Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Buna si de la noi!

Miruna n-are exact acelasi program in fiecare zi...dar cel mai des doarme asa: pe la 10.30-11 un somn scurt, de 30-40 min; pe la 14.30-15 un somn lung de minim 2h. Azi a fost de 3h juma, dar am dormit si eu langa ea. Acum tocmai a adormit, se va trezi la noapte de n (multe) ori, si pe la 7.30 trezirea finala. In medie, cam 13-14h.

Nu prea ma pricep cum sa-i mai prepar masa de pranz, ca imi lasa impresia ca nu-i place ce-i fac...azi a avut morcov+dovlecel+carne cocos. A mancat cam 70 gr (juma borcanel hipp). Ceva idei, va rog?

Maine sau duminica tb sa mergem sa-i cumparam pantaloni si ceva de incaltat, ca a crescut si nu-i mai vin hainutele. Aveti idee de reduceri pe undeva?

Corry - si M mananca noaptea...nici nu mai stiu de cate ori pe noapte. Acum avem si noi un carut mai de vara, tot primit imprumut. Se pare ca-i place mai mult, ca a inceput si ea sa stea mai mult in carut decat in manduca, sa adoarma in el, din el sa bodogane la babele care se uita la noi

Miha - si mie mi-e dor de Iasi! Cel mai tare de camin, de cantina de langa P8, de parculetul cu fantana in f de balena, si de palmierii de la patiseria din super copou.

Va pupam cu mult drag pe absolut toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

BB mic ... mare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Corry - ati fost in Tineretului? In ce i-ai dat pe pici? Eu pe Miruna am dat-o pana acum doar in leagan. I-a placut, desi n-am dat-o pe spate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

BB mic ... mare



Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011



Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Laura, dar ce bine se descurca Alex! Nu mi se par prea timizi pasii.
Bravo lui! E baiat mare de-acum!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_12 spune:

Buna seara,

dupa o lunga absenta venim cu vesti bune. Stefan a reinceput intr-un final sa ia in greutate. Dupa ce timp de mai bine de o luna stagnase la 6.5 a reusit in ultimele 3 saptamani sa ia 170 g si cantareste acum taaare mult, adica 6.67 kg (la noi e precum la nou nascuti, cu 2 zecimale dupa virgula ).

A primit cea de a treia runda de vaccinuri si i s-a recoltat totusi sange pentru analize. A suportat totul tare viteaz.

Corry Stefan isi pastreaza programul urmator de somn de foarte multa vreme si anume: trezit dimineata intre 6 si 7, somn apoi in jur de ora 9, cam o ora si ceva, apoi dupa amiaza in jur de ora 13 inca vreo ora, doua (de regula in carucior la plimbare) si uneori mai doarme pe la 17 inca o jumatate de ora. Seara il culc pe la 19:30. Se trezeste sa suga pe la 12, apoi pe la 2 si dimineata in jur de 5, cand il iau la mine in pat.

Ieri a pus la cale prima nazdravanie. Ne-am intors de la plimbare si l-am schimbat in hainutele de casa sa-i dau cina. L-am lasat pe jos in camera lui, jucandu-se cu un pantofior si m-am dus sa-i pregatesc cerealele cu lapte. La un moment dat, iritata de linistea suspecta ma duc sa vad ce face. Il gasesc in usa, plutind intr-o balta de apa, dind fericit din manute si picioruse si razand cu gura pana la urechi. Era evident satisfacut de "realizarea" sa. Uitasem pe jos langa comoda lui de infasat castronul cu apa pe care il folosesc sa-l spal cand il schimb si s-a grabit sa-l examineze indeaproape pana l-a rasturnat. Era costumasul lui fleasca. Baiatul mamei e harnic nevoie mare, mi-a dat o mana de ajutor la spalatul podelei :)).

O noapte buna si un week-end minunat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

CORYY multumesc inca o data pt reteta de iaurt...a iesit super abia acum am facut si sper sa manance fata ca tare e buna iesit exact cum ai spus ca un iaurt cremosso


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

FETELOR DAR AICI E LINISTE MARE NU GLUMA...nu sa mai scris nimic....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

MIHA scuze cam tarziu cu amintirile din IASI..da frumos orasul nostru..eu stau in Canta si dimineata am tras o plimbare pe Pacurari pana la Petru Poni cu opriri in parcuri iar dupa amiaza pe Dacia pana in Alexandru si iar in parc....din pacate nu am putut ajunge si eu in Copou am fost singura ,tati nostru a fost de servici si cam greu singura cu doi copilasi pana in Copou.sper sa iti aduci aminte placut de Iasi cand noi iti povestim nicidecum sa te intristezi si sa-ti facem dor mare mare de casa

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


Merci mult de raspuns Gabrielita! Mi e un dor nebun, dar sunt calma, caci a mai ramas aproximativ o luna si gata! Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Deci MIHA sa inteleg ca o punem de o intalneala peste o luna jumate??Te asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Salutare la toate fetele,

Noi zilele astea ne-am plimbat pe afara ff mult...sunt fericita ca Nectaria a revenit la programul ei de somn 21-7 cu trezire la 4 pt papat.Dintisori au crescut nitel de la baza gingiei, si pesemne nu-i mai dau asa dureri.
A inceput sa se vada burtica si sa stiti ca sunt tare mandra de ea, si f curioasa sa aflu sigur ce ascunde.Avem 13 saptamani si abia astept, fetelor, sa incep sa simt miscari in burtica.
Am o alimentatie cam nesanatoasa, in sensul ca mereu mananc dulciuri...si trebuie sa fac ceva in acest sens.

AA am uitat sa spun ca Nectaria si-a marit vocablarul cu un cuvant "apa", dar nu+l spune cu adresa.In rest nu reusesc sa o fac sa faca pa.Rade cand ii fac eu, insa cand ii iau manuta sa faca si ea se incordeaza si nu vrea.Progrese motrice nu am mai facut, mergem doar de+a busilea si incercam, dar nu ne iese sa ne ridicam in picioruse de pat, cred ca o sa mai dureze ceva timp..pana cand o sa reusesasca complet.



Mami fericita de Nectaria(29.07.2011) si 10 saptamani

Mergi la inceput