Strugurasi de Sept-Oct 2011 *44*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci fetelor

daca face cacacea mai moale e posibil din cauza ca am bagat-o si pe late praf?

eu am incercat s-o mai tin pe LM exclusiv cateva zile dar se [are ca de la agitatie si stres n-am reusit sa mentin cat ii trebuia asa ca de azi am bagat-o si pe LP imi pare asa rau ca atatea schimbari pe capul ei deodata.
sper sa fie bine mititica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

merci fetelor

daca face cacacea mai moale e posibil din cauza ca am bagat-o si pe late praf?

eu am incercat s-o mai tin pe LM exclusiv cateva zile dar se [are ca de la agitatie si stres n-am reusit sa mentin cat ii trebuia asa ca de azi am bagat-o si pe LP imi pare asa rau ca atatea schimbari pe capul ei deodata.
sper sa fie bine mititica.

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


Va fi bine, ai sa vezi!
Poate o mai tii o vreme macar pe combinat...
Acomodare usoara!

In principiu, de la LP e mai tare nu mai moale KK. Urmareste-o! A mai papat lp din acela?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana tu cum ii dai banana ?
o pisezi cu furculita , o pui in blender sau cum ?
mijlocul acela cu seminte mici il indepartezi ?

may nu stiu ce sa zic cu caca...daca e de la LP....sa fie oare de la apa cu care il faci ?

eu am o reala problema
daca stie cineva sa mi dea vreun sfat...
NU am cu ce sa l incalt pe T , are piciorul atat de gros incat nu i incape nimic !!!
am incercat toate variantele de incaltari , cu siret , fara , cu arici , etc , nimic nu l incape nici macar nr 20
saracul il scot afara numai in sosete cu talpa groasa si infofolit in patura
dar totusi....stiti vreo solutie sa i pot baga si eu ceva in parizerii astia ?


_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

nu, n-a mai papat.
e aptamilk.
in maternitate i se daduse nan.
da, o tin pe combinat.
mai poti sa-mi spui odata te rog cum sa procedez? aveam salvat pe laptop, dar n-am apucat sa despachetez.
pana acum azi i-0am dat la 8 150 LM, la 12 - 100 LM si 80 LP; la 16 100 LM si 110 LP. prima data LM, apoi LP cat a vrut ea. (ora angliei)
fac bine? merci
daca mai face moale sa schimb laptele praf?
mie mi se pare ca miroase asa urat LP=ul... cutia era sigilata. asa urat miroase LP-ul de fel?

ps: ii fac cu apa plata fiarta.
aici apa e f dura.
nush ce sa fac ca biberoanele raman albe dupa fiert


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Jade, cit e bebe mic si nu'si foloseste picioarele la mers, eu nu m'as stresa cu incaltarile pt el, dupa insa ai putea vorbi de ex. cu tanti care face tikki sa iti faca unii custom made pt el sau clarks parca are pantofi de bebel cu numere si pe latimea piciorului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade.. eu banana i-o dau pisata cu furculita si apoi amestecata bine bine cu o lingurita pana se face ca o crema, miezul cu seminte il evit, insa daca mai nimeresc samburei nu ma stresez..
culmea desi se zice ca Banana constipa azi a facut caca de 2 ori, dintre care odata pana-n cap (a baut si mai mult ceai azi.. eu nu insist in nici intr-o zi , azi insa parca era un om insetat )
Cu papucii... ce sa zic.. avem cizme, botine,ghete.. nimic nu reusesc sa ii bag in picior.. am 2 perechi tenisi/adidasi pe care ii dau, insa mai mult de frumusete , ca utilitate .....)

May.. eu zic ca e posibil de la agitatie/ plansul mai mult sa fie cacA MAI MOALE..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

mi-a regurgitat semnificativ de 2 ori dupa masa de la 4

o fi lacomila si de aia?
ea manca 150 de lm pana acum


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

mi-a regurgitat semnificativ de 2 ori dupa masa de la 4

o fi lacomila si de aia?
ea manca 150 de lm pana acum


...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


i-ai mai dat LP din asta? daca nu si continua sa reactioneze asa eu zic sa schimbi LP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

ooka merci mult
buna idee cu tikki , o sa vb cu tanti la targ ca stiu ca vine de fiecare data

seidana multam si tie
maine o sa i dau si eu banana
mai , face asta al meu niste cacuri....pute rauu de tot , te ia cu lesin
ptiuuu ete ca facu unul acum

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Voi va plangeti ca nu puteti incalta copiii eu ma plang ca toate incaltarile ii oe din picioare. pana si alea gen totos cu elasticut sub glezna ii ies.

may, vezi ca e o reactie la lp. nu cred c neaparat la acel lp cat la schimbarea survenita. acorda i timp sa se obisnuiasca si cu lp si cat mai ai, mult lapte de la tine.

ma duc sa fierb niste lapte pt ma-sa.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput