Strengari 44 - Hai Mada, Emmaella!Bv Strumfy!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emmaella spune:

Hai Strumfy! Hai bebe Camelia-Ioana!

Hai HappyX2! Hai bebe Antonia Maria!

happy, felicitari!Recuperare usoara.
La multi ani,Rares!
Fetelor sunteti minunatescrieti atat de mult dar eu nu prea apuc sa citesc,stau mai mult in pat si ma rog ca strengarita mea sa mai stea macar pana maine.Am niste dureri ciudate sin cauza carora ma misc destul de greuparca as acea 100 de ani
Va pup

Emma,mami de Andrei(7 ani) si39+ Anastasia

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

da fete... cam la 4 luni de la nastere incepe parul sa cada... rau!!!
initial m-am speriat pana am aflat de la alte mamici ca e normal!
mi-a cazut smocuri smocuri de si chelisem pe parti... m-am facut blonda sa nu se mai vada pielea capului asa nasol.

pana la urma trece...

mami deSerban Alexandru 15.07.2009
37+ cu Mara Ioana
AMR 1 saptamana!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

[quote]citat din mesajul lui dara76


Fetele, prietenele lui Strumfy de la odiseea cealalta ne-au invitat pe grupul de alaptare de pe FB, cine vrea:
http://www.facebook.com/groups/sprijinpentrualaptareiasi/
IonelaMaria e o draguta si stie foarte multe despre alaptare.
Eu am dat "ask to join".
/quote]

Imi fac si eu curaj sa va scriu
Grupul e deschis de mine pentru a gestiona mai usor intrebarile despre alaptare.
Invit in grup pe oricine isi doreste sa apartina acelui grup.
Va astept cu drag
Nastere usoara!



Multumim, Dara si IonelaMaria. Am cersit si eu prietenia

cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Hai Strumphy!
Hai HappyX2 !!!

Nastere usoara si asteptam vesti de la voi!

Chito...sigur ti-e ok cu asa medic de familie??? sa crizeze si sa strige la tine pentru o trimitere? pai ce face cand ai cu adevarat probleme si nevoie de ceva mai serios din partea ei, daca penru completatt o hartiuta faca asa? (ca doar daca esti insarcinta trebuie sa si nasti, nu? nu-i ceri o trimitere de aiurea, de moft!)

Si-aici e o harababura administrativa ... e mai lunga lista cu ce hartoage trebuie pentru maternitate decat listele de lucruri penru bagaj mami+bebe. ... sper sa reusesc sa fac rost de toate

Dara, esti o persoana extraordinara si in mod sigur unul dintre membrii de baza ai odiseei noastre! nici nu se pune problema de "acceptat" ...
Dar ai dreptate ca aici e o odisee placuta, cu discutii pe un ton prietenos si amabil ... ceea ce nu e intotdeauna cazul la discutii pe forumuri.

De cazut parul ...probabil depinde de persoana; eu n-am remarcat nimic nici in sarcina nici dupa (prima) sarcina. - sper sa fie ok si de data asta dupa...

... o dupa-masa placuta!
noi fugim la o aniversare a unei fetite, colege cu Adri

revin maine pe aici

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Ionelamaria: multumim de invitatie pe grupul despre alaptare, am cerut si eu sa ma alatur, sigur mai aflu una alta

Monna: hai ca mi-am amintit ca ziceai de Andi ca suge f des, poate la tine nu e aceeasi situatie dar ma gandesc sa verifici totusi daca e cu adevarat satul dupa alaptat. Bianca mea e mai delicata si nu suge totul dintr-o data, chiar daca lasa sanul nu neaparat e satula. O tin la ragait si dupa 5-10 min o pun din nou la san. Doar daca nu vrea sa-l mai ia o pun la somnic, dar de regula suge macar in 2 ture ca sa-i fie suficient cat sa doarma 2-3 ore. Eu intamplator am constatat ca asta ii e ritmul pt. ca e o fomista si urla de foame daca incerc sa o pun in patut pana nu-i satula cat e ea de mica dar stie sa-si ceara drepturile

Tala: am pus pe picasa pozica de la plecarea la spital. Uitandu-ma la ea realizez ca nu prea aveam emotii din cauza ca s-a declansat prematur, ci din contra, abia asteptam sa nasc si sa-mi vad printesica, oricum cale de intors nu era din moment ce se rupsesera membranele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci_mami spune:

SuperMami - La multi ani pt Rares!

36 Bianca Melissa
mami de Oliver Nikolas -05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Ronina am vazut poza, sper sa am si eu aceeasi stare ca si tine (adica sa nu ma cocoseze prea tare emotiile pt ca tot cu zambetul pe buze vreau sa-mi intampin si eu fetita)

Chito schimba doctorita aia de familie ca deja ma enerveaza pe mine

Mie a inceput sa-mi cada parul (dar totusi nu ingrozitor) cam de cand nu am mai alaptat (adica la 1 an jumatate de la nastere).

Dara....e coplesitor sa primesti multumiri, doar ca pare prea mult. Chiar nu cred ca ai fost cumva privilegiata ci din contra. Tu ai intampinat mereu cu caldura (inclusiv pe mine), ai ajutat maxim, ai venit cu super informatii. In concluzie si eu sunt recunoscatoare ca v-am gasit pt ca m-a ajutat mult odiseea noastra

Ronina si Monna ce strengarei aveti voi acolo! Ma bucur mult ca ne povestiti si ca nu ne-ati abandonat.

Eu am citit din urma dar se pare ca am uitat tot

Bia ce mai face Rebeca? cum mai este cu varsaturile?

Le asteptam si pe celelalte mamicute la apel (hai bine, dupa ce se mai acomodeaza )

Ma inscriu si eu in grupul de suport pt alaptare, multumim de invitatie. Eu tot sper ca de data asta nu voi mai face ragade.


Hai Strumfy!!!

Hai Happy2 !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Tala!! Chiar imi era dor de tine! Ce mai faci? Ce mai face David?

cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

multumesc Dana , si mie de voi
Azi am pictat (ceva cadouri restante) si am mancat (nu cadourile , ci orice se poate mesteca )
David insista sa mananc ananas - am citit eu si i-am si spus lui tati intr-o zi ca nu pot manca pt ca cica declanseaza contractii - asa ca a bagat la cap si cum nu mai are rabdare 7 zile s-a gandit sa ma pacaleasca . Nu stiu cum o sa facem nici cu dormitul pt ca asa de tare-i place in patul Matildei....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Delicios David, ca de obicei
Faza cu ananasul e ca e diuretic, de asta iti da contractii (ca orice chestie diuretica).

cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput