La multi ani Andra Simona!!! Fluturasi (136)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

picky olita nu o folosim, o sa incepem operatiunea mai pe la vara, cand o sa aibe in jur de 1 an si jumatate.
L nu se mai trezeste noaptea de cand era micut-micut.

chiar in acest wk am incercat sa ii schimb programul, sa ii scot un somn de peste zi si sa ramana doar cu unul. rezultatul?? trezire dimi la 7.30 (am reusit sa sarim peste somnul de la 10-13 ) si l am pus la nani la ora 12.15 si a dormit pana la 16 fara un sfert dupa aceea pe la 19 iarasi vroia sa doarma si am reusit sa il tin pana la 20 cand i-am dat laptele si la 20.15 dormeA deja pana dimi la 7.30 .
eii dupa 2 zile cu astfel de reusita azi la ora 10 imi plangea ca vrea nani asa ca l am pus in patut si a adormit instantaneu iar acum de vreo ora iarasi doarme....
deci nu am reusit sa perseverez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Multumesc mult pentru grija voastra, ma mai doare, dar nu asa rau. Nu stiu cine m-a intrebat mai demult, cu regimul stau prost, ca gust din toate bunatatile, am slabit vreo 3 kg intr-o luna, dar acum stagnez.

Pai si Yasmi, daca scoti somnul 10-13 cum vor fi organizate mesele? Eu nu cred ca l-as putea obisnui inca pe Cristi asa, el aproape pica de oboseala la 10:30-11. Doarme 2 ore.



Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

spiridusha al meu doarme 3 ore de la 10 si inca 2 ore de pe la 16-17.
mesele le are asa (cu mici exceptii):
7.30-8:00 lapte 260ml
9:00 micul dejun sau fructele
12.00-13:pranzul (felul 1+ felul 2)
16:00
18:00-19:00
21:00 260 ml lapte
astea sunt mesele in mare, ca el de obicei mananca parca non-stop nu stiu daca are o ora fara nu manance ceva

in wk i am putut scoate un somn pt ca la ora somnului am iesit la plimbare vreo ora jumatate astazi nu am prea putut iesi decta 10minute ca este un vant de te ia pe sus, nici poarta nu puteam sa o deschid contra vantului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Mhm, am inteles, dar eu ma tot gandesc cum vom face cu mesele cand va fi un singur somn. Acum nu pot trece la o singura tura de odihna pt ca nu va sta treaz pana la 12 spre exemplu si nici nu va avea in stomac decat fructele. Mi se pare putin. Poate ar trebui pranzul inainte sa adoarma..?

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

spiridusha categoric pranzul inainte de nani. te adaptezi cu mesele in functie de somnicul lui. daca reusesc sa sarim peste somnul de la 10 atunci pfranzul il dau la 12 apoi nani. si urmatoarea masa la 16.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara doamnelor!!

Cam liniste pe aici, se vede ca da coltul ierbii ....si noi am fost afara azi toata ziua, frumos , soare si caldut , dar cam inselatoare vremea asta, la soare caldddd si pe la umbra imi ingheta nasu, deci am stat mai mult prin soare

De dimineata, daca tot mi-a dat barbatu trezirea cu alarma lui am spus ca sa nu stam in casa, sa iesim sa ne invioram si am iesit la plimbari .... am fost la un mall unde nu am mai fost niciodata pana acum, la juma de ora de mine cu autobuzul... cum am coborat din autobuz a adormit piscoata, a dormit cam 45 min si eu am lins vitrinele la mall plus ceva mici cumparaturi, ca nu se poate sa ies eu din casa fara sa toc bani, mereu imi spun, nu cheltui nimic azi, si cand colo am tocat juma din banii ce ii aveam in portofel , asta prima tura de plimbare ca am mai iesit si a 2a tura dupa ce i-am servit pranzul si i-am tocat pe toti, macar sa stiu o treaba nu ? si zau ca nu stiu pe ce... 5 lire aici, 10 dincolo si uite asa se aduna, ca tot vin cu pungi si pungute acasa si stau si ma intreb dupa aia cum si pe ce am cheltuit eu banii uff ... nu mai e mult pana pe 15 si ia salariul domnu sotz, abia astept

Piscoata doarme acum de o ora jumate, acusi o trezesc ca daca nu imi face circ dupa baita cand o pun la nani de noapte , o stiu eu ... dar era tare obosita si nu a vrut sa doarma in carut inapoi in drum spre casa si i-am dat sa suga cand am ajuns si a adormit, eram sigura, de acum ce sa ii fac... o las si eu si in 10-15 min ii aprind lumina si ma invart pe aici sa scartai podelele, si sper sa se trezeasca, dar precum nu a auzit ea dimineata alarma ma gandesc ca nici podelele mele nu le aude

Gata, am trancanit prea mult, dar am vazut ca ii era dor lui Roxy de romanele mele Ma duc sa ii servesc cina lu` domnu sot si mai trec eu pe aici mai tarziu

O seara buna !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:


mamici, pe cine intereseaza placinta moldoveneasca cu orice compozitie: varza, mar, mar cu nuca, branza cu vanilie si stafide, dovleac..etc. O foaie simpla...faina, apa, sare si drojdie...
Am atasat foto aviz deea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy am atasat foto si cu tortul de mere cu crema de zahar ars.

Mari emotii am la tortul I ptr un an...asa imi vine sa-l cumpar..hhhhhhhhh dar al meu sot ma abureste ca tort facut de mine nu a mancat nicaieri...ca sunt perfecte bla, bla, bla...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

bb_yasmi am atasat foto cu de toate, inclusiv cu I

Eu am o dilema, as face tortul acesta
http://floridecires7.blogspot.com/2010/02/tort-cu-zmeura-si-ciocolata.html
dar nu am robot,..si sa iau unu acum nu prea imi vine ca am alte prioritati.Offffffff ce sa fac?
Sa fac 2 torturi? mai multi postesc....cum sa ma impart?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Am revenit si eu dupa ce am culcat prichindelul . Momentul meu de relache cu fructe si net

Roxy, chiar am crezut ca tipul din poza e sotul vreuneia din voi

Yasmi, Mary multumim pentru urari!

Yasmi a vorbit repede puiul tau. E bine. Si eu mi-as dori, dar Luca doar canta. Dar canta frate... toata ziua, aaaaaaa, eeeeeee, are chiar o melodie pe care am invatat-o si noi, pe aia o auzim cel mai des . N-am retinut daca ai fost multumita de serbarea de la gradinita cea noua.

Delia, sa stii ca mie si sotului ne-a fost foarte rau de la salata verde. Acum vreo 3 ani de Pasti. Am crezut ca nu ne mai ridicam din pat. Spor la pregatiri! Sa ne spui si ce faci, ca eu sunt in cautare de inspiratie

Piki, inca nu am definitivat lista, la fripturi o sa fac niste copanele la cuptor si le invelesc cu putin staniol ca sa mearga ca bufet suedez si o sa facem un gratar. Sper sa ne lase vremea. Cu mici si carnaciori, tot asa, ca sa fie usor de manevrat. La aperitive inca nu m-am hotarat, o salata de piept de pui si una de telina as face, un chec din acela aperitiv, niste ficatei in bacon si inca mai studiez.

Catank, si eu as merge tot pe tort facut. Tu care esti gospodina! Eu m-am hotarat sa il fac. Diplomat. De fapt cred ca voi face doua, ca suntem mai multi. Unul mai mare, pe care o sa incerc sa-l ornez frumos. Am gasit pe net ornamente, dar vreau sa ma uit daca nu se gasesc si prin magazine.

Nici nu mai stiu daca mai voiam sa raspund cuiva. Las' ca-mi amintesc eu .
Deocamdata, va pup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 19+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput