Clubul "babelor" FIV-oase 16

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moromeata spune:

Lara, ce faci??? Invarti cutitul in rana, ha? Mama ei de cazeina, aflatoxina, proteina, micotoxina. Erau prietenele mele, ma trezeai noaptea si ti le recitam - asta acu 16 ani. Acum , drept razbunare, o amestec cu niscai amidon si dextrina-aka mamaliga - si supun combinatia actiunii acidului clorhidric. Si ia sa vaz eu acum ce se alege de cazeina. Mai ai deci de asteptat pana trag concluzia studiului.
Adina, multa sanatate la prichindel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Ana, a functionat ireprosabil
cel mai simplu -> uita-te la orice mesaj/postare (pe partea de sus, langa editeaza mesaj, arata profil, etc) si o sa vezi 2 omuleti si un +, apasa, apare "adauga prieten" si zbang, that's it..(sau de la profil, cand primesti/raspunzi la pm)


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

Seara buna tuturor,

Nu am apucat sa scriu nimic de Fiv 2, din lipsa de timp, asa ca va povestesc acum dupa ce s-a incheiat, fara ET.

Am facut FIV-ul cu Dr. Zadori, la Szeged.
Desi am avut acelasi protocol ca si la Fiv 1 (reusit/sarcina oprita in evolutie), aceleasi doze de tratament, cu acelasi medic si la acelasi laborator, organismul meu a raspuns foarte bine la tratament dar ... m-am hiperstimulat; intr-un final am facut punctia si s-au extras 6 ovocite din totalul de 9.
Nu s-au fertilizat decat 2 ovocite si astea destul de greu ... in ziua 4 dupa punctie aveau 2 celule si din acest motiv nu am facut ET.

Dr. a incercat tot posibilul pana in ultima clipa dar poate asa a fost sa fie. A mai avut cazuri in situatia mea, unele cu final fericit (alinuknuknuk) dar la mine nu s-a produs minunea de care aveam mare nevoie ...

Multumesc tuturor celor care mi-au dat sfaturi importante si s-au gandit la mine in aceasta perioada.

tuturor de 8 Martie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

adica asa cum ti-am facut si eu anushca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

hello fetele mele
intai datoria ma cheama si va pun un link poate va place poate nu: sunt multe acolo si cu clexane pe diverse mutatii si cu prednison si cu ciupilirea endometrului....http://www.conceptionsrepro.com/lecturelibrary/Forms/AllItems.aspx
sa-mi ziceti va rog si mie ce pricepeti de acolo de la Factor V, clexane si anti-fXa ca nu stiu bine cum se numeste analiza aia de ce scrie intre 0,1 si 0,2 oare?

eu ce-am retinut deocamdata (pentru ca voi mai reveni pe document sa citesc...e cu multe prescurtari, cifre si litere si ma 'nerveaza) este ca 1mg dexametazona din aia(inteleg ca e echivalent cu 5 mg prednison) ar ajuta in faza foliculara de fapt la obtinerea unui raspuns mai bun. inteleg ca in nici un caz mai mult.

sezonul 8 e ultimul anaasta. cel mai simplu vezi pe vplay. gasesti la colectii/medical. mie imi place sa privesc asa. nu mai downloadez, caut subtitrari bla bla.

in ceea ce priveste parfumurile acum eu sunt cu Fragonard.
capsuni am mancat acum ani de zile cu miros de benzina:)
am mai mancat evident de atunci mult mai bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ioi, Sami, sunt happy...


Mersi de explicatii, ma duc sa fac si eu zbang atunci...


Vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sabi,dar parfumul sufletului tau care este???





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Da, Sabina, tot pe vplay si eu, e super comod asa.


Stati ca m-a pocnit o chestie . Lady Lara... ia, zi, si tu raspunzi ca si Marilyn Monroe cand a fost intrebata: "What do I wear in bed? Why? Chanel No. 5, of course".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

Fragonard. am mai multe si le amestec
v-am zis ca sunt o chilipicioasa? ei luati aminte: fragonard astia au numai 2 magazine (sa fie maxim 3...). unul din ele e in paris, la louvre, la cub. pana am ajuns eu la astia am folosit diverse parfumuri care mai de care mai scumpe.
ei dar nene si cand am ajuns la cubul ala (ca-mi spusese cineva...)am cumparat cat a putut pusculita mea. 25 de euro flacon de 100 ml. 55 de euro butelca refill de 600 ml. exact ati citit bine. si miros demential. demential. eu mi-am luat 3 flacoane si 3 butelci. imi trebuiau flacoanele ca sa le folosesc la refill....
ca altfel numai cu butelci plecam de acolo. altceva din paris nu mi-am cumparat
eh de atunci...inca ma descurc. dar tot acolo ma duc si la turul 2 de scrutin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

BUNA FETELOR SUNT" NOUA"AM FOST SI EU DIAGNOSTICATA CU MENOPAUZA PRECOCE AM 37 DE ANI ACUM FAC TRATAMENT CU DHEA-25 2PE ZI ANALIZELE MELE ARATA CAM ASA:LH 39.34 mIU/ml FSH 62.9 AMH 1.03 pmol/L TSH 15.24 E2 -10.78 prl-21.38 LOCUIESC IN ATENA SI MERG LA CLINICA NEOGENESIS DR LEONIDA MAMAS CE PARERE AVETI DESPRE ANALIZELE MELE VAD CA SUNTETI CA O ENCICLOPEDIE MEDICALA

amalia marzelou

Mergi la inceput