La multi ani Andra Simona!!! Fluturasi (136)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

haideti ca se raceste cafeaua

La multi ani, Andra, sa fi sanatoasa si sa cersti mare alaturi de surioara ta frumoasa. sa aduceti numai bucurii in sufletele parintilor vostrii

ailed multumim de cinste. asa, da-ne si noua din bunataturile ce le-ai facut

strumphitza noua coafura este superba, iti sta super bine cu ea, te intinereste parca so ti-am mai zis, rosul te prinde de minune. mie imi place tare mult cum iti sta cu ochelari, parca mai mult decat fara esti o mamica sexy si frumoasa ai slabit mult, se vede la fata.
este atat de scumpa Sophia, cu bulinutele ei asa costumatii frumoase ii gasesti...pe cuvant daca la noi gasesti asa faine. bine, gasesti superbe si aici dar mi se pare ca pe dincolo sunt mult mai frumoase, am mai vazut eu si la altii de pe dincolo. si ce dezastru iti face peste tot, se baga peste tot...

catank m-a emotionat mesajul tau cate mami tau.... pleci la tati tau? cand? ce bine ca mergeti la el, La multi ani! pentru ziua lui, ce zi a avut, tocmai de 8 martie

somleac ce ai mai, de esti asa lesinata, cum zici tu? de fapt, cu atatea activitati...cred si eu ca la un moment dat te ia oboseala. mai si odihneste-te

ally vad ca Duracell nu te mai lasa nici sa respiri te inteleg perfect, si Anastasia a fost la fel ieri, nu am putut sa fac mai nimic. abia mi-am terminat supa. bine ca ea nu este asa mereu, de fel este cumintica
oaaa , a sarit Edy din patut? dar cum o fi reusit? si eu ma gandesc cateodata cand o vad cum sare in patut, dar imi zic ca n-are cum sa sara jos. poate o gasesc pe jos intr-o zi

bluenight fi vesela. si daca ai fi gravi, ce? nu te-ar bucura? ar fi minunat cu toate ca daca zici ca ai sterilet....poate este o dereglare totusi, nu stiu ce sa zic. hai fa test, asteptam sa ne zici

cami ai reusit sa dormi si tu mai mult, ma bucur. asa-i ca te simti altfel acum? deci tu stai in Eforie Sud...sa vedem daca ajungem si la noi la mare ca avem niste prieteni care merg mereu inn Eforie Nord si poate dam o tura cu ei. noi vrem sa mergem si in Bulgaria sau Turcia, inca nu ne-am hotarat, dar trebuie, ca sa luam bilete de pe acum. sa vedem

ionales eu zic ca mai poti sa-i dai manacrea pasata, daca are numai 3 dintisori. ca altfel, in ce s-o mestece dragutul? si la noi este la fel de galagie, tipete in gurita mare, chinuituri .... si mers peste tot, in toata casa.
afara eu inca o scot ba in combinezon , ba in salopeta cu geaca groase, normal, ca este iarna inca.
eu ii pun in papa si usturoi si ceapa, alte buruieni nu i-am pus inca, mai astept

alina06 iti zic eu ca Sergiu seamana foarte bine cu tati eu, care i-am vazut si in realitate Sonia...nu stiu exact cu cine seamana
de ce sa-i pui perna? stii ca cel mai sanatos si pentru noi si pentru copii este sa dormim fara perna. eu nu-i pun....deocamdata. si mai incolo trebuie vazut ce fel deperna, nu orice perna. dar fara perna este cel mai bine

viss ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa, vad ca a fost foarte obositor pentru tine mai ales. nu-i usor sa pleci la drum cu 2 bebei mici, fara carut...cred ca esti rupta de spate.
asa ma bucur ca ne-am vazut dar imi pare rau ca am stat asa putin, nici n-am avut timp sa vorbim si noi mai pe indelete dar conteaza ca ne-am vazut

madutza hai ca a fost tare faza cu Cristi

bb_yasmi spor la gradinarit vorba strumphitzei, o sa invceti pe parcurs cum se face, ca o sa tot faci. nici eu nu stiu absolut nimic din astea. dar daca as avea casa sigur mi-as pune mai multe chestii si as da cu sapa

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, multumesssc!
mada tocmai am facut acum un ibric maaare ca m-am culcat pe la 2 dupa ce mi-am facut si eu mani-pedi si la 6 s-a trezit sefa , acum doarme, sper sa tina obiceiul sa se scoale doar la 6bafta cu mami tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy
yasmy, apropo de gradinarit mami, nici eu nu stiu ce se face si cu ce unelteasa ca facem club daca vrei( inca odata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Neata!!!!

