Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

FETELOR dar aici e liniste nu gluma....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

FETELOR dar aici e liniste nu gluma....

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


asta ziceam si eu mai devreme

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Pai toata lumea e pe FB. Cele care mai scriem aici avem senzatia ca vorbim singure sau 'cu peletii', cum zice fiu-miu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

salutare revenim si noi dupa o foarte indelungata pauza, poate ne-ati si uitat de cand nu am mai fost pe aici.

Sper ca toate sunt bune pe la voi.

Spuneti-mi pe unde sunteti pe fb sa va gasesc si eu.

Fug ca fata vrea sa imi ridice covorul sa faca curatenie.

Va pup pe toate si toti bebeii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

buna mamicute

Of eu is ff ocupata cu proiectu de licentaIanis ma solicita din ce in ce mai mult..
Ne luptam si noi cu dintisorii de sus..maamaa e mult mai rau ca la cei de jos
Voi cele mai dati de papa la bebe? Eu cred ca sunt in pana de idei..mai ales la masa de seara..

Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Top Top,

Intrebare:ce stiti de gelul gingival Baby Orajel??????
Ana, parca tu ai scris ceva, sau am visat azi noapte (in cele 3 ore dormite)?

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Corry eu am folosit Dentinox pt dinti. Dar cel mai bine a functionat plimbatul in brate si dormitul pe fotoliu (adicatelea P ib brate sforaind si eu in fund pe fotoliu rupandu-mi gatul incercand sa dorm)

Aly spor la lucrare !

Eu tocmai ce am fost in pauza de tzitzi de la tradus pt lucrare! Ma bag si eu la nani ca nu mai pot de somn

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns any_eu spune:

Copiilor vostri le-au iesit dintii de sus? As vrea sa stiu cat dureaza intre cei de sus si ce de jos. Antonia ii are pe cei de jos de la 4 luni si 3 saptamani si acum ne luptam cu cei de sus care dau semne dar nu vor sa sparga gingia. Deja avem 3 luni de la ceilalti si 2 luni de dureri pentru cei de sus si am spus ca ori ies toti 4 ori ies altii nu incisivii pentru ca prea se chinuie. Cei de jos dupa 5 saptamani erau gata, au iesit fara sa intelegem ce se intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui any_eu

Copiilor vostri le-au iesit dintii de sus? As vrea sa stiu cat dureaza intre cei de sus si ce de jos. Antonia ii are pe cei de jos de la 4 luni si 3 saptamani si acum ne luptam cu cei de sus care dau semne dar nu vor sa sparga gingia. Deja avem 3 luni de la ceilalti si 2 luni de dureri pentru cei de sus si am spus ca ori ies toti 4 ori ies altii nu incisivii pentru ca prea se chinuie. Cei de jos dupa 5 saptamani erau gata, au iesit fara sa intelegem ce se intampla.

Mami de Bianca Antonia (11.08.2011) si sotie fericita !


Pai cred ca depinde de fiecare copil in parte. De ex lui Petru i-au iesit dintii de sus la scurt timp dupa cei de jos (2), nu mai tin minte la cat. Si i-au iesit toti incisivii unul dupa altul. Dar repet, nu mai retin cat a durat tot chinul .

sa iasa repede si fara nopti nedormite !

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Corry, eu am folosit Orajel la Andrei si mi-a facut o reactie alergica f. puternica la el(s-a umplut de urticarie pe fata si pe cap). Este ca si spray-ul anestezic de la dentist, daca il stii. Farmacistul de unde iau eu medicamente mi-a zis sa gust tot timpul medicamentele ce i le dau. Asa ca mi-am pus si eu Orajel. E rau la gust (exact ca spray-ul de la dentist), mi-a amortit limba si obrazul si dureaza efectul vreo 20 de min.

Any, Emma se chinuie cu dintii de sus de vreo 2 luni. Totul e umflat, ea e iritata si abia acum 3 dinti din cei 4 au spart gingia. La Andrei cel mai greu a fost la canini.

Mergi la inceput