FIV in Ungaria 157

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

Unguroaicelor, vin sa va anunt ca au mai venit pe lume 2 pui made in Budapest.

Sambata au venit pe lume fetitele lui dragoste777- Marta si Abigel, cu 2,2 respectiv 2,6 kg. Toate fetele se simt bine !

sa fie sanatoase si sa le aduca parintilor numai bucurii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Sanira33: Merci! Ti-am trimis un PM.
Cris 25: Eu le voi face la Genetic Center - Blue Life. Deci sa mananc bine de dimineata, ca masa de pranz sa o iau dupa consultatie si analize. Sa zic dupa ora 16. Da, asa mai merge!!!!
Bine, daca nu era voie, imi impuneam eu sa nu mananc nimic. Oricum sunt obisnuita, mai ales ca suntem si in post. Post pe care il tin si nu-l tin. Sunt tare pacatoasa d.p.a.d.v..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Goofitza: Tu vorbesti serios? Atunci trebuie sa-mi pun sotul in garda. ca ma tem ca o sa lesin si o sa trebuiasca sa-mi dea primul ajutor. Nu glumesc! Anul trecut am facut analize de sange in aceeasi zi la doua laboratoare. La al doilea laborator, nu stiam de ce ma-ntrebat asistenta: Va simtiti bine? Eu: Da. Pe cand am iesit afara, ma-ntreaba sotul: Ti-e rau? Eu: Nu. De ce? El: Doamne! Esti alba ca varul. Tin minte ca pe vremuri cand mi-am facut grupa sanguina pentru buletin, m-am uitat numai cum imi trage sange si pleosc!! Am auzit numai ca strigau: apa!!! Bine, mi-am revenit repede, dar nici acum nu ma uit cand imi ia sange. Pur si simplu nu pot!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Dragoste...sa-ti traiasca fetitele! Multa sanatate si fericire va doresc!

Mona...nici eu nu pot sa ma uit cand mi se ia sange...in rest n-am treaba,numai atat,sa nu vad!!!

Olimp...sper ca ai ajuns cu bine la Satu Mare!!! Bafta multa maine, sa iasa totul mai mult decat bine! Tinem pumnii stransi si eu personal o sa ma si rog sa fie totul asa cum trebuie sa fie...adica BINE!


---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FIV_Ungaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

fetelor, se mai ocupa cineva de prima pagina?
sunt fete care au nascut; sunt trecute si la mamici si la gravidutze...
plus ca sunt gravidutzele carora le-a trecut demuuuult termenul


1. da (doar la inceputul capitolului, fara editari pe parcurs)
2. daca e asa, e doar o scapare, dar din cite am verificat eu, nu e cazul. Ai vreun ex concret sau e doar o parere?
3. modificarile sint bazate doar pe informatiile publice (facute fie in persoana sau prin intermediari). Daca dupa o perioada de timp nu dau nici un semn de viata, le voi sterge din liste, fara a le muta la alta categorie.

Alte nelamuriri / completari???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Apropo de analize, hormonalele se fac musai pe nemancate? Eu le-am facut intotdeauna dupa-masa... si acum tot cam asa le-as face. Dar eu ma gandesc ca daca mananc doar dimineata si le fac in jur de 14-15, trec cam 9 ore de la masa... deci e ca si cum as manca seara si dimineata as face analize... sper ca nu gandesc aiurea...

pooop

Asa m-o sucit PK!!! Aseara eram aproape convinsa ca amanam FIV ... acum iarasi sunt fifty-fifty

LE: Scz, abia acum am vazut vestile bune ... Dragoste , felicitari pt printese! Multa sanatate la tot familionul!


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Sa creasca sanatoase fetele lui Dragoste777!Sa-i aduca multe bucurii si impliniri!
Am mai observat inca doua gravidute care au devenit mamici. Sa creasca mari si sanatosi alaturi de parintii lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna fetelor....nimeni,nimeni prin zona???????
Azi am avut o zi plina si am crezut ca voi avea pagini intregi de citit pe aici...dar...cand colo...nik

Olimp...m-am gandit azi la tine, sper ca ai trecut cu bine prin interventie.Bafta maine si tie si sotului tau...sa vii joi cu vesti bune si detaliate!

Eni...vad ca nu ai raspuns nici la mail, nici aici...sper sa fi OK. Maine la 13 voi fi la Szeged, daca esti, poate ne vedem...numai nu imi dau seama cum o sa ne recunoastem

Mona19...deci, ti-a raspuns PK?

Cris25
...a avenit CM? te-ai decis ce vei face?

Pupici fetelor, ma duc sa-mi pregatesc si eu lucrurile pe maine.


---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Buna!
Nu am trimis nimic inca la PK. Pana la sfarsitul saptamanii asteia o sa-i trimit epistola. Il las sa sarbatoreasca. Nu e ziua lor nationala? Asa ca, pe saptamana viitoare o sa vin cu stiri de la PK. Acum sunt cu gandul la intalnirea de luni cu dr. Militaru.
Imi: Iti urez sa ai drum bun pe maine si sa vii cu vestile bune!!!!!
Am observat si eu ca e cam liniste pe aici.
Si in continuare, o seara cat mai placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Noi am vrea sa mergem inainte cu FIVul... PK se arata foarte binevoitor, e foarte optimist ... face lucrurile sa para foarte simple ... Azi a venit si CM... maine fac hormonalele si ar trebui sa incep AC ... Momentan sunt intr-o stare foarte ciudata ... parca mi-as dori sa ia altcineva decizii in locul meu ... sa nu pot mai tarziu sa regret deciziile pe care le-am luat!

Imi pare rau daca nu sunt coerenta!


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput