Clubul "babelor" FIV-oase 16

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

am cumparat si niste capsuni uriase,dulci si parfumate...au fost ca le-am mancat
da acu ma gandesc...oare or fi fost foarte sanatoase???...nu prea ced.











Samirutz, da au avut gust fain? k si io am luat dar aveau gust de usturoi parol
deci, dak ziceam la cineva k am mancat capsuni,, si de fapt miroseam a usturoi

salutare tuturor
si cate un moco' din asta va doresc la toooateee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

samira e cam frig astazi. dar maine va fi o zi frumoasa
lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Salut!


Sezonul 8 e ultimul din Dr. House parca, nu?!


Chiar asa, Adina tot consemnata la pat si in casa e? Nu se simte mai bine?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

jaguar,au fost dulci si parca prea parfumate.

tocmai am vb. cu Adina...e in spital cu Ioakim de 3 zile.
a facut I temeperatura mare si cand si-a dat okii peste cap si a inceput sa se sufoce au fugit in papuci la spital.
a fost la Grigore internata dar azi s-a mutat la Medlife.
si ea e tot racita coapta...si nedormita ca sta sa-l pazeasca pe I.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

ooooofffffff, saracutii
adina, sanatate multa si tie si pustiului

le: si ce episod trist a fost azi, la dr. House..concluzia, ca lucrul cel mai de pret e sanatatea, viata..restul, sunt mofturi


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Eu o lady Carolina Herrera, soft nu? dar daca asta imi place
Ce veste despre piticii Adinei , multa sanatate, sa scape repede toti
Samira ai noroc ca le-ai gasit asa bune, si eu tot o experienta "a usturoi" am avut.
Aristica ca tine nu e nimeni zanica, doar stii. Cred ca de aia te iubeste si barbatu asa mult Sa imi spui cand ai tu timp liber si sa ne putem vedea
Lara tre sa iti marturisesc ceva Acum vreun an am avut intiativa de a urmari Dr House, buun, bag 2-3 episoade, dau de o faza cu unul care avea un vierme( sau gandac) prin creieri si zau ca am zis "passss" Si asa am imaginatie bogata si "bolnava" uneori, filmul nu facea decit sa o dezvolte.
Dar uite ca la cit entuziasmata esti, si tu si Sabinuta, azi il reiau de la sezonul 1 si promit sa il descopar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Oh, saracutul... asa de mila mi-e de bietii copiluti care patesc din astea si sunt amarati si letargici si parintii saracii se sperie de numa' numa'... Si eu am un finut pe care il iubesc tare mult si tare mila mi-e de el cand e bolnavior... Sa-i transmiti, Sami, si din partea mea ca ii pup si ii doresc sa se faca Ioachim cat mai repede bine.


Apropo, fetele, ca ziceati voi pe alt topic ca suntem cu capu' toate... Eu pe langa carti de copii si o bluzita si planuri de la neconcepere pana dupa ce mor eu, mai ma intereseaza si tot felul de chestii naturiste numai bune pentru copiluti, dar evident ca si pentru noi - viitori parinti de copiluti . Daca credeti ca va intereseaza, eu pot din cand in cand sa mai scriu una, alta...


Uitati, apropo de vitamina D: o varianta naturala pe care am inceput si eu sa o folosesc este extractul de muguri de brad. Contribuie la fixarea calciului in oase si ajuta in preventia osteoporozei, in cresterea armonioasa a copiilor si atunci cand le ies dintisorii, precum si in cazuri de fracturi, demineralizare a smaltului dintilor... Se administreaza 1 picatura/kg de corp de 2 ori pe zi iarna si 1 data pe zi vara cand nu e soare afara. Sigur, in conditiile in care nu se iese frecvent din casa la soare, asta fiind undeva la 2-3 ore pe zi. Desi 10 minute pe zi sunt suficiente, necesarul este mult mai ridicat in perioade de crestere, de fracturi, de demineralizari din cauze de boli, la batranete etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ioi, Lara, multumesc pentru "legatura de prietenie bidirectionala" ... Sper ca am apasat bine pe acolo pentru ca m-am mega emotionat...


Maine studiez si eu cum se face cu prieteniile astea ca vreau si eu sa trimit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aaa...pai daca o dam in lady pe aici...eu sunt o lady Paloma Piccaso.
e parfumul sufletului meu...mai am cateva pufuri in sticlutza...daaaaaaaaarrrr....nu mai e decat o luna pana ajung in Duty-free la 'Stanbul




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Eu sunt Paris a lui Yves Saint Laurent...


De ce nu are DC emoticon care falfaie din gene?!

Mergi la inceput