Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Cum stiti voi ILIDA....eu nu sunt in grup pe FB asa ca voi mai sta pe forum atat timp cat mai am cu cine conversa numai ca din pacate nici subiecte prea multe nu mai sunt deci la un moment dat ma vad obligata sa ma retrag.....oricum eu ma bucur ca v-am cunoscut virtual...

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


Gabrielita, ai vrea sa fii pe grupul de pe FB? Pentru ca din cate vad, ai perseverat in a scrie pe un forum unde aproape nu mai scrie nimeni. Deci eu personal cred ca ai trecut de perioada initiala....

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


de acord

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

Cum stiti voi ILIDA....eu nu sunt in grup pe FB asa ca voi mai sta pe forum atat timp cat mai am cu cine conversa numai ca din pacate nici subiecte prea multe nu mai sunt deci la un moment dat ma vad obligata sa ma retrag.....oricum eu ma bucur ca v-am cunoscut virtual...

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


Gabrielita, ai vrea sa fii pe grupul de pe FB? Pentru ca din cate vad, ai perseverat in a scrie pe un forum unde aproape nu mai scrie nimeni. Deci eu personal cred ca ai trecut de perioada initiala....




de acord

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011

Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Pupici Laura tie si baietilor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

FETELOR eu am mai spus ca as vrea sa intru in grupul vostru de pe FB dar nu am insistat...am avut la un moment dat impresia ca nu as fi binevenita in grupul vostru si atunci am lasat lucrurile sa cada de la sine nu as fi vrut sa par "nesi"sa ma bag nepoftita in intimitatea voastra...
Acum na cum credeti voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Pentru fetele din Bucuresti, voiam sa va spunca astazi am fost sa vedem piscina pentur bebelusi, si am ramas sincer foarte placut impresionata de conditiile de acolo. DESI aceste conditii ar trebui sa ni se ofere peste tot!

Au camera de dusat bebelusii, cu niste cadite mai mici la inaltimea adultului, si langa ele masute de schimbat, dusuri pentru adulti si vestiare. Apa din psicina este incalzita pe la 32 de grade, iar aerul la 37 de grade. Insotitorii pot sta si in camera cu piscina, si in camera alaturata, de unde se vede totul prin geam. Au si camera de aclimatizare la iesirea din piscina. Totul este impecabil de curat. Nu vreau sa sune a reclama (poate sutn banata), insa chiar mi-a placut ce am vazut.


Mami de Pusculeanu mic si iubit (24 aug 2011)


Florina, unde ai gasit asa ceva si, mai ales, la ce preturi. Daca se considera reclama, da-mi te rog detalii pe pm.
Multumesc mult!

Cat despre Gabrielita, sunt si eu de acord

Laura sanatate multa copiilor!

Am revenit si noi azi de la bunici...ne reintram in ritmul de singurele ziua, si doar in 3 seara...a fost f bine, dar e f bine si acasa la noi.

Bine ca a venit primavara.

Va pupam pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

fetele

noi am fost plecati vineri si sambata ziua. Am venit aseara. Azi iar plecati, dupa amiaza pe afara.

Petru este mai binisor, dar tot are momente cand haraie in piept.

Imi pare rau sa vad ca sunt asa de multi bebei bolnaviori !

Florina, tu in trebi de programul meselor solide,nu? Ca noi doar la alea avem program. In ultima saptamana nu s-a atins de mancare.
Abia azi si-a mai revenit si el.

In fine, la noi programul este asa:

10 - fructe
14 - supa
20 - cereale

Si incerc sa-i dau intre 14 si 20 si iaurtel.Inca nu mananca mult, doar 2-3 lingurite si incerc sa-i dau pe la 17-18 gustarica asta. In rest, san de voie

la toate.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81

FETELOR eu am mai spus ca as vrea sa intru in grupul vostru de pe FB dar nu am insistat...am avut la un moment dat impresia ca nu as fi binevenita in grupul vostru si atunci am lasat lucrurile sa cada de la sine nu as fi vrut sa par "nesi"sa ma bag nepoftita in intimitatea voastra...
Acum na cum credeti voi...

fericita de Sofia Gabriela 21.08.2011 si Rares Ionut 01.03.2005


Cool!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui oxidoni

Am revenit si noi azi de la bunici...ne reintram in ritmul de singurele ziua, si doar in 3 seara...a fost f bine, dar e f bine si acasa la noi.

Ce mult ma bucur Roxana ca v a priit sederea la bunici!!! Eu o astept ca pe Dumnezeu!!! Doar 1 luna si plecam!!!! Saptamana asta tin sa mentionez, just in case anyone asks why I am not active, ca merg toata saptamana la servici. Deci voi pleca la 7 dimineata si voi ajunge la 7 seara, cand o sa mai petrec ceva vreme cu Imi. De la servici nu am sa pot intra pe FB, deci o sa ma uit rapid seara in limita timpului. Dar nu promit prea mare activitate saptamana asta!! Asa e cand ai servici!!
Socrii au grija de Imi si mi se pare hilar cand imi spun singura ca voi avea o pauza la munca!! De obicei la munca e greu si fiecare abia asteapta sa fie liber... Ei bine, eu ma voi relaxa saptamana asta la munca, o pauza de la Imi si cu ocazia asta voi aprecia mai mult putinele momentel cu ea!!!
Deja parca mi e dor de ea!!! Oricat de greu e, este si frumos!!! De aia Roxana, cand ai zis ca va acomodati iar cu rutina, mi ai amintit cum va fi dupa aceasta saptamana la munca si dupa sejurul din Romania!! Va fi sad, dar cred ca si fain sa fiti iar in 3!!!
BTW, aseara Imi s a culcat la 9 si prima trezire a fost la 3 si ultima la 6.30, cand s a trezit de tot!! It's getting better fetelor!!! Sa stiti!! Doar stiti ca Imi e unul din cei mai dificili copii la dormit si uitati ca acum efectiv am doar cuvinte faine de zis!! Dar sincer, eu tot obosita sunt dimineata!! Nu stiu de ce, dar pentru mine cele mai pretioase ore de somn sunt intre 6 si 11!!! Pot sa ma scol toata noaptea, dar daca reusesc sa dorm intre orele astea sunt fresh toata ziua fara nici o problema!!

Bine ca a venit primavara.

Vine vine primavara!! Se asterne n toata tara!! Floricele pe campii, hai sa le adunam copii!! Ce fain!!

Va pupam pe toate!

Mami de minune de fetita Miruna-Maria (14 iulie 2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

e emotionant sa stiu ca cineva trece iar prin etapele sarcinii Poate mai spre toamna prind si eu curaj.


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Ilida deci si tu vrei sa incepi proiectul bebe 2 la toamna????
Vrei sa fim iar colege de odisee iulie-august 2013????
As vrea o si pe Anaemi acolo, dar se pare ca ea mai asteapta....
Desigur toate fetele care incearca de pe acum, sincer mi ar placea sa va am si pe voi in aceeasi odisee!! Poate mi dati curaj, ca nu sunt 100% decisa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

BRAVO fetelor sa stiti ca e fff frumos cu 2 copii ...la mine e diferenta mare dar oricum e minunat....cu 3 cred ca e mirific dar eu ma opresc aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns any_eu spune:

Laura Si eu mi-am facut griji cu "vorbitul" pentru ca Antonia nu scoate nicio silaba, doar tzipa si spune "aaaaa" pe diverse tonalitati. Pediatrul mi-a spus ca daca da semne ca aude nu sunt probleme, va vorbi mai tarziu.

Florina Ca si program de masa, Antonia mananca san la 5:00, fructe/iaurt/branzica/cereale la ora 9:00, legume/carne/galbenus/ficat/spanac (diverse combinatii) la 13:00, masa de fructe/branza etc la 17:00, san la 21:00 si toata noaptea de 2-3 ori san.

Antonia a vut si ea o intalnire cu covorul de pe jos, a cazut din pat de langa mine cand am schimbat canalul la tv, s-a rostogolit si a cazut in cap. Medicul mi-a spus ca atat timp cat a plans, nu a vomat si nu are schimbari de comportament nu trebuie sa-mi fac griji.

In alta ordine de idei, astazi e atat de mofturoasa incat vrea doar in brate si plimbata, nu cumva sa stau jos. Nu stiu ce are, a mancat, a dormit doar 10 minute pentru ca s-a trezit speriata (apropo, stiti cumva de ce se sperie bebeii prin somn, azi a adormit si in 10 minute s-a speriat tare de 2 ori si nu a mai putut readormi). Nu vrea nici in patut, nici in scaunel, nici pe jos, nimic.

Cat mananca bebeii vostri? Antonia cand are chef mananca cam 100g dar cand nu are ia 5-6 lingurite si apoi refuza. O las cum vrea ea, ma gandesc la faptul ca stie cand are stomacul plin si in ultima vreme am tot dat vina pe dinti ca ii lipseste pofta de mancare dar nu prea ia ok in greutate (medicul spune ca e bine dar mie ca mama nu imi convine) are 8 kg si in ultimele 2 luni a luat doar 700g.

Mai am o problema si daca ati trecut prin ea poate ma puteti consilia. Am patut pliabil care se poate transforma in tarc de joaca. Pentru ca se ridica in picioare la marginea patului l-am transformat in tarc dar ii e frica sa stea in el. Plange de mama focului desi are jucariile ei acolo si noi suntem in camera. Eu cred ca nu mai vede cum vedea din patut si nu stie ce se intampla.

Mergi la inceput