Strengari 44 - Hai Mada, Emmaella!Bv Strumfy!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Chito, asa e, si la mine la ambele spitale cer:
- copie de pe buletin
- trimitere de la medicul de familie
- adeverinta salariat cu specificarea platii CASS
(parca astea ultimele valabile 30 de zile fiecare)

Si eu am pus in bagaj certificatele de nastere ale noastre, certificatul de casatorie, iar buletinele le vom avea la noi, ca cica astea 5 chestii sunt necesare la declarat bebe (impreuna cu declararea nasterii de catre spital).



34+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Hai Strumfy!!!

Dara: nu ai pt. ce sa multumesti, faptul ca ne-am integrat atat de bine toate aici e meritul tuturor, inclusiv al tau ca te-ai facut atat de placuta la vorba Sincer daca nu imi erati voi fetele atat de dragi nu cred ca mai scriam prea multe dupa nastere ca trebuie sa recunosc ca timpul nu mai curge din belsug

Ce nebunie e cu luna de stat acasa pt tata, din punctul asta de vedere ma bucur ca am nascut in februarie si am scapat de tarasenia asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Ronina, Amy, Dana, Buburuza, sunteti niste dragute si eu tot va multumesc cu drag, stiti voi ca-s adepta sa zic si de bine, chiar daca-i evident. Eu cred ca binele trebuie subliniat. Si la noi la odisee e bine, eu mereu va citesc cu nesat.



34+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Ronina, mi-ai adus aminte ca-l intrebai pe sot: "ia zi, il scoatem acum (februarie) sau mai asteptam?"
Bineinteles ca s-a chiorat la mine si o fi zis ca-s
Ai avut noroc!



Multumesc Bunului Dumnezeu!
36 Victor Gabriel

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Amy, si eu am o secretie mai abundenta.

Bubu, poate merita sa-l lasi o zi singur cu copilul inainte de nastere, asa are sansa de a exersa si tu vei putea suna in momente cheie sa ii aduci aminte ce are de facut.

Dara, si eu am bagat la cap ce ai zis, desi sotul ma ajuta destul de mult, dar nu strica sa aplic partea cu aprecierea treburilor pe care le face.

Happy, felicitari si recuperare usoara!


Irina, 34+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Gagici, tocmai ce mi-am adus aminte de o chestie: nu stiu despre voi, insa mie nu prea mi-a mai cazut parul in sarcina, desi inainte ziceai ca naparlesc in fiecare zi. Si am citit ca e normal sa cada parul (bine, acum depinde si de cantitate, dar una peste alta e normal sa cada) dar in sarcina datorita nu stiu caror chestii nu mai cade la fel.. insa, firele respective sunt sortite pieirii, asa ca dupa nastere sa ne asteptam sa ne cada snopuri snopuri.. adicatelea tot ce n-a cazut in sarcina..

cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Dana, confirm ca asa este cu cazut parului.. inainte naparleam ca o pisica ... casa mea daca nu o asipram des devenea tapetata cu fire de par lung si negru . Sotu a fost primu care a remarcat ca nu se mai intampla .
De asemenea pot spune ca dupa nastere firele vor pleca nu imediat dar treptat naparlirea va reveni

Mamica de Bu minunat si de strengar +36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Chito, bine ca zisesi ca e asa.. eu m-as fi speriat sa inceapa sa cada iar (si eventual mai abundent ca inainte de sarcina).. sigur-sigur mai faceam o boala inchipuita.. Asa macar, stiu la ce sa ma astept

cu Gaza... >> AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Dana, asa am citit si eu despre par, fix ce zici tu, ca acum nu mai cade si o sa cada dupa aia zdravan.

Fetele, prietenele lui Strumfy de la odiseea cealalta ne-au invitat pe grupul de alaptare de pe FB, cine vrea:
http://www.facebook.com/groups/sprijinpentrualaptareiasi/
IonelaMaria e o draguta si stie foarte multe despre alaptare.
Eu am dat "ask to join".



34+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui dara76

Dana, asa am citit si eu despre par, fix ce zici tu, ca acum nu mai cade si o sa cada dupa aia zdravan.

Fetele, prietenele lui Strumfy de la odiseea cealalta ne-au invitat pe grupul de alaptare de pe FB, cine vrea:
http://www.facebook.com/groups/sprijinpentrualaptareiasi/
IonelaMaria e o draguta si stie foarte multe despre alaptare.
Eu am dat "ask to join".



34+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *


Imi fac si eu curaj sa va scriu
Grupul e deschis de mine pentru a gestiona mai usor intrebarile despre alaptare.
Eu sunt in curs de formare ca si consultant pentru alaptare LLL( la Leche League). Nu sunt deci consultant inca... mai am cale lunga si invat in fiecare zi, nu doar de pe net ci si de la mamici... nu doar din informatii ci si din intrebari.
In grup e membru si formatoarea mea Rox Dudus. Ea e consultant acreditat LLL.( eu simt ca sunt supervizata asa... si imi place)
Invit in grup pe oricine isi doreste sa apartina acelui grup.
Va astept cu drag
Nastere usoara!

Mergi la inceput