Strengari 44 - Hai Mada, Emmaella!Bv Strumfy!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

noi nu suntem foarte biine, din pacate..tot in maternitate, cea mica a facut un icter sever asociat unei anemii hemolitice din cauza incompatibilitatii de grup sangvin intre mine si george (eu am 0, al A si fata are tot A)... sta numai la lampa, o scot cat o alaptez, analizele nu sunt grozave, asta noapte a primit o perfuzie de imunoglobuline care ar trebui sa ne mai ajute un pic, dar efectele or sa se vada in cateva zile, nu imediat, iar cu anemia vom avea de tras cateva luni de zile..trebuie sa trecem de zilele astea critice insa, cat ea e mica si bilirubina mare ii poate face rau...suntem la limita acum, e safe la valori de azi, dar la limita.

sa ne tineti pumnii sa mearga lucrurile bine pentru cea mica, sa raspunda la tratament.

sper sa ma intelegeti ca momentan nu am dispozitie de forumit, ndesi imi sunteti f f dragi toate.

felict si eu noile mamici, sa aveti puiuti sanatosi si veseli!





meg,dematei(9.02.2007) si cu ..AMR 1 zi!!

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Meg multumim ca ai intrat. Tinem pumnii sau mai bine spus pastram pentru voi multe ganduri bune, sa mearga lucrurile bine, sa va reglati cat mai repede. Pupici multi pentru Ana si pentru tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Meg imi pare tare rau ca trebuie sa treceti prin probleme dar o sa treaca si perioada asta mai grea si pana la urma o sa va puteti bucura de fetita.

Cristina 34+ Karina, fetita noastra draga


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

hello gagici

am scris un msj cat casa si l-am sters din greseala

sunt tot 2 in 1 ,am avut o duminica urata,moralul meu e 0 barat,mi s-a casunat pe sot ca nu a facut nu stiu ce..hormonii s-au ridicat la stele
Dara multe multe

Tala eu ca si tine,mananc tot ce e comestibil,azi am bagat 5 clatite fara sa rasuflu,cum naiba sa nu devin o balena ambulanta!!

Meg multi pupici,sa treaca repede icterul fetitei,suntem alaturi de tine curaj!!

va pup mai aveam de zis o gramada dar s-a sters msj si nu mai tin minte ce scrisesem!!

bye bye

Mada 40+ MAYA-ELENA
hai Maya la mami..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Meg, sper si iti urez sa functioneze cat mai repede tratamentele, daca stim de voi, ne bucuram, daca nu, desigur, fa cum iti e tie mai usor, D-ne fereste, ca nu forumul e important. Numai bine si tie, si Anei!!!!



34+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Din cate citesc zilele astea, bebe uneori poate intra in greva alaptatului (nursing/breastfeeding strike) sau poate exista si supraproductie, dar la supraproductie de lapte, bebe sa nu se sature, ci sa se baloneze de la foremilk (cel dulce si mai slab) care contine multa lactoza, sa nici nu mai ajunga la hindmilk (cel gras) si sunt ceva detalii aici: http://www.llli.org/faq/oversupply.html

Am gasit linkul din alt link de pe grupul de alaptare din Iasi, care era despre greva suptului sau cum i-o zice consacrat. Ca unul din motive pentru greva poate fi si supraproductia.



34+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

meg-Dumnezeu sa va ajute sa treceti cu bine peste aceasta etapa mai putin placuta,sanatate multa va doresc!

33+ Maria-SiminaDoamne ajuta-ne sa fim cu totii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Dara, greva suptului se numeste... si e piatra de incercare pentru mame ca si puseul de crestere. Din ce am remarcat apare o greva in primele 6 luni si una in urmatoarele 6 ( asta, ca o medie... nu la toti bebeii)
la noi "mitologia" spune ca nu mai e bun laptele si de asta plange bebe la san si il refuza.
Aiurea!... ba e lapte si e bun... bebe plange din cauza "grevei".
In pusee e "laptele slab". Alt mit. Bebe suge des si sta mult la san pentru a stimulal lactatia. Asa afla sanul de cat lapte are nevoie copilul.

No, iar ma bag...
Scuzati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Ionela, eu ma bucur, mie imi foloseste, multumesc :)



34+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

buna fetele

vin si eu sa scot majoretele pt fete
Hai Strumfy!! Hai bebe Camelia!!
Hai HappyX2!!Hai bebe Antonia!!
Hai Mada!!Hai bebe Maya!!


Dara multumim pt vestile despre Strumfy Noi te iubim asa cum esti si nu trebuie sa ne multumesti pt asta, e meritul tau
Ronina in alea 15-20 min cat sta la san suge non stop pan adoarme si lasa tzitzi. Daca dupa ragait (care nu ne iese de fiecare data, apropo de asta, aveti ceva sfaturi cum sa-l fac sa ragaie?) nu se trezeste nu-l mai pun iar. Azi-noapte si azi vad ca mi-a dormit lejer in reprize de 2 -2.5 ore.
Meg multa sanatate micutei, sper sa treceti repede peste asta si sa ajungeti cat mai repede acasica
Ionela multumim de sfaturi, am intrat si eu pe FB

Hahaha... tati il schimba de pampers si a facut pisu de 2 ori pana sa-i puna pampersul (a facut pisu pe tati :)))
Am mai pus o pozica in picasa


Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)


Mergi la inceput