La multi ani Andra Simona!!! Fluturasi (136)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hmmm...ce liniste pe aici.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !!!


Azi nu mi-a mai dat trezirea alarma da` m-a trezit piscoata, ea la 7 nu mai avea somn si parca-s cazuta-n freza, mai ales dupa plimbarile lungi de ieri, ma doare spatele si vad ca si vremea e cam afumata, dar cica iese soarele mai tarziu si vor fi 15-16 grade , sa vedem... astept

Mi-am facut o cafea si am venit sa vad ce mai faceti si ce mai spuneti aseara nu am mai apucat sa intru sa mai scriu ca s-a trezit piscoata de cum m-am ridicat din pat , a scartait putin patul si s-a trezit si imi facea din mana hello de vreo cateva saptamani e innebunita sa faca din mana, cum vede pe cineva face din manashe`s mad si dupa cina am mai stat cu domnul sot ca in ultima vreme nu prea apuc sa il vad la fata , decat dimineata cand pleaca si ma pupa si seara cand ajunge si e tarziu, cina, baita fetei si apoi nani si noi... si din aprilie sigur sigur nu o sa il mai vad nici macar atat ca si-a tras job nou , va fi manager de un proiect nou in ministerul unde lucreaza si vai de curu meu cat o sa stam singure

revin ca rupe cartileeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

neatza si de la noi!!

am citit ieri ca toata lumea era lovita, si eu am fost in ton cu voi doar k nici putere sa scriu nu am avut am facut o indigestie de toata frumusetea sambata care m a tinut pana ieri, combinata si cu faptul ca ieri a inceput si vizita rusilor, rezultat, ieri am zacut toata ziua pe canapea, a fost horror bine k macar azi m am trezit mai bine..

yasmi da, a fost productiv shoppingul de weekend, sambata la pranz eram prin magazine si zici ca scapasem de la zoo, asa ma simteam, nu ma mai puteam controla sa tin cardul ascuns in portofel tu de ce vrei sa ii scoti din somnicuri lui lucas? si luca al meu tot 3 somnuri are pe zi si ma bucura treaba asta oare e gresit? ar trebui sa incerc si eu sa ii scot din ele?

mada cum se mai simte cristi?

spiridusha am vazut si eu poze de la petrecerea de mot, sunteti foarte foarte frumosi iar piticul e un scump

o astept si eu pe tipa care vine la curatenie, deci azi stam pe acasa...

dar maine mai bag o tura de mall ca nu mi-am gasit nimic de imbracat pt ziua lui luca...as vrea o rochita draguta dar nu m a convins nimic din ce am vazut in weekend...

revin mai tarziu, va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

gata , am revenit ... da nu stiu pentru cat, pana face iar o prostioara s-a dus dincolo la mine in dormitor o aud cum se joaca cu sticla cu apa, o da de-a dura si chicoteste

acum sa vedem ce imi mai aduc aminte ce ce ati vorbit zilele astea , daca nu ma lasa memoria

Madutza, te cred ca nu ai timp foarte mult de plimbari pentru ca ai 2 copilasi si deci e dublu treaba sa stii ca eu le mai las nefacute cateodata ca deh, nu cer de mancare si nici nimeni nu vine in inspectie si mai bine ma simt eu bine pe afara si nu prostesc in casa nu ? precum eu sunt singura aici si nu am prietene si nu am cu cine vorbi, surorile nici nu prea le mai prind online pe skype nici in weekend macar... e greu sa stii, si simti ca trebuie sa iesi afara sa vezi lume, chit ca nu vorbesti cu cineva.,. iesim la plimbare, stam la o terasa la o cafea, papa piscoata un biscuit, admiram lumea, mai mergem mai lingem vitrinele, mai un shopping mic... de astea, ca daca as sta foarte mult in casa mi-as lua campii Eu abia astept sa vii sa stam la o cafea pe terasa in gradina si copii sa se joace frumos si/sau sa iesim in oras, asta sigur 100%, la o cafea, la o plimbare pe faleza, la shopping pe Oxford street....ehhh ce planuri

Yasmi ma intrebai ieri parca , nu-mi aduc aminte sigur ce fac cu piscoata daca o invat 2 limbi? pai da, eu ii vorbesc in romana si Nick in engleza, dar si eu ii vorbesc in engleza cand suntem afara , ii mai spun si pe romana dar mai rar, numai acasa ii spun in romana mai mult se spune ca acolo unde e o familie mixta fiecare parinte sa ii vorbeasca in limba nativa pentru ca bebelushii asa mici au capacitatea de a distinge si prind limba mult mai usor acum cand sunt asa mici decat mai tarziu... ei deja stiu, mama imi spune in romana si tata in engleza, de exemplu si cand or incepe a vorbi tot asa o sa spuna, cu mama va vorbi in romana si tata in engleza... and suntem toti 3 la un loc desigur ii vorbescin engleza ca sa priceapa si Nick, dar cand face cate o prostioara ii spun in engleza si daca vad ca nu pricepe sau nu vrea sa se opreasca , o intreb daca sa ii spun si in romana ca poate nu a inteles pe engleza ca trebuie sa se opreasca din prostioara ? casca niste ochi mari la mine si ma cearta pe limba ei ...ahh un alt motiv pentru care se spune ca e bine ca fiecare parinte sa ii vorbeasca pe limba lui este ca sa nu prinda bebe cealalta limba cu accent, de exempu eu ii vorbesc in engleza dar precum nu-s nascuta si crescuta in limba engleza, am ceva accent, deci... de astea

Picky , sa stii ca trebuiesti penalizata deunazi eu te-am strigat la catalog , si nu spiridusha precum ai spus si ma bucur ca Stefy e mai bine si parca spuneai ca Anna e cu ceva probleme de sanatate nu mai retin ce, multa sanatate si sa va faceti bine repede

Alina06 , vrei s avezi tunsoare mea ? vrei sa te sperii sau nu ai de ce rade ? glumesc, am sa pun vreo 2 poze ce le-am facut ieri inainte sa ies la plimbare

Roxy , mai tu chiar vorbesti serios ca stii ce-mi sta mie pe limba sa spun si numa nu o spun? pana ma`nervez intr-o zi glumesc, nu are rost sa ma agit, nu vezi ....

Spiridusha, sa nu fii suparata ca l-ai tuns pe Cristi , e barbatel de acum da nu inteleg de ce i-a luat motul atat de aproape de piele, era foarfeca prea ascutita ? eu stiam ca se ia simbolic nu sa chelim copilu

catank , esti gogodina mare, am vazut reteta in imagini dar mai frumoasa e Ioana decat placinta aia, aia e cah... ca doar sunt la dieta

Ailed fiica-ta sa se ia de mana cu Duracell ca vad ca-s experti in prostioare

apropo, unde-i Ally? sper ca nu pe fundul butoiului hai draga, ne dai emotii , unde te plimbi? iar sunt 20 grade si nu vrei sa le imparti cu nimeni ? treci la apel


Ioana16 sper sa se rezolve repede problemele si sa te vedem mai des pe aici, iti spun eu, ajuta la moral ce m-as fi facut eu fara fetele de aici ??? hai treci la condicuta

La multi ani Sara Maria!!! sa cresti mare sanatoasa si sa iti bucuri parintii mereu Iony, treci la facut cinstea, asteptam!!!

hai sa mai beau oleak de cafeluta ca mi s-a uscat gura de cand tot trancan si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

buna dimineata
doarme cel mic asa ca am intrat sa va salut,nu am mai apucat sa intru nu ma lasa la calculator vrea si el sa butoneze,e numa dupa tastatura
asteptam sa fie mai cald sa iesim si noi mai mult afara,ieri a nins

ma duc sa mai citesc din urma,numa pagina asta am apucat
o zi frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Miha02 am vazut pozele de cand le-ai pus si nu am apucat sa spun este un dintos scump Dragos, sa va traiasca da pe tine nu vrei sa te vedem ?

Yvyana, cum mai sunteti cu somnul? sper ca nu faceti iar nopti albe

Persi nu ai venit cu sampania si tortul de ziua ta, ce sa mai spun de pozici esti restanta , trecut absent glumesc, stiu ce esti busy... ti-am motivat

Alehiam, cum te-ai petrecut ieri, nici tu nu ai facut cinste u va invartiti , cum scapati hai la condicuta

Mary , te dai cu saniuta ? eu nu m-as trezi la 5 sa ii fac cafeaua domnului sot, da ce el nu are 2 maini si capul pe umeri sa poata sa isi faca o cafea? sau e mai buna cand e nevasta chioara de somn ?

Lidia , off ...tu numai cu tzaraita ne dai poze cu Diana astepti sa faca anul sa faci poze sau cum ? hai ca nu mai e mult

Andreea, trecut absent la catalog, nemotivat sa vedem ce scutire iti aduci acum sper ca sunteti bine sanatosi surioara ta cand naste ?

Somleac imi pare bine ca v-ati distrat la munte ce gasca faians unteti voi, vad ca v-ati si cherchelit nitel sa va fie de bine

Miki cum mai sunt copilasii? sper ca v-ati revenit si nu mai boliti

Lalely tu ti-ai facut d ecap de 8 martie las ca-i bun, trebuia sa mai iesi si tu cu fetele sa va destrabalati nitel, nu numai roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

hello!

am trecut la semnat condicuta(strumph), nu mult, doar asa un pic, caci tre sa iau gogoasa din pat si sa-i dau papa, s-o schimb si toate cele, apoi poate scoatem nasucul pe afara ca vad ca s-a mai incalzit...

la multi ani sara de iony! sa cresti mare, sanatoasa si sa ai o viata frumoasa!

am fugit, va tare pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

alexinaaaaaaaaa unde esti mai mama mai ? freci podele, pui perdele ? ai te asteptam cu noutati

cami, gata treburile ? i mai dormit, te-ai mai odihnit ?

irinuca v-a trecut raceala ? sunteti acasa sau tot la bunici ?

milli tu numa pe picasa activezi vad, da aici ti-e teama sau cum ?

mi-e dor de pisuc, happiness si simona sper sa mai treaca pe la noi curand fetele sa ne dea de veste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ziua buna,

am o lene de abia ma tarai.

Ilinca a facut ieri primii pasi . Uffff sunt asa de emotionata, e o dulce cum se concentreaza ea sa-i iasa miscarea asta. De vorbit zice , "aide", mama, tata, "cici" cand cheama matzele de pe terasa.

Pupici bolnaviorilor, si mamicilor care sunt bolnavioare.

Yasmi, de ce vrei sa-i schimbi programul baietului? Lasa-l sa doarma cat vrea si cand vrea. Cum v-ati acomodat la noua locatie? Ai inceput sa pui floricele?

Mie incep sa-,mi iasa alea de le-am pus asta toamna, doamne cat ma bucur cand mai vad un colt cum strapunge pamantul.

Mada te cred ca esti epuizata. Adevarul e ca treaba in casa te termina si niciodata nu se vede.

Uffff trebuie sa inchid ca sunt solicitata. Cica asta a fost pauza mea de cafea.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

aha strumf . am inteles. mica piscoata!

somleac la etapa asta suntem acum>: curtea. sambata vrem sa mergem sa vedem de pavaj, gazon, braduti..etc etc. pt acum am luat piatra/stanca pt decor si 1 plic de seminte de flori si am o portiune in lateralul casei (2m) unde vreau sa pun cate ceva: marar, patrunjel, salata verde, rosii si ceapa verde. problema este ca am picat ca bula cu grebla si sapa in mana si nu stiu ce sa fac cu ele si nici nu stiu cat o sa mi se faca ca acolo am umbra si in alta parte (la vedere) nu vreau sa pun.
cand terminat cu pavatul, gazonul aducem nisip pt copii si vrem sa luam topogan, leagan, etc etc deci oare mai terminam vreodata??????? !!!!! bine ca in interior a fost totul gata de cand ne-am mutat!!
ce frumos ca iti ies floricelele. eu nu am pus nimic in toamna ca nu am stiut cum vrem sa ne facem curtea.

de ce vreau sa schimb programul juniorului??? pt ca am eu un fix cu programul de nani de la amiaza care este sfant (fetita si acum il are!!) si cred ca este timpul sa aiba un singur somn pe zi de (care il are de 3-3 ore jumatate!) si cred ca este suficient.
somleac la mine in casa a fost intotdeauana ora de somn respectata (cu mici exceptii) si nu sa doarma cand vrea fetita (ca la L nu a fost cazul inca).

merg sa continuit de greblat....uff si asta mi se pare asa aiurea...pai eu greblui bolovanii de pamant..ok si apoi cefac cu ei??? ii sparg la final?? ca doar nu ii arunc..ca am nevoie de pamant merg sa o sun pe mami sa o intreb

Mergi la inceput