Clubul "babelor" FIV-oase 17

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

fete cuciete...ma bag la Romanii au talent.
va doresc o seara faina si va pupizez maxim





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

gata am si papat unul.
imi vine sa rad.
sa stii ca la noi in moldova nu se fac cu miere si rom. se fac dintr-un aluat de cozonac si pur si simplu se dau prin miere si nuca. sunt mai innecaciosi asa.
dar ai tai sunt deosebiti. intr-adevar si sotul meu a papat si a spus foarte bun

balanta nu ne mai citi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

anaasta si cu tanno
intai fac reteta samirei de ciorba cu perisoare. sa vad unde gasesc osul:))

anaasta cum e cu vitexul ala? a mai venit problema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Da-l in moasa-sa de vitex, m-am suparat pe el. Am ajuns la dr, am luat progesteron si a venit problema azi, la 52 de zile . Luni sun la alt medic sa ma programez la consultatie si fac inseminarile de care mi-a zis PK, sau inseminarea... in fine.... Si daca nu iese, FIV la PK prin iulie-august. Sa vad acum daca si accepta el sa astept o luna cu hormonale ok la mine, nu stiu daca e genul.


Sa-mi zici cum iese ciorba Samirei, te rog, ca pare buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

foarte bine anaasta.
eu as zice sa fii pregatita si cu trombo si cu astea si sa reusesti sa negociezi, DACA este nevoie, sa fii fara AC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

maine pe dupa-amiaza execut ciorba.
neaparat ma laud:) si pe samira implicit

te-ai gandit la un mini fiv cum face sper? tu ai avut raspuns mai bun tot asa pe antagonist?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Pe mine ma intrebi, Sabina?! Eu n-am facut FIV, am vrut, da' nu m-a vrut PK. El m-a trimis acasa la inseminari si n-a mai trebuit sa fac, dar na' viata tot in punctul asta m-a adus. Asa ca, eu studiez inca si imi tot compar hormonalele mele cu ale voastre si ma tot gandesc ce mi s-ar potrivi mai bine. Si ma gandesc de ce m-a trimis PK sa fac inseminari si cred ca din cauza AMH-ului meu. Fiind asa de mic, s-o fi gandit ca am sanse mai mari asa... Mai am de studiat inca.


Analizele de trombo nu ma atrage sa le fac, sincer. N-am motive deocamdata, mai studiez insa si asta. Un lucru pe care il voi face insa, va fi un detox serios inainte de FIV. Prima parte o sa o incep acusica, dupa ziua mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

anaasta am uitat iubita nu tin minte tot. imi cer mii de scuze.

of pai ce sa zic eu...nu incerci o inseminare?
pk nu face si inseminari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ba cred ca face, dar nu cred ca are rost sa ma duc pana acolo pentru asta.


Ma bag si eu la somnic, noapte buna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Hello laydies
Am aparut si eu. deocamdata sunt in greva, nu mai sunt in stare sa intru in bucatarie nici ca sa imi iau un pahar cu apa. Vad ca onor concurenta a mai trantit 3 retete, sotul ma pistineaza sa mai fac ceva si eu nu vreau decat sa trandavesc. dar parca vad ca peste vreo ora ma apuc de ceva.
cioba de periosoare .. hmmm ... era favorita mea in copilarie. in retetarul firmei T au o varianta pe care ne gandeam sa o facem la birou. numai ca inca nu ne-am cumparat vasul respectiv de sta apa calda in el si se face mancarea pe masa, fara foc.
intre timp sa il bomban putin pe sot, ca m-a suparat. i-am trimis si eu invitatie pe mail pt el si pt soacra-mea ca sa se inregistreze pe site sa primesc cate 5 pct. asta acum vreo 2 luni. si abia azi a intrat, numai ca nu a finalizat inregistrarea si daca o face de acasa de pe calc de pe care intru si eu nu se pune. maaaaiii, macar atata lucru putea sa fie si el atent si sa faca pt sotie, ca doar el a beneficiat de tot ce am bucatarit eu cu sarg 3 luni.


na, ca uitam de reteta, nu am facut-o inca, dar voua cum vi se pare (exceptand delikatul pe care eu nu il folosesc)

-1 morcov mic, 1/2 telina mica, 1/2 ardei rosu, si o ceapa mica, patrunjel si leustean se maruntesc cu t..c... (asta e un mixer manual). Se rastoarna in T... (vasul pe care vreau sa il cumpar)
in t..c.. se pun cateva bucatele de piept de pui, 1 ou, sare, piper si se toaca,se deschide capacul t..c. si se amesteca compozitia cu 2 linguri de faina pina se omogenizeaza ,cu lingurita se fac perisoare si se pun cate una peste legumele maruntite. Se adauga 1 lingura ulei si se rastoarna apa clocotita in care am pus delikat dupa gust. Se pune apa pina sus. Se acopera cu capacul si se lasa 40 min. Tot in t.c.. se omogenizeaza 1 galbenus de ou cu 3 linguri iaurt sau smantana. Cand ciorba este gata rasturnam oul cu smantana si amestecam bine. acrim cu lamaie. servim.


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput