Asteapta-te ca primele 2-3 zile de muls sa curga greu, picur cu picur, si sa doara, dar nu lasa asta sa te demoralizeze pt ca apoi devine mult mai usor, eu acum mulg 100 ml in 20 min
Ar fi de preferat totusi sa reusesti sa o 'mufezi' bine la san decat sa te chinui cu mulsul ca mine. Ai verificat frenul lingual sau cum ii spune la pielicica aia de sub limba?

Aredwynn: ma bucur mult pt. progrese, va fi din ce in ce mai bine Sa stii ca si Bianca pana acum vreo 2 zile obosea si lasa sanul, iar daca o puneam in pat in 5 min plangea iar de foame si vroia din nou. Eu insa o puneam din nou tot la san (asta in afara celor 2-3 mese pe zi in care ii dadeam lapte muls la biberon tocmai pt a lua in greutate repede), si uite asa sugea in vreo 3 reprize pana cand se satura, dura masa aproape o ora, dar macar reusea sa suga cat avea ea nevoie. Acum se simte ca a mai prins puteri, suge in o repriza maxim 2 si s-a redus timpul de supt la vreo 20-30 min. In concluzie, ma gandeam ca poate vrei sa incerci in 2 reprize suptul inainte sa dai apoi completare LP.

Asa, sa ma mai laud acum cu Biancuta mea, azi avem 2680 grame, adica am pus 400 grame in 2 sapt de cand am iesit din spital Am ajuns la greutatea pana la care insista doctorita sa-i dau lapte muls sa poata prinde puteri, de maine va mai primi, pt inca 3 sapt, doar o masa de lapte muls pe zi (cea in care trebuie sa-i diluez medicamentele praf ) iar restul san, abia asteptam momentul asta, imi era teama ca se obisnuieste prea mult cu biberonul intre timp. Cred ca biberoanele alea Nuk care simuleaza sanul si-au facut binisor treaba, am vazut ca suge greu din ele, dureaza 30 min masa la biberon (80-90 ml). Partea totusi buna cu mulsul la mine e ca am putut constata si verifica cum ca ea suge destul de bine avand in vedere ca a reusit sa-mi creasca cantitatea produsa la muls de la 40 ml (acum 2 sap) la 100 ml azi.
Azi am fost si la vaccin (va spuneam ca unul din cele 2 nu i l-au facut la nastere ca era sub greutate) si la echo transfontanelar, si suntem bine. Ce-mi pot dori mai mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Bravo Ronina pt cresterea in greutate si vestile bune de la control, s-o tineti tot asa! Pupici

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Bv Bianca pt cresterea in greutate!!! Are o mamica puternica cum sa nu fie si ea la fel?

Mai fetelor, multumesc de laude dar nu cred ca e cazul, eu creca-s ultima care m-am apucat de calcat si pus in dulapior hainutele. Plus ca am stat cu fundul pe pat si am facut pauza cam la o ora, dar am terminat 2 masini burdusite. Voi mai avea de spalat vreo 2 masini, cu lenjerii, scutece de finet, prosopele si cateva hainute, dar cred ca mai asteapta fiindca maine bag la spalat si de-ale noastre. La mine s-au adunat toate o data, sunt cele de la Stef plus ce i-am luat noi, de primit nu am de la cine sa mai primesc inainte de nastere asa ca le pun acu la punct si gata.
Chito, tu chiar ca esti un model de harnicie. Iar te duci la dr cu bagajul in masina? Vrei sa nasti maine ca sa fii cu bebe acasa cand vine soacra? Las ca mai are de stat bb, daca la atata smotru cat ai facut nu s-a declansat nik, nu cred ca ai maine vreun semn



Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008) si 34+ cu

Mergi la inceput