La multi ani Andra Simona!!! Fluturasi (136)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

neata! STRUMPY CE AM MAI RAS AUZI LA EA CA E MAI BUNA CAFEAUA CA E FACUTA DE MINE CHIOARA DE SOMN. NU PREA SUNT CHIOARA DE SOMN CA MA MAI UIT O BUCATA LA TELEVIZOR,O fac din placere.SOMLEAC felicitari Ilincai pentru primi pasi, si a mea duminica a inceput sa mearga prin casa dar atat luni nu a mai vrut.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

gata praji, ma duc la cumparaturi!
am pus pozzeee!
Strumph, asa e andra e Varta
catank cat ai tinut-o la framantat 15 min? n-ai program de 1h 20 la farmantat?am salivat... fac si eu
mada si eu fac ca strumph, ieri seara am fost in mall, sotul vroia niste blugi: n-a gasit ca el nu vrea decolorati pe picior in schimb mi-am luat eu trening de la nike
va las ca andra e pe post de glade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Neatza!

Am intrat doar sa va salut si sa spun
"La multi ani" Sara Maria!

Am terminat cu mucii. Acum iesim iar prin parc!

O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia, eu am renuntat de mult la odorizante de camera..cel putin la alea de bagat in priza...le scotea cristi si le lingea apoi ii mirosea gurita numai a glade

yasmi, wow dar te bagi la treburi serioase in gradina , eu cand am avut nevoie de greblat pt gazon am chemat pe cineva , mai bine chemi si tu pe cineva primavar sa sape pamantul si sa grebleze, apoi pe parcursul verii dai tu la sapa de buruieni Desi daca spui ca nu e soare nu o sa creasca f bine, o sa cam ramana toate pitice. Nu e soare deloc acolo? Daca vrei sa pui in fata si sa nu se vada poti imprejmui gradina cu floare soarelui decorativa, arata f frumos

strumph, cum mai eNick cu mana? il mai doare ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

Buna dimineata mamici

Of, a trecut ceva vreme de cand n-am mai intrat sa va citesc!

Urez La Multi Ani cu intarziere pt toti fluturasii care au implinit 1 an. Sa creasca mari si frumosi si voiosi si destepti!

Noi suntem bine, relativ. La Mihai ii ies dintii de sus si m-a terminat cu somnul, au fost zile cand toata noaptea a stat la san, off.
Eu am facut si o mica depresie cu mutatul asta in alta tara.
Strumph eu nu stiu cum rezisti si tu singura, fara sa ai prietene pe acolo. Eu m-am simtit foarte singura zilele astea si ieri am tras o tura de plans
Si colac peste pupaza, sa nu va zic ca mi-a intarziat ciclu desi am sterilet! Am niste emotii. Eu am ciclu regulat si ultima data cand mi-a intarziat asa, a venit Mihai. Plus ca ma sperie si plansul asta, sa nu fie ceva schimbari hormonale fiindca fix asa am patit si cand am ramas gravida cu Mihai, cum mi-a intarziat ciclu cum am inceput sa plang din orice. Of of, mai astept cateva zile pana sa ma duc sa-mi fac test.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, nu mai stiu daca ti-am spus...pavelele sa le iei din piatra..nu din astea gen gresie (cum am eu) ca sunt tare pacatoase iarna..nu poti da deloc cu sare pe ele ca se macina..se distrug si vei avea mereu patinoar in curte (ca mine ).pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

neata mamici! la o parte ca vin cu viteza....
Deci scurt...

ailed mami, da...1h20 a stat acolo a si crescut...nu am avut timp de ea...ideea este ca de obivei o las pana se termina programul de framantat si apoi intrerup eu programul...o scot deja si o asez pe masa ...fara ca ea sa creasca cum s-a intmaplat acum
ATENTIE!DACA NU INTINZI FOAIE SUBTIRE.....risti sa-ti iasa o mare hliba de coca necoapta...ai grija, eventual la final poti elimina marginile mai grosute, ptr ca ele odata rulate, se aduna coca cam multa si e naspa....foaia sa fie cat mai subtire
Si cand presari umplutura si apoi rulezi, o si pui in tava ptr ca se inmoaie foaie subtire si te vei chinui sa o pui in tava....MAre dexteritate trebuie sa ai sa le rupi....Hai, curaj!

p.s. ar trebui sa semene ruloul la final cu o baclava..atat de consistenta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

greseli cu duiumu caracteristic mie...doream sa spun sa nu o lasi mult pe masa rulata...o si pui in tava...cu o mare dexteritate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Fetele iertare ca nu scriu mai mult, ....dar tare sunt prinsa
pe toate mamicile si LA MULTI ANI SARBATORITILOR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Neata! Am pus si eu o varza calita la foc si miroase in toata casa

Yasmi, are dreptate Mada, pamantul trebuie sapat si apoi greblat repede ca sa nu aiba timp sa se usuce bolovanii de pamant. Pentru gazon faci tu acum? Sau pt legumele tale? Pt gazon ar trebui sa imprastii si putin nisip. Pt legume, ceva pamant mai bun, macar un sac din ala din hypermarket.

Delia, ma bag sa vad si eu pozele acusi

Strumphy, cum sa rad, sunt sigura ca a iesit bine tunsoarea. Ce frumos ca stai cu piscoata la terasa. Sunt curioasa cum va reactiona Luca la ideea asta. Ca eu l-am mai scos pe aici pe ulita in carucior si vad ca nu prea mai vrea sa stea

Mada, asa imi povestea si mie o amica: o ora ii ia pana iese din casa cu cei doi copii . Eh, eu oricum o sa ies cu ei in curte, daca imi mai trebuie ceva, mai dau o fuga in casa. Mai nasol cand plecam in oras, dar atunci o sa avem ajutoare. Ca eu singua cu ei, nu cred ca am cum sa ma duc prea curand

Roxy, ce sa le facem, sunt si ei mici, degeaba nu cred eu ca se trezesc. Ceva ii deranjeaza. Cred ca pana pe la un an jumate, cel putin tot mai avem episoade din astea.

Apropo de somnul copiilor, are dreptate Yasmi, somnul de dupa amiaza e sfant, macar pana prin clasa a doua, cel putin o jumatate de ora (asta dupa 6-7 ani) tot e bine. Asta, din ce am invatat eu la psihopedagogie.
Luca acum doarme de 2 ori pe zi, la 11 si la 15.30. Vad ca ii prieste asa. Il las asa pana cand o sa vad ca dimineata rezista mai mult. Macar pana la un 12.30-13. Dar nu cred sa se intample inainte de 1 an si vreo 3,4 luni.

Sara Maria, La Multi Ani! Sa cresti mare si sanatoasa! Iony, mami, sa fii fericita alaturi de puiul tau si de toti cei dragi!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 20+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput