La multi ani Andra Simona!!! Fluturasi (136)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

LA MULTI ANI, TEEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

Buna dimineata!

Azi sunt mai vesela!

Mada M-as bucura daca e un bebe mic doar ca nu e momentul potrivit
Noi avem stabilita nunta in 2 Septembrie si o sa fiu o mireasa cu un copil mic si gravida

Madu81 Tu de cat timp esti plecata? Dezavantajul in cazul meu e ca stau intr-un orasel mic si n-am multe locuri pe unde sa ma plimb

Cami Azi e a 4-a zi de cand mi-a intarziat, am zis ca mai astept pana vineri si apoi ma voi duce sa-mi fac test. Vreau totusi sa cred ca nu-s paranoica, doar am sterilet de jumate de an si pana acum nu mi-a intarziat, deci totusi mai sper.

Picky_toto Eu stau la granita cu Franta iar steriletul il am de jumate de an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yvy, strumphmultumesc, anul trecut pe vremea asta asteptam sa vina sa ma ia in sala
roxy , nu te vaita de haine ca aici nici n-ai ce sa cumperi
viss, pai tu crezi ca in pozele cu aniversatii tai noi ne-am uitat la culoarea ta de par? ti-au luat fata ca sa zic asa maine iti zic ca azi n-am timp de poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

Strumph Este si aici ceva grup de mamici dar nu m-am dus la intalnire fiindca nu stiu foarte bine franceza si nu ma inteleg cu ele De-asta il tot bat la cap pe sotul meu sa ne mutam in UK fiindca ma descurc foarte bine cu engleza dar el nu si nu, el ar vrea sa ajungem sa ne stabilim in Germania.
Si eu ma plimb pe aici doar ca stau intr-un orasel mic si n-am asa multe locuri/magazine.
Eu cred ca e o stare de inceput, ca mi-am adus aminte ce frumos era in tara ca ma plimbam toata ziua cu mamici si discutam o gramada si de 3 luni ma plimb tot singura. Probabil o sa ma obisnuiesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Noi suntem tot cu muci, acum deja sunt galben-verzui , dar fara febra, fara tuse. N-am dus-o inca la pediatra ca vad ca la plamani e OK, am auscultat-o si nu se aud raluri!

Noaptea avem treziri fara numar, ziua urla cat cuprinde si nu prea doarme, nu mai mananca aproape deloc mancare solida (ii place doar omleta si banana dar sa le manance ea singurica, in rest pasat nu vrea nimic, carnea n-o mananca neam, nici pasata, nici taiata, legume nu vrea deloc, mai mananca seara cateodata iaurtul, dar cu urlete si suspine, totul se trage de la maselele care o chinuie tare rau).

Acum ma indoiesc ca voi avea timp sa pregatesc ceva de ziua ei...

Merg ca se jeleste de zor!

toate mamicile si sper sa-mi revin cu timpul si cu oboseala in curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

Oooo, incepem ziua cu o aniversare si cu tort!!!

La Multi Ani ANDRA!!!
Sa cresti mare si frumoasa si sa ai parte numai de bucurii in viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna si de la noi!

Andra cea frumoasa si ochioasa, La Multi ANi!!!
Delia, iti spun tie si ii explici tu ce si cum: Sa fie sanatoasa, desteapta, norocoasa! Sa aiba parte de multe bucurii si sa va aduca numai bucurii!


Va multumesc fetelor pentru raspunsurile legate de perna. Nu ma grabesc sa ii pun, doar ca nu stiam ce si cum. Daca trebuie sau nu.

Bluenight, eu te inteleg, desi sunt in tara. Noi ne-am mutat din orasul in care am trait pana la 33 de ani . Ne-am mutat intr-un oras mai mic la vreo 40 de km, tot din cauza serviciului sotului. In plus ne-am mai mutat si la casa, adica la marginea orasului si eu nu prea conduc . N-am nici macar pe unde sa ma plimb cu caruciorul, iesim doar in curte... Dar traiesc cu gandul la week-end! Atunci ne destrabalam. Plecam si noi in stanga si in dreapta, sau chiar daca stam acasa, asa in familie e altceva.

Scria cineva o data ceva legat de un ostropel pentru copii. As vrea sa ii fac azi lui Luca. Dar ma tot gandesc daca sa ii pun faina ca sa il ingros putin. Sau amidon? Sau mai bine il las asa si ii pun paine? Daca ati facut, dati-mi si mie un sfat.

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 20+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

Mi-am consumat toata energia incercand sa-l adorm pe Mihai de dimineata. Atata se agita de ma termina si cand ma gandesc ca zi de zi trebuie sa ducem "lupte" pt somn. E obosit de numai dar se zbate pana cade lat dintr-o data.
Si numa' ce l-am adormit pt somnul de dimineata ca vecinii s-au apucat de batut si s-a trezit, bineinteles!
Noi mergem la plimbare asa ca pupam mamicile !

Nu stiu cine intreba de fier de dat la copilasi, eu nu i-am dat deloc fier la Mihai si e ok insa m-am asigurat ca-i ofer alimente bogate in fier. LA control doctorita mi-a zis ca e ok, ca-i sunt rosii buzele si e colorat in obraji deci sa nu-mi fac griji in privinta asta. Ce-i dau foarte des e avocado ca e foarte sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Delia, LA MULTI, MULTI ANI PENTRU MICUTA ANDRA!

VA DORESC TOT BINELE DIN LUME, SI O PETRECERE FRUMOASA!
Multe imbratisari de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Noi suntem tot cu muci, acum deja sunt galben-verzui , dar fara febra, fara tuse. N-am dus-o inca la pediatra ca vad ca la plamani e OK, am auscultat-o si nu se aud raluri!

Noaptea avem treziri fara numar, ziua urla cat cuprinde si nu prea doarme, nu mai mananca aproape deloc mancare solida (ii place doar omleta si banana dar sa le manance ea singurica, in rest pasat nu vrea nimic, carnea n-o mananca neam, nici pasata, nici taiata, legume nu vrea deloc, mai mananca seara cateodata iaurtul, dar cu urlete si suspine, totul se trage de la maselele care o chinuie tare rau).

Acum ma indoiesc ca voi avea timp sa pregatesc ceva de ziua ei...

Merg ca se jeleste de zor!

toate mamicile si sper sa-mi revin cu timpul si cu oboseala in curand.




Regret tare mult, ...multa putere sa ai, ...ma gandesc ca trebuie sa treaca ...

Multe si

Mergi la inceput