FIV in Ungaria 157

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

ImiMS: Multa bafta pe 14 martie!!!
Restul fetelor va si numai bine!!!!
Apropo. Mi-am facut programarea la Genetic Center Cluj la dr. Militaru pe data de 19 martie ora 14,30. Le-am zis ca vreau programarea un pic mai devreme, ca vreau si analize. Mi-au raspuns ca nu e nici o problema daca mananc, ca nu o sa influenteze rezultatul analizelor. E adevarat? Fetele, care ati facut analizele la Genetic Center - Blue Life Cluj cum ati procedat? Ati mancat ori nu, inainte de analize?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Samira 33: Sa-mi zici daca a ajuns PM-ul, ce tocmai l-am trimis, la destinatie. Adica la tine.
Pa!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

buna ziua fetelor:)
multumesc pentru urari..si eu va doresc tot binele din lume..si sa avem toti puiuti lipiciosi:)
olimp..drum bun...si muullta bafta:)
Imi..eu am programare la 12-30 cu jumatate de ora inaintea ta:)dar dupa aceea va trebui sa stau in sala cumintica...asa au zis asistentele..poate ajungeti voi mai repede si asa ne intalnim..cine stie..oricum iti urez muullt noroc si sa incepi si tu cat mai repede...sa ai puiuti lipiciosi si totul sa mearga bine
aaa la noi e soaareee..dar cu dinti...se simte miros de primavara..asa ca berzele trebuie sa apara:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris_25
Prima consultatie ar fi pe 16 cu el (desi e ciudat, in mailul anterior mi-a spus ca din 12 e plecat o saptamana), a doua cu un coleg, apoi preia el din nou.


nu minte...
daca ai dubii, intreaba-l...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

fetelor, se mai ocupa cineva de prima pagina?
sunt fete care au nascut; sunt trecute si la mamici si la gravidutze...
plus ca sunt gravidutzele carora le-a trecut demuuuult termenul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raissa_L spune:

mona19,iti dau dreptate,sunt constienta ca toata treaba asta tine si de muuult noroc,oriunde te-ai duce.In legatura cu analizele si eu merg saptamana aceasta la Genetic Center Cluj sa-mi fac pachetul extins de trombofilie,cel de 650 lei,am sunat azi si am intrebat daca e important sa fie facute pe nemancate.M-au intrebat daca vreau sa-mi fac si alte analize in afara de cele mentionate,le-am zis ca nu si mi-au raspuns ca daca fac doar analize de trombofilie atunci nu conteaza daca ai consumat ceva sau nu,doar daca vreau sa-mi fac si alte analize.Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Hei fetele...nu de mult am ajuns acasa!
Am avut o zi...cum nu doresc nici la dusmanii mei!Si presimt ca maine va fi runda a doua
Multumesc de incurajari inca o data...vom vedea ce va fi...joi o sa va dau raportul!
Eni...ti-am trimis un mail,sa-mi zici daca l-ai primit!
Pupici,o seara frumoasa!


---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mona,a ajuns.
am raspuns.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Mona, din cate stiu eu, pentru analizele de trombo se poate merge si daca ai mancat! Eu asa le-am facut... pe la 3 dupa-masa... mancasem undeva pe la 11 si mi-a zis ca nu-i nimic!
Eu mai mereu fac analize spre seara! de aia-mi convine Synevo...pt ca are program pana la 19:30 . Dar las intotdeauna sa treaca 5-6 ore de la ultima masa...


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Goofytza spune:

Mona daca faci numai analizele de trombo poti merge si mancata.Eu le-am facut intr-adevar la prima ora si pe nemancate dar pe langa trombo am facut si hormonalele indicate de PK si in plus de la mine putere colesterol,VSH si glicemie care se face pe nemancate.Asta ca sa ma intep o singura data si bine...mi-au luat 10 eprubete de sange.Daca era sotul in locul meu trebuia resuscitare nu gluma!

Succes!

Mergi la inceput