Ma abonez si eu la cafeluta voastra..

Am mare nevoie de ea...maimuta s-a trezit la 6..bine nu mai pun la socoteala trezirile de peste noapte,care au fost vreo 4..

Sa nu uit esentialul...LA MULTI ANI ANDRA!!!

Sa cresti are si sanatoasa,sa le aduci parintilor numai lacrimi de fericire!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multe lunitze Teea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

La multi ani Andra !!!! Delia sa va traiasca printesa,sa fie sanatoasa ,norocoasa si voioasa!!!

Strumph ami place noua ta tunsoare,ati sta foarte bine
Andrada a mea si-a facut un obicei cu trezitul la ora 7 si pana la 11-12 nu mai doarme deloc .Are 4 dintisori dar vad ca ainceput sa saliveze la greu,semn ca in curand va mai iesi un dintisor,a inceput sa mearga tot mai bine daca e tinuta de 1 manuta ,singura merge daca are de ce se sprijini,cred ca pana face anul va prinde curaj sa faca pasuleti fara ajutor
Fetele pana la urma cum e obiceiul la 1 an la fetite,se taie motul si se rupe turta,se rupe doar turta? la noi e se poarta taierea de mot ,nu conteaza daca e fetita sau baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata,

La multi ani sarbatoritilor de azi! La multi ani Andra!

Eu nu ma simt prea bine, Anna vad ca-i si ea ff ragusita, mie sa nu faca vreo laringita..Stefi nu a vrut la gradi azi, dar oricum nu ma simteam in stare sa o duc..poate imi revin mai tarziu si le scot in parc la nisip..

Intreba cineva de perna la bebei...normal nu folosesc nici eu, dar atunci cand are nasucul infundat, tuseste, folosim o perna speciala ptr bebei. I-am pus-o mereu cand a avut astfel de probleme si cand avea reflux( e de la 0 luni). Nu-i prea place, dar de multe ori e ptr binele ei. Daca iti doarme pe burtica, nu-i problema, e deja mare..cel mai bine e sa nu folosesti inca perna..cu cat o cere mai tarziu cu atat mai bine.


o zi frumoasa!


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

La multi ani, Rebeca de magnolia si Teea de alexina, sa creseti mari si sanatoase buburuza mici si dulci


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

persi, si eu sunt moarta de somn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

...deci,cum spuneam..sunt cam zoombie
M-am obisnuit cu trezirile,asa ca,nu ma mai plang..
Ma incurajez cu ideea ca va fi mai bine cand il voi intarca..

Saptamana asta sunt mai libera,nu am copii nasilor(sunt cobza de raciti) si voi sta ,sper,mai mult la taclale cu voi.

Vorbeati de imbracatul puilor ...nu stiu cum e la voi temperatura dar,aici de doua zile e fff cald asa ca,noi am renuntat la geaca de iarna in timpul zilei,o folosim doar la plimbarea de seara.

Eu il scot in blugisori subtirei+dres nu f gros,body+bluzica si un flanelut sau o gecuta subtirica.
In parculetul in care mergem noi bate soarele toata ziua plus ca maimutel nu sta locului o clipa.

Cu mancatul stam bine..papa orice.
Mai nou am inceput sa-i fac ciorbita ca pentru noi dar,cu legumele taiate ff marunt si carnea taiata la cutit nu la blender,are 4 dintoci si se descurca..

Strumph,iti sta super cu noua tunsoare,ma bate si pe mine gandul sa ma tund asa dar,dupa mot...desi eu sunt rotunda rau la fata si nu stiu daca m-ar avantaja..
Piscoata ta e superba..mi-ar placea de nora
Poate se cunosc la anu'personal ti-am spus ca as vrea sa plec o perioada in Uk..



Mergi la inceput