Strengari 44 - Hai Mada, Emmaella!Bv Strumfy!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Multumesc pt raspunsuri si sfaturi.In sptal ma voi lasa pe mana lor desigur dar aici iti dau drumul acasa f repede si vreau sa am in casa ceva mai tare sau poate diferit de nurofen.
Felicitari Strumfy! Sper ca totul a decurs bine si asteptam vesti si poze.

si pe tati nostru il asteapta alt tratament de data asta.Nici eu nu l-am lasat sa se implice prea mult si imi reproseaza asta dar i-am promis ca o sa se revanseze acum.Al meu sot lucreaza nopti si e rupt de oboseala cateodata asa ca i-am cumparat sa nu radeti niste vitamine si minerale ,ca un fel de energizante sper eu sa fie.Le0a inceput de acum asa ca ma astept sa fie in forma in cateva saptamani












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Bv Strumfy! Bine ai venit bb Camelia!!!

Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008) si 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Bravo Strumfy, felicitari! Bun venit Cami! Sanatate multa si refacere rapida!
A nascut si fina mea un baietel de 3,800 prin cezariana. Sa-i traiasca si sa fie sanatos!

Miha, mamica fericita de Rares si 35+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Am gasit patut din ala lateral mai ieftin, eu am luat de www.buburuza.ro/somn-usor/patuturi-din-lemn/patut-mini" target="_blank">aici pentru ca stiam pe cineva. Iar la magazinul asta au si saltea de burete pe dimensiunea patutului, la 68 lei sau fac pe comanda in 2 zile, cu 150 lei, saltea de cocos sau cocos cu burete. Mie tipul mi-a recomandat cocos cu burete in loc de cocos simplu, ca aia de cocos simplu se strica nu stiu cum, asa am inteles. Si nu era nicio faza, ca era cam la aceiasi bani, plus ca e prieten cu sotul, sigur nu incearca sa-l pacaleasca. De buna credinta sigur e, in rest sper doar sa nu se insele

Daca dati cautare dupa "patut mini" (Baby Dreams) o sa gasiti patutul si cu 299 lei in loc de 329 (mai e si cu 349 in unele locuri).
Ideea e ca se ataseaza la patul mare pentru ca are 8 niveluri de reglare. Dar peste tot nu ziceau de saltele si de-asta am preferat sa discut la magazinul asta.

Mie nu-mi incapea la noi in dormitor "tramvaiul" de pat primit de la o prietena (dar va fi bun dupa 6 luni) si ma tot gandeam ce sa fac in afara de landou, mi-era teama cu alaptat cu noi in pat (mi-au zis prietene ca adormeau fara sa vrea alaptand), pentru ca dormim ca bolovanii, asa prefer sa fie mai pe lateral, sper sa nu ii basculez vreun colt de patura in cap in patutul lateral bebicai, dar ma gandesc ca tot e mai safe cu patutul lipit decat cu noi in pat.

Cu Stemsure, pai m-am hotarat ca vreau din aia care stocheaza celule direct, nu sange (ca CBC sau Biogenis) si mai era in functie de pret, trebuia sa ma incadrez la 4000 lei anul asta si plati pe mai multi ani (nu mult deodata si nici in numai 2 ani, cum era la Future Health sau Stem Cells din TM) si la pretul asta care-mi trebuia mie erau Euromedics si Stemsure. Si maica-mea a eliminat Euromedics pt. ca-s greci cica, care-s in faliment si bancile grecesti sau firmele de traduceri grecesti nu-s chiar asa super. Eu oricum voiam Stemsure din Danemarca sau Future Health din UK (dar pe astia nu mi-i permit in banii primiti). M-am gandit ca-i mai bine sa aiba clienti din 2 tari, adica si Ro si Danemarca sau si Ro si UK, ca sa aiba mai multi clienti si sa nu dea faliment peste cativa ani. Sper eu. Cam asa am decis.

Sper maine sa apuc sa semnez cu ei.



