La multi ani Andra Simona!!! Fluturasi (136)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miha, somleac, viss, multumesc!
viss sa stii ca sunt f fericita si implinita si in prza evident
mai frumos acum e ca sunt intre telefon si calc
cand nu suna unul pacane altul... am ramas pe id sotului
si imi scriu amicii de acasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

gata, am papat si noi. afara este asa urat si innorat, burniteaza putin.

persi mie mi-a zis pediatra ca dupa 1 an sa nu-i mai dau fier. dar eu ii dau pana termin si sticluta asta, sa n-o arunc asa si ii dau 4 picaturi in loc de 8. Anastasia bea suc de fructe, de oricare, ii place tare mult chiar ca-i cald la voi, ce subtire il imbraci, la noi este frig.

millie chestia cu taiatul motului si turta sunt traditii. deci nu este scris undeva ca trebuie musai sa faci. zic babele....vorba lui ailed unii nu fac nici una nici alta. la noi se taie doar motul si la fete si la baieti. turta nu se rupe. asa ca daca la voi se taie doar motul pai atunci taiati doar motul. oricum, eu n-am inteles sensul...de ce se rupe turta la fetite, ce inseamna asta de fapt?

miki sanatate multa, oboseala si stresul scad imunitatea organismului, de aia esti asa. foarte bine ca faci vit c intravenos, asa stii sigur ca se duce unde trebuie
Andra cred ca este o dulce, mi-o si imaginez cum este cu castronelul in manuta. da, trebuie avut grija cu mancatul prea mult.....ca in zilele noastre ai vazut...... mai bine slab decat gras. ma bucur ca treci pe la noi, sper sa te simti mai bine. un si pentru Vlad nazdravanul.

miha spor la facut unghiile vezi tu, asa printre picaturi fa-le. stati amandoi intr-o camera, il lasi pe jos sa se joace si tu ti le faci este buna ideea?

ailed stai bine...scrii aici, vorbesti si la telefon Varta ce face?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

LA MULTI ANI, ANDRA!!! SA FII SANATOASA SI FERICITA SI SA O BUCURI PE MAMI TOT TIMPUL!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy,i-am pus la multi ani pe you tube
si danseaza
si eu curat morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !!!

Cafeluta mai este si pentru mine? m-a trezit piscoata la 7 jumate, si zici ca-s casuta din plop, ma doare tot si mi-e amortit umarul stang cum am dormit pe el nu puteam ridica nici mana in sus sa imi rpind parul sa ma spal pe fata sper sa ma mai lase durerea daca nu am imbulinat-o ca si piscoata vad ca e cam softy azi, numai la mine in brate vrea, intinde manutele sa o iau si eu ma screm sa o ridic

La multi ani Andra Simona!!! sa cresti mare sanatoasa si sa ai o viata frumoasa, numai cu realizari si impliniri!!! Delia sa va traiasca minunea cu ochii negri si sa aveti parte numai de fericire, sa fie o luptatoare ca mami si sa ia exemplu


Mada sper sa ai o zi frumoasa cu mama azi si sa nu va certati ma intrebai ieri parca, nu mai retin, cum e Nick... pai e ok, are vanataile inca, dar i se trec, desi aseara l-am vazut cum se stramba cand a prins cu mana stanga ceva ... el zice ca-i ok, misca degetele si mana, si inca merge pe bicicleta deci e ok ma gandesc ca daca l-ar durea/incomoda ceva nu ar mai avea curaj sa mearga pe bicla

Ioanales eu inca ii dau pasat la blender, i-am facut intr-o dimineat afructele cu furculita si abia a mancat juma de paharel, se cam mira ce are in gura cand ii bagam lingurita .... am s amai incerc sa ii mai dau si asa pasat la furuclita, acusi are anul ar trebui sa se invete deja, chiar sa pape singura ma gandesc Mancaruri de post eu mai fac salata de vinete, fasole batuta, mancarica de ardei copti cu bulion , cartofi taranesti cu mamaliga si muraturi, tocana de toamna , cum ii spune maica mea, adica legume cu putin orez si ceapa calita , nu mai am idei, daca mai imi vin iti mai scriu aseara al meu barbat a fost innebunit dupa sarmalele mele de post, am sa ii mai fac, mai am multa varza la congelator

Milli am vazut pozele cu dintoasa mica tot blonduta e ca si sora dar nu seamana una cu alta parca, ori nu am vazut eu bine ?

Persi sa treaca raceala si daca tot nu esti baby sitter sapt asta, avea sa spun anul asta nu stiu de ce sa mai treci pe la noi mai des

Roxy hainute frumoase sunt si in ro, dar nu stii tu unde sa cauti glumesc, si Anastasia are hainute frumoase, de ce nu iti plac? aici am avantajul ca nu sunt asa de scumpe ca in ro, de genul mothercare... aici hainutele de copii nu au TVA si e foarte important ca s-ar mai adauga 20% si ar fi scump rau atunci

Cami , pai ia vezi cum faci, intelege-te cu Mada, cumparati biletele de avion si veniti impreuna ca sa fim si noi mai multe la o cafea si shopping stii tu, cu cat mai multe, cu atat mai bine

Nu mai stiu cui mai voiam sa scriu, imi aduc eu aminte , mai trebuie sa bag niste cafea cred sa ma trezesc, tot chiauna sunt

Ahh...Alexina hai cu cinstea, sa iti traiasca balerina TEea si sa fie sanatoasa

Revin dupa cafeluta










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ailed- chestia cu priza o cunosc asa bine..si in nopatea de dupa nu am putut dormi de la 2,5-5 noaptea. nu am baut cola, cafea in ziua precedenta, dar eram tot in priza..bucura-te cat poti de ziua asta!!!chiar dc e obositoare,mai mult psihic decat fizic,intre pauze,priveste-ti fetele si atat
- roxy- si eu ma bucur ca v-am vazut. cred ca ar fi fost bine sa ne vedem mai pe seara, asa- noi aveam atatea obiective, timp scurt..totul a fost facut pe graba,ne-a luat o groaza pana la masina de la restaurant, ca nu gaseai loc de parcare..in poiana iarasi am stat dupa locul de parcare mult..mai mult am stat in masina in ziua aia, mai bine ramaneam langa clabucet, si seara ne intalneam cu tine si atat.macar stiu ptr la anulcopiii s-au descurcat exemplar la cat i-am frecat! si-au facut somnurile numai prin masina, mesele au fost apoi dezorganizate, cand am ajuns la hotel pe la 16, nu au mancat legumele, nu vroiau decta sa alerge in 4 labe prin camera, bucurosi, ca nu mai sunt tintuiti in scaunul de masina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza ba daaa, imi plac si hainutele buburuzei, am gasit si eu muuulte frumoase dar cele de dincolo sunt altfel...nu stiu, alte modele, desene...avem si noi si se vede clar diferenta fata de cele din Ro. oricum, mereu s-a vazut diferenta intre produsele straine si cele romanesti, aproape la orice.
hainute super frumoase si calitative au cei de la Rom Baby, mi se pare cea mai buna firma romaneasca de hainute de bebei
si ti-am zis, la noi nu sunt atatea magazine ca in Bucuresti, de exemplu. Zara, Z, Obiabi sau cum i-o zice...pai astea nu sunt la noi cu toate ca este oras mare si turistic pe deasupra nu sunt magazinele care trebuie

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss cred ca a fost balamuc dragutii bebei...nici mancare nu mai vroiau cand i-ai lasat liberi da, poate era mai bine seara sa ne vedem. eee...lasa ca a fost bine si asa

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ma intreba cineva de torturi- am facut unul- ma gandeam la 2, atunci cand organizasem initial ca vineri sa facema casa cu nasii, iar sambata la o carciuma cu prietenii. fuse unul, dar frumos.eu am fost multumita de aspectsi gust.
- soniuta a facut si ea primii pasi de ziua ei, vreo 4-5. la primul nu m-am emotionat, un pic la al 2-lea , ca nu ma asteptam sa continue, apoi la urmatorii mi s-a ridicat pielea pe mana- prietenele mele au vazut-o si ele -era la pranz, doar tati era dupa usa, si a ratat momentul! a fost fascinant!
- roxy- fetelor- cum imi sta mai blonda? v-a placut de mine in poze? nu ati zis nimic- exceptie yasmi. cred ca nu ma mai iubitiam vazut ca ati avut multe dintre voi copiii bolnaviori rau, cu varsaturi..antibiotic. urate viroze ,nene!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss pai nu ti-am zis de cand ne-am intalnit ca-ti sta bine dar ca nu se vede prea tare blondul? imi imaginam ca o sa-ti iasa si mai deschis. blondul te deschide la fata, te prinde bine

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput