Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Multumesc CORRY pt reteta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

FETELOR cu caldura asta mai greu pe forum....nu stim cum sa stam mai mult afara..si sincer de sambata bag cate doua ture a cate 3 ore de plimbare si sunt rupta de oboseala nu reusesc sa-mi mai revin dar nu ma las m-am saturat de iarna si stat in casa..asa ca o sa ma obisnuiesc din nou cu plimbarile lungi si culcarile tarziu pt ca nu vreau sa renunt.
Scuze nu sunt prea coerenta cred ...sunt franta adorm in fata tastaturii si trebuie sa mai fac si baita copiilor......noapte buna fetelor!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

anda, cu copil atat de mic si gravida e mare lucru si e normal sa fii obosita.
cred ca toate suntem epuizate, nu obosite.
sarcina usoara si ai grija de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Salutare si de la noi!
Intrebati de mancat: eu nu prea am ce povesti despre asta pt ca Tudor mananca in cel mai bun caz 10 lingurite mancare solida. Niciodata, dar niciodata nu a cascat gura cum am vazut in poze sau video cu bebelusii vostri. Eu nu stiu cum sa-l determin sa faca asa. Ii place sa rontaie singur bucati care se tin in mana, dar asta nu se poate numi mancat.
Daca aveti ponturi despre cum sa-l fac sa ceara mancare si sa caste gura cum fac puii in cuiburi, sa-mi ziceti si mie. Pana atunci doar ciugulim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

ilida, nu-l determini.
nu ai cum. doar dc ii place la nebunie ce mananca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Maaaaiii Miha ce spui tu acolo??? 3 ani??? E prea putin...eu acum zic ca cel putin peste vreo 5 ani , asta daca m-o mai trage sufletul atunci sau daca nu ma razgandesc ori sa se intample fara sa vrem.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






Eu am sa te citesc mereu si o sa raman prietena cu tine mereu ca mi esti tare draga si abia astept sa ne dai vestea cu bebe 4!!! La odiseea de iulie-august 2012 este o mamica cu bebe 4!!
Sunt curioasa daca va fi in 3 ani cum am zis eu, sau 5 cum ai zis tu.... hihihi.... doar glumesc!! Adica o sa vina cand o sa vina, desigur!!! Multa bafta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

buna fetelor.
urez multa sanatate bolnaviorilor si celor care isi serbeaza ziua.

noutati despre noi: iustin zice tata, baba, dada, cheche, gheghe,aca, acu, abu, aba. mama nu, rar doar cand plange. sunt "suparata" pe el.

Ce frumos!!!

e ochi dupa taica-su. desi il vede 2 ore seara si in wk.
a luat-o de-a busilea, dar nu are coordonare buna, o ia in spate, in nas. e la inceput. se ridica in genunchi de marginea patului. cam atat legat de achizitii.

legat de papa, am introdus seara iaurt, branzica. si un sfer de ou fiert. galbenus doar.

Galbenus vreau sa i introduc si eu in weekend. Ca nu vreau sa i introduc saptamana asta din cauza ca sunt la servici si nu vreau sa i dea soacra mea prima data. Deci sambata o sa papam galbenus de ou!!!

mesele noastre sunt cam asa:
8.30- 200 ml LP
10.30- fructe cu cereale 200 ml
13.30-200 ml LP
15.00- legume 60 ml (nu prea le mai mananca)
17.30- 200 ml LP
20.30- iaurt, branza, ou- putin ca suntem la inceput+ 120 ml LP
22.30- 230 LP

dupa parerea mea, mananca destul de mult, dar nu am ce-i face. ca urla de foame. nu pot neam sa-i scot laptele asta.are tot 5 mese,sa zic 4 dc are chef sa manance la 8 seara in loc de lapte, mancare.
gras nu e. doar falcos.



_

Mami fericita de Iustin-Andrei (18.07.2011)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Gabrielita, pe unde va plimbati voi??? Hai aminteste mi un pic de Iasi te rog!!

Anda, ma bucur emorn ca bebe din burtica e bine!! Si Nectaria la fel!!!
Azi am aflat la servici la mine ca sunt 3 fete gravide!!! Una sa nasca pe 14 mai, una pe 31 iulie si una pe 19 august. Doamne ce dor mi s a facut cand au inceput sa mi povesteasca ca au inceput sa simta bebeii!!! Cred fetelor ca ma tenteaza tot mai mult sa ma apuc de bebe 2!!!! Dar nu mai devreme de octombrie!!! Si sincer dupa ce am vazut ce naspa e la servici, as da orice sa mai stau acasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Corry, hai inapoi pe FB, se pare ca fetelor tare le e dor de tine!!! Si desigur si mie mi e dor!!! Chiar daca nu ai timp de postat e fain sa te avem printre noi. Ce zici? Vii inapoi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Multumesc CORRY pt reteta

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


Cu placere!
(sa-mi spui si mie cum ti-a iesit)

Mergi la inceput