Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Any ..si noi ne chinuim cu dntii de sus de vreo 2 luni..e jale..

Cory noi folosim Calgel si Dologel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Aceasi problema si la noi, cu dintii.
Le-au dat cei de jos, acum 2 luni, si de atunci nimic...
Faza este ca mie mi se pare ca le-ar iesi tot jos, incisivii, deoarece sus, nu se vede nimic.
Oare este posibil sa le dea tot jos?Sau este o regula:cei 2 de jos, cei 2 de sus si apoi incisivii?
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Corry, teoretic ar trebui sa iasa aia 2 de jos, apoi aia 2 de sus si apoi ceilalti. Practic, insa, nu e tot timpul asa. La Emma, de ex., au spart gingia 3 de sus. Al 4-lea ar fi unul din cei 2 centrali, dar ala nu vrea sa iasa inca. Cand or creste cei 3 o sa para stirba pitica.

Eu ma uit la desenul asta ca sa vad cam ce dinti ar trebui sa iasa si cand:

http://www.teething-babies.co.uk/teething-process/teething-chart.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andy08


Eu ma uit la desenul asta ca sa vad cam ce dinti ar trebui sa iasa si cand:

http://www.teething-babies.co.uk/teething-process/teething-chart.php

Andy, mami de Andrei si de Emma


Super,multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Cu placere, Corry. Oricum, desenul si informatiile sunt orientative. Emma e in urma cu eruptia dentara. Are cei 2 de jos de la 6 luni fara cateva zile si abia acum, la 9 luni jumate, au aparut 3 de sus. Abia astept sa iasa toti, ca dupa aia o sa avem si noi nopti mai linistite. Acum ne trezim din ora in ora noaptea.

Aly, spor la proiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:


Aly, spor la proiect.

Andy, mami de Andrei si de Emma
[/quote]


Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Florina, eu ma trezesc dimineata, la 4.30 sau 5. Ce-i nasol e ca si sotul tot la calculator lucreaza si el are intaietate. Dar daca gasesc locul ocupat, ma ocup de desenat, gasesc eu ceva de facut

La noi diversificarea decurge f bine, cam monoton, din lipsa de varietate pe piata, azi dimineata a ras fructele, in schimb ieri, nici macar n-a gustat din legume. La legume, ca-s fierte, obisnuiesc sa-i fac mai mult si sa pastrez un borcanel pt a doua zi. Are o problema cu asta, nu prea-i plac legumele, daca au stat o zi in frigider. Am bagat si cereale, mai exact mei, nu-s fulgi sau ceva anume pt bebelusi, mei obisnuit. I-am mai dat si mamaliga, cand am facut pt noi. Azi am de gand sa-mi incerc maiestria preparand iaurt. Sper sa-mi iasa, la Eva nu mi-a reusit, dar trebuie sa-i dau si lui ceva, la masa de seara, sta cu noi la masa si se intinde dupa toate alea.

Filip tot doi dinti, desi baleste cu spor, a avut si o perioada de varf cu nedormit si plans, au functionat niste remedii homeopate.
Amandoi muciosi, suntem prinsi intr-o blucla a mucilor.
Sta f bine in picioare si e innebunit sa faca pasi, nu-l putem tine in brate sau sa stea in fund, nici gand, el trebuie sa mearga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:



Si eu gust medicamentele pe care le dau copiilor. Dentinoxul, mie una nu mi-a amortit gingia asa cum zice Andy de Orajel. Acum nu stiu cum o fi la bebei. Ca si gust , este bun. Are gust de musetel.



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Capitol nou!

Mergi la inceput