La multi ani Andra Simona!!! Fluturasi (136)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:


madutza_bra

Paulafrida este si ea insarcinata, din cate am prins eu face parte din garda veche a aspirantelor!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!

Intru si eu doar ca sa urez La multi ani! puilor care au implinit un anisor:

Sonia Ioana si Sergiu Ionut de viss
Cristian de spiridusha
Christina Gheorghia de Stefyapost



la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata feyele!
va poftesc la cafeluta

Am dormit bine azi-noapte, copii sunt bine, adica fara fevra. Mucisorii s-au ingrosat si nu mai curg ca la robinet, sper eu ca in 2-3 zile sa scapam de ei. Si cu tusea parca e ceva mai bine, nu mai tusesc in continuu si nici nu se mai aude asa rau.
Bineinteles ca si eu am luat d ela ei, si am nasul infundat+tuse, ma gandesc ca e bine ca am racit odata cu ei, ca asa stiu ce simt si ei , iar tusea chiar daca e suparatoare nu e cu durere de gat. Sper doar sa simta si ei la fel ca mine. Pe Cristi l-am tot intrebat daca il doare gatul si spus ca nu.
Azi trebuie sa iesim la cumparaturi si ii luam si pe ei, si mai vreau sa iesim si putin pe afara in curte ca am inteles ca vin ploi si vreme urata si nu mai avem cum sa iesim dupa.
Off, am obosit (psihic cred) de dat la siropuri si scos muci cu aspiratorul, dar macar de data asta isi fac ceva mai repede efectul.

kmy, da, pe paula o stiu si stiu ca e si ea gravi, o urmaresc din cand in cand la odisee sa vad cum se coloreaza caruciorul

fetele, sper ca va petreceri frumos week-endul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

La multi ani, Dorothea Sofia de copiloi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Buna dimineata,

Mi-am dat seama ieri tarziu de tot, ca nu terminasem procesul de incarcare a pozelor, mai trebuia sa dau click pe ok. Deci acum chiar sunt poze in picasa. Cateva, nu multe ca inca nu ni le-a dat fotograful pe toate si mai am de la o prietena cateva.

Puiul a dormit bine azi noapte, sunt foarte linistita in privinta asta, ca ieri a fost teroare, si ziua, a adormit f greu si cu scandal...

Mada, imi pare tare rau de puiutii raciti, sper sa treaca repede!!

Cami (si Mada, si cine mai are copii de 2-3-4 ani)...chiar ma sperie ce vorbiti voi aici, inseamna ca iau toate bolile posibile de la gradinita si de la cresa, si din grupuri de copii. Eu vroiam sa-l dau la 2 ani, sotul la 3 zice, la o gradinita/cresa ceva sa mai socializeze cu copii.
Acum ma tot gandesc la ce ziceti, referitor la imbolnaviri, ca-s mai dese....

Vaccinul de 1 an, din schema platita...eu nici n-am sunat doctora inca sa il programam...habar n-am pentru ce e. Eu n-am inteles si nu am retinut si mi se pare complicata treaba cu vaccinurile. Nu reusesc sa retin care pt ce e, mi se par incurcate.

Azi daca se mentine vremea frumoasa cred ca-l duc la microrezervatie, unde o sa vada cerbi si caprioare si tot felul de animale si abia astept sa-i vad reactia. El si cand vede o pisica sau un catelus, sare in carucior, tipa, se exprima!

Va pup, sa aveti duminica frumoasa si calda!

P.S: Ah si dupa motz l-am tuns eu pe Cristi :)) arata..uhm..ciudat. Un breton scurt scurt si gaura aia in par in mijlocul capului...o sa pun si o poza cu noua lui freza Dar sper sa ii creasca repede parul!!

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

spiridusha ti-am admirat frumusetea si aici si pe FB. Astept poze cu el tunsulici Ce gaura are in par? Vartej? Mie imi plac mult baieteii tunsi scurt, scurt par asa barbatei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Neata!

LA MULTI ANI DOROTHEA SOFIA!!!

LA MULTE LUNITE BIANCA DE MILLIE, NATALIA DE AMA, ALEXANDRU DE ANDA15!!!



mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Am vazut poze superbe cu Mihai,Cristian,Anastasia apropo nu s-a speriat de cerbul ala cu baloane?, Perta de Simona e o printesa dar mai astept poze de la viss cand pui poze!.

Lolely am vazut poze pe facebook ca te-ai petrecut de 8 martie, bravo mami dar cu flamingo boys.


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna dimi si de la noi!!!
Flori de primavara pt toti sarbatoritii!
Eu sunt putin in intarziere, dar n-am uitat!

La Multi Ani Sonia si Sergiu! Sa-i faceti fericiti pe mami si pe tati, copilasi mult doriti si asteptati! Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi si norocosi!

Cristi, de Spiridusha, sa cresti mare! La Multi Ani! Numai bucurii sa ii faci lui mami!

La Multi Ani si pt Christina lui stefyapost! Sa te faci mare sa o bucuri pe mami!

Dorothea, La Multi Ani! Numai de bine sa ai parte in viata ta si tot asa sa aduci si in viata lui mami!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 19+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Am citit si eu repede din urma .

Vreau sa impartasesccu voi un moment frumos si la noi: de 3 zile Luca merge singurel. Inca nu m-am obisnuit. De cate ori il vad, imi dau lacrimile. E ca un pinguin, se leagana si merge cu manutele ridicate . Cand se dezechilibreaza, se opreste si sta putin sa-si regaseasca echilibrul, sau se aseaza in fund sau in patru labe. E super!

Mada, imi pare bine ca ati scapat de febra! E cel mai important!

Miki, sper sa scapati si voi repede. Cam nasol cu gradinita. Si eu am prietene care cum i-au dus pe copilasi la 2 ani, sau putin mai inainte la gradi, cum au inceput cu racelile. Ma gandeam si eu sa-l duc pe Luca la 2 ani, cami-ar fi mai usor doar cu pitica acasa. Dar cred totusi ca voi incerca sa ma descurc cu amandoi si sa-l duc de la 3. Daca tot mai stau acasa inca 2 ani din august incolo...

Piki, si la noi tot asa e obiceiul. Le luam la nasi ceva simbolic, ei ar trebui sa-i ia un rand de hainute, cam asa se procedeaza. Si noi petrecem tot acasa, cu rudele apropiate, frati, matusi.

Roxy, eu i-am schimbat orhideei o data vasul, i-am luat unul mai mare asta vara, tot transparent, dar acum iar i-au iesit radacinile. Trebuie sa caut altul. Pe asta l-am luat din Bricostore, sau Baumax... nu mai stiu

Gata. Cedez laptopul sotului. Va pup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 19+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput