La multi ani Andra Simona!!! Fluturasi (136)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello

eu nu am mai intrat pt ca nu prea aveam asa mari noutati, dar azi am zis sa intru sa il laud pe L care are iarasi un "puseu de imbogatire a vocabularului" astazi avem la ordinea zilei cuvantul :UNU (1) il intreb: "cati ani are baiatul meu?" iar el:"un!unu!" ieri cand am terminat de imbracat s a dat jos de pe canapea si ff bucuroas a spus: "ata" (gata!) aide tai-tai (haide tai-tai) si lista poate continua!!!

mada, pune te si tu putin la nani. faci restul de treaba dupa masa, daca nu vei fi epuizata cand se vor trezi iar ei de vor lua de fresh

delia, cum te simti??

roxy, viss sunteti minunate amandoua!! dar copilasii

alehiam la multi ani fericiti mami!!!

strumf, piscotica ta ce mai face?? spune ceva?? o vei invata si romana si engleza concomitent??

mary, cum stai cu exercitiile, slabitul??

alina, woww esti la jumatatea sarcinii deja!!! de abia astept sa vad buburuza si sa facem galerie!!!mai o luna si face si L anul!!! la multi ani pt astazi!

ioana sper ca este totul bine acum.,

somleac, donna,cami

cris ma bucur ca sunteti bine!! sper ca ati avut un wk cu shoping productiv





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

doamnne mada si catalina e o frumusete de fetita
iti vine sa o mananci
ca si anastasia lui roxy
care e mereu rosie in obrajori afara
de nu mai pot dupa ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

YASMI cu slabitul stau bine fara dieta si am mai slabit 300g putin dar bine avand in vedere ca mananc dulce, abdomene fac in continuare

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

S-a trezit deja Cata...am stat si eu intinsa o jum de ora dar nu am reusit sa adorm..oboseala +cafea...deh..Cristi inca doarme. Cand se trezeste ies cu ei la o plimbare, nu mai stam in curte si poate la intoarcere vor fi destul de satisfacuti incat sa stau si eu mai linistita...

yasmi, felicitari pentru cuvinte! Si cata a inceput sa spuna "aaapa" si "aide"

cami, nici nu stiu ce sa spun de Cristi..daca e bine sau nu.. in fiecare seara face 37.5-37.9. Il tin acasa, dar inca nu l-am bagat pe antibiotic..nu stiu de ce ma incapatanez asa...sper sa nu gresesc...
Multumim de complimente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

LA MULTE LUNITE LUCA MARIAN!!! sa iti traiasca flacaul Alina!!!

LA MULTI ANI ALEHIAM!!!



mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Ziua buna!

La multi ani ALEHIAM!!! Sa fii sanatoasa si iubita!

Am promis ca intru mai des, inca nu am terminat mansarda cu pricina, mai are mesteru maxim 1 zi sau juma de zi...insa au venit peste noi treburile de primavara si nu numai. Cand e sa se adune sa te tii...

Ioana e ok, cu exceptia faptului ca in week(3 zile) am avut un nepotel (sportiv de performanta) in vizita si astazi la pranz ma suna antrenoarea sa ma ma intrebe daca stiu ceva de el...(ma speriasem ca s-a perdut pe drum la intoarcere, cu toate ca il sunasem si mipa spus ca e la baza deja...) problema este ca l-au depistat cu varicela si l-au expediat la moldova ptr 14 zile. Ma oftic de numa...
1. mama lui(surioara trebuia sa ajunga la mine....)e si ea mai ok, ..stiti ca picase pe gheata si era mobilizata, acum se ridica...e ok, dar na...e baiatu acasa si nu stiu daca va mai putea veni..
2. problema e ca e posibil sa fi luat si Ioana ceva...antrenoarea m-a anuntat stiind ca am pitica mica... Acum Dumnezeu cu noi, ce o fi o fi...o voi urmari pe I...

Doream sa apreciez fetele care s-au ''destrabalat'' de 8 martie (stiu le care sunt), sa felicit mamicile ptr petrecerile de 1 anisor ptr bb lor,
strumphysper ca nick e ok, ...si voi la fel..
roxyma bucur ca te-ai vazut cu viss...frumoase foto... si nu neaparat foto si ''intalneala'' in sine.Ma bucur!
Ma intrebai de tort odata...la zoua mea nu il facusem pe cel postat de tine ci pe asta...
http://culinarecufeteistete.blogspot.com/2012/02/tort-de-mere-cu-crema-de-zahar-ars.html

Deeaam facut placinta din nou in week, de data asta cu branza si stafide, si am facut foto la fiecare manevra. SPer ca in cursul zilei de astazi sa le atajez sa-ti faci o idee...
bb_yasmite felicit ptr naszdravanul tau, meritul este al tau ptr ca te ocupi de el..bine,....si al lui
madutzamereu ma intristez cand citesc ca bb tai sunt bolnaviori....si la cami...parca prea des..offffffff sper ca sunteti mai bine. Si voi faceti nani cu ei la pranz...aveti timp si ptr smotruiala....

Fug ca s-a trezit pitica deja..o aud cum se foieste
Pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multi ani alehiam!
fetele sanatate la pruncutzi!
multumesc de grija pt mine!, roxy am mancat salata verde si crap cu mujdei...atat. si putin, ca era bataie pe el. De azi ma apuc de pregatiri pt miercuri o sa va citesc dar nu stiu cat scriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia surioara dar da-ne detalii
ce musafiri ai
ce pregatiri faci?
cum faci?
ai romani prin zona sau iti vin croati?
ei stiu acest obicei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank asteptam pozici noi cu I!!

mary felicitari!!bravo!!

mada delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Buna fetelor,

La multi ani sarbatoritilor de astazi!

La multi ani Alehiam!

Alina ma gandeam la rulouri de sunca, ciuperci umplute, paste spirale cu legume, carne de pui, peste sau creveti (trebuie sa ne hotaram) gratar, salata de ou sau oua umplute, salata de vinete, platou cu legume, salata beouf..si sa vad ce idei imi mai vin..sa introduc si un fel cu cartofi..tu l-a ce te-ai gandit?

Cami ma bucur ca i-a trecut stomatita micutei, sper sa nu-i mai apara...asa am auzit/citit si eu ca poate recidiva dar cu o forma mai usoara... te inteleg perfect ca asa eram si noi cu stefi, o tinea cate o sapt si nu-i scadea mai jos de 38,6..ba am fost si la pediatra cu febra de 40,4 masurata acolo, si zicea ca nu-i ingrijorator..

Ai vostrii va musca la san?

Felicitari micutilor mergareti..cred ca-i asa frumos si amuzant sa-i vedeti cum merg asa impiedicati si precauti

Anna inca nu merge, dar nu o impiedica acest lucru sa se joace cu Stefi, se alearga toata ziua prin casa, chicotesc, se iubesc (asta pana se satura de atata pupat Anna si riposteaza) ...Merge tinandu-se de olita, de antepremergator, de motocicleta Stefaniei, de cutiile de jucarii..le impinge prin toata casa...

Apropo ca am adus vorba de olita, ati inceput sa o folositi?! Noi in fiecare dimineata o folosim( chiar daca uneori nu face nimic) si e foarte incantata de ea..e tare mandra cand face pipi in ea, o ridic, ii arat ce a facut si batem din palme si zicem bravo..ea zice "babo"... A facut si de 2 ori kk la olita si inca vreau sa mai lucrez la capitolul asta..dar cum ea nu face zi de zi si merge si la dadaca, e mai greu..

Spiridusa, in Anvers stau .. ai grija cu coloana, daca durerea persista mergi la un control.

Cate treziri mai au micuti vostrii noaptea?

Va urez o zi frumoasa in continuare!


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput