Strugurasi de Sept-Oct 2011 *44*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Podul palmei...topeste banul cat ai clipi.

Oanaiasi -pontul de la soacra nu a fost bun ...prajitura a iesit la fel.Data viitoare o voi baga la congelator,sau oare daca as lasa-o asa vreo 2 zile nu s-ar usca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

mikka stai linistita. Si eu ma intorc la munca in august-septembrie si imi vine sa imi dau palme !!! Initial am zis ca las copilul la socrii si regret, pentru ca ei sunt la 40 km.... Acum fac tot posibilul sa ii gasesc o bona pana la toamna, chiar daca nu va fi usor financiar. Macar sa stiu ca am piticul langa mine...
de bani.... mie nici nu mi-a venit decizia, probabil luna viitoare (am depus dosarul in ianuarie). Asa ca bat din buze pana atunci.

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

si eu va rog s nu mai vb de bani ca dau in depresie, aceasta se accentueaza cand ma gandesc la faptul ca in septembrie ma intorc la lucru,regret enorm,a fost cea mai mare prostie si sper sa ma pot ierta vreodata pt asta

daca ati depus in decembrie dosarele,luati luna asta, eu am depus in noiembrie si am luat luna trecuta, nu m-am ales cu mare lucru ca am platit datoriile pe care le facusem in lunile cat am stat fara indemnizatie. Numai sa avem grija sa platim o parte din impozit luna asta sa nu ne taie imbecilii de la primarie banii

va multumim pt felicitari

may ce fain ca esti acasa in sfarsit

eu sunt suparata, Mariuca a luat doar 100 gr in 3 saptamani, nu pot pricepe de ce, mananca in acelasi ritm, pur si simplu insa nu mai asimileaza nimic. Cam cat e normal sa ia in greutate la 6 luni? Oricum 100 it gr nu e normal, asta e clar...

fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Mikka sper sa intre banii, desi vb la plimbare cu o mamica care a depus in nov (la sfarsit)si inca nimik , tie in ce data iti intra banii?

in legatura cu decizia de a ta 1 an acasa, si mie imi pare rau insa oricum nu prea aveam de ales luand in considerare ca la patron, voianm ca dupa 2 ani sa am unde merge...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

klau,tu esti din vrancea am vazut, in Focsani stai? cat costa bonele la voi? cred ca sunt cam aceleasi preturi ca la noi la Buzau. si eu tot la bona o sa apelez desi suntem praf cu banii, am socrii la braila dar nici nu imi trece prin minte sa o duc acolo, cred ca as turba de dorul ei..plus ca vreau sa continui sa o alaptez, am si fixurile mele cu alimentatia, nu as fi deloc impacata cu ideea ca o hraneste soacra-mea cu cine stie ce...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

sei,eu am depus pe 9 noiembrie dosarul. indemnizatia intra pe 16 de obicei, atunci ia si tataia pensia

asa este,la patron e si mai stresant, multi te preseaza la greu sa revii la munca mai devreme.eu sunt bugetara,aveam postul asigurat, daca m-a mancat in fund...asta e...
macar tu o ai pe mama ta sa stea cu Ela...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Creola

Racheel- sigur sunt pe vine banutii!Eu nu-s superstitioasa ,dar am urmarit si acelasi lucru mi-i se intampla si mie cu mancatul palmei.Din pacate ,acum nu ma mananca nici pe mine nimic

Seidana- tinem pumnii sa iasa petele!
Da ,Elena e un cocktail dulce.

May- bine ca ati ajuns cu bine si ca acum sunteti in formatie completa...restul se vor aranja.Cu siguranta schimbarea de mediu a facut-o pe B sa fie agitata.Acomodare rapida !

Fetelor ,stiti care e cea mai fierbinte zona a femeii?


Mamica fericita de Maria Sarah (13.04.2005) si Elisa Rebeca (18.09.2011)


Multu , au iesit petele

fierbinte calda sau fierbinte ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Creola

Podul palmei...topeste banul cat ai clipi.

Oanaiasi -pontul de la soacra nu a fost bun ...prajitura a iesit la fel.Data viitoare o voi baga la congelator,sau oare daca as lasa-o asa vreo 2 zile nu s-ar usca?

Mamica fericita de Maria Sarah (13.04.2005) si Elisa Rebeca (18.09.2011)


eee drept e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

sei,eu am depus pe 9 noiembrie dosarul. indemnizatia intra pe 16 de obicei, atunci ia si tataia pensia

asa este,la patron e si mai stresant, multi te preseaza la greu sa revii la munca mai devreme.eu sunt bugetara,aveam postul asigurat, daca m-a mancat in fund...asta e...
macar tu o ai pe mama ta sa stea cu Ela...

fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Mikka , da o am pe mama, insa s-a emNCIPAT si ea.. cica nu va veni doar ea aici , trebuie sa o duc si pe ela la ea(la 50 km), si asa voi face naveta.. ca singura nu o las fara mine
Cat de kg Mariei .. cantareste-o la 1 luna si vei vedea atunci ce si cum.. in ultima sapt puteti trece prin puseu si sa ia 300 gr in o sapt, sau VEZI CATI CM A CRECUT SUNT PERIOADE IN CARE EI CRESC MAI MULT IN LUNGIME ..
si noi am avut in luna a 5-a in 2 sapt cand a crescut in greutate 50 gr , si pana la finalul lunii a recuperat pana la 600

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Creola, congeleaz o. ai sa vezi ce diferenta e. asta e pont bun si pt pasca. cred ca daca o lasi 2 zile in congelator e suficient.

may, bine ca ati ajjuns acasa!

Mai fetelor..ce tarziu uati voi indemnizatiile....

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

cu indemnizatia asta...si eu am depus dosarul sotziei in noiembrie si a luat in ianuarie; deci, 2 luni distanta ...

Mergi la inceput