Strengari 44 - Hai Mada, Emmaella!Bv Strumfy!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Bravo Strumfy! Bine ai venit Cami!!!

Ma bucur mult ca ai reusit sa nasti asa cum ti-ai dorit, Felicitari!

Wali, Buburuza, si voi?!? saptamana asta o sa fie una aglomerata tare Va cred ca aveti emotii, eu mai am o saptamana si deja numai la asta ma gandesc.

Dara nu stiu ce sa-ti spun cu salteaua tip sandwich - vad ca ei asigura ca nu emana tot felul de substante (adica nu peste limite) si nu prea imi dau seama cum ajuta buretele sa nu deformeze cocosul. A noastra e destul de rigida (dar David nu se plange) si va compensa protectia pt parteta cu moliciunea. Eu sunt chiar multumita de ea. Ma bucur ca ai gasit patutul, sa-l folositi cu spor.

Mie mi-e somn desi am dormit ca porcul si am niste arsuri ingrozitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Felicitari, Strumfi! Bine ai venit, Camelia!

Finn Constantine 15.10.2009 si 33+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

J.D. si ce-a zis dr. de contractii?

Tala, da, am dileme cu salteaua, nici macar vatelina aia nu-mi spune nimic. La tipu' ala o recomanda o tanti cu bebe, care-si luase din aia, din angajatele lui. Aici chiar am dileme, ca eu nu ma documentasem deloc la saltele, dar atat ma invarteam pe langa patoiul ala primit si nu incapea cu noi...incat 299 la patut mi s-a parut irezistibil. La saltea a fost si un pic de jena asa sa zicem ca nu luam...ca daca omul era cunoscut...
Macar cica respecta nush ce standarde. Si la patul mare e tot tip sandwich salteaua si inauntru parea substantial stratul de cocos (ca i-am spalat husele si am demontat-o). Mai vad mai incolo daca mai iau ceva sau cum fac, daca apuc sa ma documentez.



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:


Bine ai venit Alexia!!! FELICITARI, Happy!!!




Felicitari Strumfy!!! Bine ai venit Camelia!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaelena spune:

Felicitari Strumfy! Recuperare usoara!

Kovacs, da, trebe platit.

Buburuza, hai ca nu mai e mult, sigur rezistati. Numai tu sa stai cumintica.

Irina, 35+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Felicitari Strumfy! Bine ai venit bebe Camelia!!!

Citat:
citat din mesajul lui wali

Bubu draga, se pare ca vom trai acceasi experienta in acelasi timp. La mine, una, incep sa se intrevada frunzulitele de la rasadul de...morcovi . Tu ai mai trecut printr-o cezariana, dar nu-i nicio regula ca tre sa te simti mai relaxata, dar poate ca esti....Iti mai distrage si micutul tau atentia, mai un joc, mai un alintat, mai o problemuta si uiti de tine. Dar om trece noi si peste dimineata de joi, ca doar avem atatea exemple de mamici de la noi din odisee, care acum sunt bine deja, aproape toate cu bebicii acasa.


la mine deja au venit iepurii la plantatia de morcovi... la mine emotiile sunt mai mari pt ce va urma dupa nastere... e adevarat ca am mai trecut prin asta dar niciodata nu e la fel cum nici sarcinile nu sunt la fel si sincer am emotii pt ziua aceea. mai ales ca recuperarea prima data a fost greoaie la mine si tare as vrea de data asta sa mearga mai repede si mai bine totul... sper sa nu mai am dureri de cap, sper sa nu ma mai apese pe coaste sa ma doara mai rau ca operatia, sper sa nu mai fac ragade sa fac pipi pe mine la fiecare alaptat, sper sa pape bine picea din prima, sper sa nu facem icter, sper sa ajungem repede acasa, sper sa nu sufere vreun soc Serban cand se va trezi atatea zile fara mine... eheheee cate sperante am...
si sper sa trecem sanatoase si voioase si peste experienta asta, lucru care il doresc la toate gravidutele de aici!!!!

abia astept... sarcina cu baiatul a fost mult mai usoara de dus fizic decat cu fetita si sincer abia astept sa o scot


carstea cred ca o sa ii iau si eu vitamine sotului... eventual si ceva baxuri de red-bull


mami deSerban Alexandru 15.07.2009
37+ cu Mara Ioana
AMR 1 saptamana!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Dara, i/am zis ca duminica spre exemplu am avut mai mult de 15 contractii dureroase pentru ca l/am tot ridicat si carat pe Finn si a zis ca e ok. Colul inca este inchis si de lungime buna pentru varsta sarcinii. Asa ca, dupa el este absolut normal. Nu mi/a interzis sa/l car pe Finn, mi/a zis doar sa incerc sa ma odihnesc mai mult pentru ca se vede de la o posta ca sunt super obosita. Si mi/a dar sa iau fier pentru ca am o usoara anemie. daca ma constip mi/a zis sa opresc fierul imediat.

Finn Constantine 15.10.2009 si 33+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Felicitari Strumfy!!!! Bun venit Camelia!!!

Buburuzica, zici ca se grabeste fetita ta si va vedeti si voi peste cateva zile. Lasa ca mai creste ea un pic si pana la nastere, s-apoi va recupera dupa!

J.D., bine ai revenit cu vesti bune!

Chiar se anunta o saptamana cu multi bebelusi
Curaj fetelor! suntem (cu gandul) alaturi de voi si va sustinem moral (atat cat putem)

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

J.D. eu m-am albastrit cand te-am vazut cu Finn in brate in poza, nu stiu, cred ca n-as avea curaj. Poate poti sa dormi cat e Finn la gradi.

Buburuza, sa dea DD sa sa implineasca toate sperantele tale!!!

Am vorbit cu Strumfy, din cate am inteles ar fi durat 4 ore cu totul, nu avea voie epidurala din cauza pulsului bebicai, inducerea n-a fost rea, doar dupa ce i-au rupt membranele a fost dureros tare 30 de minute. Dupa care a trebuit sa stea sa se refaca 4 ore, cu o punga de gheata pe abdomen sa se retraga uterul. Si n-avea voie la bebe astea 4 ore. Daca nu-i rupeau membranele ar mai fi stat asa 3 zile, ca erau groase. Acum la 17 avea voie la bebica si apoi va ramane fetita cu ea. A zis ca incearca sa puna poze cu telefonul.
Va (ne) incurajeaza pe toate si se gandeste la noi, la cine mai naste.
E o curajoasa si parca un pic un pic s-a mai prins nitel curaj si de mine auzind-o
Ea a rugat-o pe Ionela sa ne primeasca pe grupul de alaptare.



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

buna fetele

Felicitari Strumfy!! refacere usoara si rapida si mult laptic pt printesica! Bine ai venit pe lume bb Camelia!! sa fii sanatoasa, sa cresti mare si sa te bucuri de familia ta frumoasa
J.D. stai linistita ca nu m-ai suparat cu nimic, din contra apreciez sfaturile voastre, cu atat mai mult cu cat deja voi aveti exparienta
Ronina felicitari pt luarea in greutate! S-o tineti tot asa
Bubu deci pe 15 iti cunosti printesica, bravo! Hai ca nu mai e mult, o sa mai stea ea inca putin, nu-ti fa griji

merg la o sedinta de si revin
pupici

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)


Mergi la inceput