La multi ani Andra Simona!!! Fluturasi (136)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Apropos de activitate pe forum..la odiseea lui cristi s-a dechis un capitol la inceputul anului si acum este abia la pag 11...deci cu cat trece vremea cu atat sunt alte preocupari...sper ca la noi sa nu ne indepartam
ma tot gandesc ca mai avem putin si trecem la un alt capitol din viata fluturasilor nostrii...nici nu stiu cand au zburat ultimii 2 ani...9 luni cu burtica si apoi primul anisor. De muuulte ori imi doaresc sa se opreasca timpul in loc...dar stiu ca nu se poate...

...si cand scriam randurile de mai sus mi-a venit in minte Ally..care cred ca nu ar vrea sa se opreasca timpul in loc taman acum cu Edy catarator Ally trece si perioada asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Hop si eu, ca de obicei pe inserat!

Am vazut poze frumoase.
Viss, ati fost super! M-am lamurit, Sergiu seamana cu tine, Sonia cu tati. Asa v-am vazut eu.

Delia, am ramas cu gandul la negresa aia! Si astept si eu pozele cu torturile

Strumphy, mie imi place mult tunsoarea asta. Asa am fost si eu pt botez, doar ca intr-o parte mi-l lasase putin mai lung, asa o suvita. In rest, la fel. Si bretonul, tot asa subtiat, ca eu am parul des, si altfel nu sta. Iti vine foarte bine. Sunt fan!

Aly, si eu patesc la fel cu Luca. E abia la inceput, de exemplu, pe canapeaua din sufragerie inca nu reuseste sa se catare, ca e mai inalta. In schimb pe scaun e in 15 secunde.
Ieri mi-a cazut de pe un scaun din sufragerie. Eram in bucatarie, l-am vazut sus, doar ce ma intorsesem o clipa cu spatele. Pana sa ajung eu, el s-a dezechilibrat si a cazut. Noroc ca a cazut cumva pe picioare in fund si apoi pe spate cu capul de parchet . Ca, desigur, ca si duracelul tau, el pe scaun trebuie sa se ridice si in picioare

Ioana, eu ii pasez legumele si fructele cu furculita de mult. Acum ii las chiar bucat maricele. Adica dau cu furculita, asa de cateva ori. Avem 4 dinti sus si 2 jos. Dar vad ca mananca bine, linistit. Cred ca antrenamentul e de baza. Incepi si tu incet, incet.
Cat despre haine, Luca nu a suportat combinezonul pt ca nu se putea agita asa cum e el invatat . Asa ca toata iarna am petrecut-o in pantaloni salopeta si geaca de fas. Acum am renuntat la pantaloni ca sunt prea grosi, iesim in strampi si pantaloni de velur sau blugi dar aceeasi geaca de iarna, doar ca ii dau o bluza mai subtire , nu-i mai dau pulover pe sub ea.

Am si eu o intrebare: le puneti perna copiilor noaptea? Ca eu inca nu folosesc. Ma gandeam, i-o fi incomod? Dar mi-e cam teama, ca doarme mult pe burta, se foieste, intoarce capul dintr-o parte intr-alta...

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 20+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

La multi ani, Andra !!!
Delia, sa-ti traiasca fetita, sa creasca mare frumoasa si sanatoasa!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

multumesc Mada, pt ca la voi e trecut de 12:
va fac cinste: sampanie, tort, fripturica, stelutze, icre, fasolica batuta
si pentru maine dimineatza o cafea si nesquick pt Ally
va pup, ma duc sa intind ultima masina de rufe si sa fac un dussa ma spal pe cap sa fiu mai-mai si eu maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

LA MULTI ANI ANDRA SIMONAAAAAAAAAAAA
SA FII SANATOASA , GOSPODINA CA MAMI SI PLIMBAREATA CA TATI
SA BUCURI VIATA PARINTILOR SI A SURORII TALE ASA CUM EI ISI DORESC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

DELIA, DRAGA SURIOARA, SA FII ASA CUM ESTI ACUM TOATA VIATA TA
O MAMICA IMPLINITA , O SOTIE EXEMPLARA SI O FEMEIE FFFFF AMBITIOASA
TE IMBRATISEZ DE LA DISTANTA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

DELIA, DRAGA SURIOARA, SA FII ASA CUM ESTI ACUM TOATA VIATA TA
O MAMICA IMPLINITA , O SOTIE EXEMPLARA SI O FEMEIE FFFFF AMBITIOASA
TE IMBRATISEZ DE LA DISTANTA


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




multumesc mult cami, si am sa tin minte toata viatza cat de aproape mi-ai fost in zilele de dinaintea nasterii si a contat mult sa stiu ca am sustinatori, si am avut niste oameni si din prietenii mei de acasa care au fost macar la telefon langa mine.Chiar ma gandeam acum ca anul trecut n-am putut sa dorm noaptea asta ca eram ff emotionata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la multi ani puiut mic si frumos ANDRA de mami frumoasa DELIA!! sa cresti mare si sanatoasa si sa ai o viata minunata!!! mami la multi ani si tie!!! sa fiti bucurosi si fericiti toti impreuna!!

pt restul revin mai tarziu acum am intrat special pt fluturasul andra!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

mmm o luam de dimineata cu tortulet si sampanie
Dar mai intai vreau cafeaua Azi-noapte nu am dormit cu capul pe eprna..m-am lasat mai in jos si am dormit fara, iar dimineata m-am trezit ca pun mana pe patura iar sub ea era ceva rotund ce nu semna cu nimic cu sotul..am piapait asa mai mult in somn..m-am speriat si m-am trezit(deschis ochii)..am ridicat patura si ghiciti ce am gasit? funduletul lui cristi Cand ma uit in sus, dormea pe perna mea ..nu stiu nici eu, nici sotul cand a venit la noi in pat... Deci va dati seama cat de obositi am fost amandoi

Azi vine mami la mine, deci voi cam absenta. Pleaca maine si sper sa ne intelegem bine

Va urez o zi frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alina, eu nu-i pun perna acum. Chiar daca i-as pune nu cred ca ar dormi pe ea. Si Cata tot pe burta doarme mereu. Lui Cristi i-am pus la aproape 2 ani cand am renuntat la patut si l-am mutat in patul mare.

delia, petrecere frumoasa!

cami, yasmi,

Mergi la inceput