Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

fetele

Any bine ai venit printre noi si felicitari pt micuta !

Lore sa aveti o vacanta superba !!!

Crisspy, noi suntem mai bine. Adica ieri si azi nu a mai facut febra. Productia de muci inca este,dar se vede ca s-a mai diminuat. Plus tusea f productiva. E bine ca macar tuseste sa mai rupa.

Vrea numai si numai in brate. cand il pun jos parca-l taie !!! Nu stiu ce are. Nici de mancat nu mananca nimic in afara de san si nici asta cateodata.

Si pt ca tot vb cu fetele ieri ca pana acum nu a a cazut Petru din pat, iaca ,azi o patiram si noi . Nu stiu cum a cazut pt ca m-am dus un minut la baie si l-am lasat cu Anastasia pe pat si....Nu cred ca s-a lovit tare, dar s-a speriat. I-a trecut repede.

In rest....am momente cand nici la baie nu am timp sa ma duc,dar sa mai si mananc. ...face bine la silueta,deja am ajuns la 54 kg

Andy si felicitari pt plimbareata!

la toate!



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Vacanta placuta Lorialex! Sa te intorci relaxata si cu bateriile pline!

Mai Ana ce ai slabit, felicitari! Sa nu exagerezi totusi, ca iti trebuie forta pt 3 pitici. Cred ca o sa ii treaca lui Petru si greva foamei, la noi a tinut cam 10 zile - azi a mancat si de dimineata si la pranz :)

any_eu - bine ai venit printre noi. Felicitari pentru pustoaica, din cate povestesti tu acolo se pare ca evolueaza minunat! Cand ai timp poate ne spui mai multe si despre tine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Lory iti doresc o vacanta minunata.

Anemi sper sa ne anunti ca a trecut cu totul imi pare tare rau.SI noi astazi am fst la dr si erau f multi copii bolnaviori, tare mi-e teama sa nu fi luat si asta mica a mea.

Any bine ai venit!Ce fetita precoce ai , a mea nici gand de pa sa faca cu manuta.

Noi ne laudam cu 2 dintisori care o fac f nervoasa,si cu care vrea sa muste din lingurita.Noptile au ramas la fel, se trezeste de mai multe ori sa-i dau suzeta.Pediatra mi-a spus ca este de la dinti ca nu are altceva.

Mami fericita de Nectaria(29.07.2011) si 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Si la noi a venit raceala ....e la mine sper din toata inima sa nu o dau mai departe...


Cam liniste pe aici cand am venit eu printre voi se scriau cateva pagini pe zi si acum daca reusim sa umplem o pagina....probabil fetele s-au mutat pe FB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

GAbriela,multa sanatate si iti doresc din suflet sa nu se duca si la copii !

Anda felicitari pt dintisori. Cand vad semnatura ta , ma trec fiorii Cum te mai simti?

Ilida acum ca am ajuns la 54, parca ar merge un 52-53

Sper sa ai dreeptate cu iesitul din greva. Ma gandesc ca Petru refuza acum lingurita si pt ca o asociaza cu datul medicamentelor...la cate i-am dat saracul....

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

ANA si Sofia mea mananca foarte prost mancare ....inainte manca foarte bine sper sa treaca perioada asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Anemi, multumesc, ma simt bine.Sincer nu am timp sa ma gandesc ca sunt gravi.Imi mai aduc aminte uneori sanii care devin mai sensibili sau arsurile usoare de dimineata.Sper ca bebele din burtica sa fie bine.Marti pe 20 mergem la eco, mica morfologie.Mi-e teama, dar sper sa fie bine.Am aceleasi simptome ca la sarcina trecuta si intuiesc ca este tot o fetita.Oricum nu ma duc sa fac 4 d la sarcina asta, in orasul meu nu se face si nu-mi permit acum deplasari.
Ma bucur pentru tine ca ai slabit.Si eu am reusit sa slabesc pana la 52 de kg, dar am inaltimea mica de 1,60..bine mi-ar fi stat cu 46 de kg...dar acum nu se mai pune problema am 12 saptamani si am 53,5kg...si mananc f f multe dulciuri.

Mami fericita de Nectaria(29.07.2011) si 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Si la noi a venit raceala ....e la mine sper din toata inima sa nu o dau mai departe...


Cam liniste pe aici cand am venit eu printre voi se scriau cateva pagini pe zi si acum daca reusim sa umplem o pagina....probabil fetele s-au mutat pe FB

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


Pai fii egoista si tine-o doar pt tine :) Sanatate, sa fie daor o forma usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Lory iti doresc o vacanta minunata.

Anemi sper sa ne anunti ca a trecut cu totul imi pare tare rau.SI noi astazi am fst la dr si erau f multi copii bolnaviori, tare mi-e teama sa nu fi luat si asta mica a mea.

Any bine ai venit!Ce fetita precoce ai , a mea nici gand de pa sa faca cu manuta.

Noi ne laudam cu 2 dintisori care o fac f nervoasa,si cu care vrea sa muste din lingurita.Noptile au ramas la fel, se trezeste de mai multe ori sa-i dau suzeta.Pediatra mi-a spus ca este de la dinti ca nu are altceva.

Mami fericita de Nectaria(29.07.2011) si 10 saptamani



Hihihihi. ce-mi place semnatura ta, love-it!
Te-ai inscris deja la o alta odisee pe DC?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Si la noi a venit raceala ....e la mine sper din toata inima sa nu o dau mai departe...


Cam liniste pe aici cand am venit eu printre voi se scriau cateva pagini pe zi si acum daca reusim sa umplem o pagina....probabil fetele s-au mutat pe FB

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


liniste, da...se pare ca nu numai eu am mai ,,uitat'' de DC..dar si alte mamici.
FB m-a captat definitiv si aici simt ca nu prea mai vreau sa vin.
Va pup pe toate...


Mergi la inceput