La multi ani Andra Simona!!! Fluturasi (136)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

millie, picky, multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Delia,macar tu ai bucatarit toata noaptea,te-ai manichiurit dar eu...

Voiam sa va mai intreb ceva...voi mai dati fier puilor??
Eu nu i-am mai dat de vreo 2 luni...
Fluturasii vostrii bea suc de fructe?
Al meu nu vrea nimic in afara de apa si lapte de titi biensur..
mai aveam ceva intrebari dar..am uitat
Alzheimer-ul ma mananca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

millie, babele spun ca fetele tb sa aiba turta taiata pana la an si baietii intre-1 si 3 ani, dar asta spun babele, asa ca tu faci cum crezi, eu de exemplu si Mariei i-am rupt turta la 1 an si 10 zile ca ziua ei a picat in saptamana mare atunci, iar Andrei o sa i-o rup la vara ca acum n-au nasii cum sa ajunga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui persi

Delia,macar tu ai bucatarit toata noaptea,te-ai manichiurit dar eu...

Voiam sa va mai intreb ceva...voi mai dati fier puilor??
Eu nu i-am mai dat de vreo 2 luni...
Fluturasii vostrii bea suc de fructe?
Al meu nu vrea nimic in afara de apa si lapte de titi biensur..
mai aveam ceva intrebari dar..am uitat
Alzheimer-ul ma mananca...

Mamicuta fericita de Radu Andrei (31.03.2011)







du-te si bea cafea... dac m-ai vedea pe mine cum sunt.... hai ca ma duc sa tai legumele marunt pt salatele cu maioneza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

LA MULTI ANI ANDRA!!!!!!! SA CRESTI MARE, SANATOASA SI SA AI O VIATA MINUNATA!! DELIA SA ITI TRAIASCA FETITA SI SA FITI MEREU FERICITI IN FAMILIA VOASTRA FRUMOASA VA PUPAM!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata

LA MULTI ANI pt o fetita ochioasa si frumoasa cu numele meu preferat ANDRA sa fii norocoasa iubita mica si sa ai o viata frumoasa ca o zi de primavara sa-ti traiasca fetita Delia, sa va umple sufletele de bucurie


eu am trecut printr-o perioada f nasoala, azi e prima zi cand ma simt cat de cat bine..o saptamana aproape n-am putut sa inghit nici apa, cu frisoane si febra in continu si dureri de cap ingrozitoare..de luni fac cefort si vit c intravenos la 12 ore..in rest la servici, alerg toata ziua, seara trag copii de mine si sunt maraiti si plangaciosi..nu stiu cand depasesc faza asta de revolta ca incep sa cedez eu..
vlad e inca aacsa..dar e bine, insa mi-e frica sa-l duc la gradi abia astazi termina si el tratamentul.
andra e si ea mucoasa de vreo 2 zile, sper sa scape cu atat..


ce sa va mai zic..parca v-am spus ca mergem si noi.. eu am inceput sa-i dau ciorbita la comun cu noi ( eu nu folosesc prea mult sarea, doar moderat, insa cu bors, verdeata si toate cele ) si mori daca o vezi cum mananca se uita in castron la fiecare inghititura parca ii e frica ca nu mai are, haleste un castron plin si o canita cu zeama pe care o bea, o tine ea cu manutele si o duce la gurita sa bea..se mai opreste si se uita in ea..oare mai am ? e tare haioasa...
si seara isi ia castronul gol si lingurita din bufet si baga lingurita in castron si duce la gura..se face ca mananca.. sper sa nu ramana mancacioasa asa toata viata ca va sta numai la sala e haioasa foc pofticioasa mea mica

gata..mi-a expirat timpul..back to work

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cris, multumim
miki, multumim pupam mami si mancacioasa mica, mi-am si imaginat-o cum se uita dupa lingura, pupam si vladutzu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

La multi ani Andra!!!! sa ai o viata frumoasa alaturi de parintii si surioara ta. Delia sa -ti traisca fetele si sa te bucuri de ele.

La multi ani si pentru Tea de Alexina. !!!!


Cred ca m-a lovit astenia de primavara sau ceva lipsa ca sunt tare daramata. Abia, abia ma tarai, ma culc seara ultradevreme ( la 23 sunt deja in pat)si degeaba.

Ilinca mananca foarte bine mancare nepasirata, daca este de-a noastra, chiar si bucati de carnita a mancat acum la munte. In papica ei daca gaseste vreo bucatica nezdobita isi face greata si nu mai mananca.

Pernuta nu i-am pus si nu vad de ce i-as pune. Eu dorm fara perna si nu-i simt lipsa.

Ally multa energie iti doresc.

Strumphitza poate ca Ilinca a luat-o mai repede la picior ca-i vede pe fratii ei.

Mandreeac sa te duci la posta ca a ajuns pachetul. I-am trimis si nasei lui Ilinca un pachetel si ieri l-a ridicat. ( tot in Bucuresti). Nu astepta neaparat dupa aviz .

Fetelor care sunteti singure prin tari straine va admir. Nu cred ca as fi rezistat. Voi sunteti niste luptatoare . Aveti o floricica si un pupic de la mine. Cu totii trebuie sa facem sacrificii si compromisuri in viata, asa ca important e sa vedem intotdeauna partea plina a paharului.

O zi minunata

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

buna dimineata
hop si eu alaturi de voi langa o cana cu ceai...Dragos doarme si ma uitam la neatza...
La multi ani Andra!!!!
si la noi se taie motu,nu stiam ca turta se rupe intre 1-3 ani
in rest nimic,cumintei prin casa nu putem iesi afara ca bate un vant offf sper sa se schimbe o data vremea...
aseara am facut un dus si speram sa-mi fac unghile sa-mi trag un model pe ele cand colo piciu sa trezitsper sa reusesc azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata!
- La multi ani, ANDRA! SA CRESTI, MARE, FRUMOASA, DESTEAPTA SI SANATOASA!!!! sa umpli viata parintilor de bucurie si implinire!

-mami delia, sa-ti traiasca fata, iar aceasta zi sa fie una dintre cele mai fericite si frumoase!

Mergi la inceput