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2012 spune:

Multumiri, Ionela! Strumfy e o curajoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Multumesc frumos, Dara! saptamana viitoare ma mai sfatuiesc si cu dr mea si urmeaza sa iau o decizie cu cine semnez.Sper sa nu fie prea tarziu

Miha, mamica fericita de Rares si 35+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wali spune:

Felicitari Strumfy si sotului tau pentru bebita Camelia!!!! Sa va dea bunul Dumnezeu muuuuuuuuuuuuulta sanatate si o viata frumoasa impreuna !!!

38+ cu Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Dana, la Mondocarp aia cu protectii de saltele cu gaurele fac pe comanda (merci Tala), vor banii inainte si in 2 ore e gata protectia de 90 x 40 pt. patutul de co-sleeping. Costa 93 lei. Eu am luat tot de la magazinul buburuza.ro o protectie aerosleep de 80 x 40 deocamdata, cu 50 lei, sa vad poate ma 'lungesc' cu aia.

http://www.mondocarp.ro/id-11.vim

Si iaca asa ne lungim pe credit deja :P Dar sunt super fericita de patutul atasabil.

LE:
Asta e salteaua: http://www.buburuza.ro/somn-usor/saltelute/saltea-2-straturi-de-cocos-120-cm
o fi bizara rau? Ma rog, o fac ei cu 150 in loc de 170, la dimensiuni. O sa mai vad ce au si la Mondocarp mai incolo, eventual. Avand in vedere ca eu n-am dat banuti pe 'tramvai' (patutul mai mare), carucior 3 in 1, sterilizator, cadita...



35+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.6 seara, Insulina, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wali spune:

Bubu draga, se pare ca vom trai acceasi experienta in acelasi timp. La mine, una, incep sa se intrevada frunzulitele de la rasadul de...morcovi . Tu ai mai trecut printr-o cezariana, dar nu-i nicio regula ca tre sa te simti mai relaxata, dar poate ca esti....Iti mai distrage si micutul tau atentia, mai un joc, mai un alintat, mai o problemuta si uiti de tine. Dar om trece noi si peste dimineata de joi, ca doar avem atatea exemple de mamici de la noi din odisee, care acum sunt bine deja, aproape toate cu bebicii acasa.
Scuze, fetele, ca m-am adresat doar lui Bubu, dar va pe toate !!!
Dana, tu in 15 pleci la Constanta, nu?
Despre Happy2 nu a rasuflat nimic?
Hai Emmaella

38+ cu Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Am venit din plimbari. Bebe e bine merci, are peste 2 kg, se agita continuu. Am avut monitorizare si Finn a fost comic tare. S/a dat jos de pe scaunul pe care il pusese asistenta si a iesit pe hol spunand tuturor ca maica/sa e pe pat in camera. Cand a venit inapoi a bagat un pumn de ursi gumtai in gurasi dupa 30 de secunde i/a scos si a inceput sa/i lipeasca pe pat si pe firele de la monitor. In cele 20 de minute de monitorizare am avut 3 contractii dureroase, nivel 40. Drept sa spun nu mi/era dor de ele deloc. Mai vedem peste 2 saptamani ce se mai intampla.

Marci, nu stiu daca m/as descurca cu 2 baieti veseli. Daca se intrec la dracii cred ca ne dau vecinii afara din bloc.

Sotul meu e foarte implicat in cresterea lui Finn si a fost de cand i/am spus ca sunt gravida. Si/a cumparat carti pentru tatici, carte de gatit pentru copiii, carte cu boli frecvente la copii, a citit pe net o gramada, a dus copilul la pediatru si a stat cu Finn oricat de obosit ar fi fost. are mult mai multa rabdare decat mine si este mult mai atent. Cred ca e si din cauza ca are un frate cu 5 ani mai mic de care a avut grija.

Mi/e un somn de nu pot sa tin ochii deschisi, dar nu ma lasa Finn sa dorm.



Finn Constantine 15.10.2009 si 33+ Euan Tudor

Mergi la inceput