Clubul "babelor" FIV-oase 16

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Asa e, sabina, depinde de fiecare, daca are un pic de intelepciune sau daca nu are gura sloboda si mare (la mine cumetrii sunt si mai rau... dar pe ei ii ignor, si ma concentrez pe relatia cu cei mici, atat cat pot, macar la o luna merg sa ii vad, si daca imi permite timpul- din pacate in ultimul timp nu am mai avut timp...-, si stau cu ei cu placere ca sa iasa in oras parintii)
A... si legat de analizele tale... zicea si Lara la un moment dat... ar fi bine sa te opresti ca nu aduc nimic bun ... si mie mi-au zis asta multi si nu o credeam ... ai deja destule date, si o singura solutie cu mici variatii posibile, de ce sa te mai incerci psihic si cu altele ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

ralu sa stii ca daca fac o diferenta intre analizele care se cer la biogenesis si cele care se cer in ungaria....mai am multe analize de facut

acum serios vorbind numai pe tsh&co cati bani am dat pana acum...se facea aproape de un profil imunologic la doctorul "house" din londra.

nu mai stiu. tu ai facut fiv in austria sau unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:


fetelor...sunt absolut penibili striperii...i-am vazut acum la Marutza.
aveau luminite semnalizatoare la p.u.t.z.a.
da nu reusesc sa fac legatura....semnalizau ce?????


sau sunt eu prea talamba si nu inteleg arta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

sami spune si mie pe ce post e maruta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:



te-ai trezit tarziu sabinutz...s-a terminat emisiunea.
la Protv era.

nu ma pot opri din ras...de mult n-am mai vazut ceva atat de penibil.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Sabinutu cum nu stii pe ce post e Maruta? Daca ai stii cum inteleg tot ce povestesti tu acolo....
Samira am pierdut momentul I-am vazut intrand, bronzati, echipati, Pasat era "capul" treburilor, am plecat pina la bucatarie sa ii pun omului sa manince si cand am revenit era Esca la pupitru Sa imi spui daca si ai tai maine au "luminite" vezi sa nu incepi sa razi, ca le strici momentul, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

da' de ce sa nu rada, doamna mea draga? C-a zis ca nu pune mana...macar las-o sa se hlizeasca de luminita de la cuc!
samiruta sunt o lady - ieri m-am dus la sephora, tinta la Dior, tinta la J'adore. Vine o vanzatoare sa ma ajute, la care-i spun: nu va faceti griji; am venit sa memorez pozitia parfumului pentru a-l instrui pe sot, sa nu cumpere altceva. Vedeti ca maine vine (il descriu) ... Azi sotul si doamna care-l ajuta, in tel, c-o mare dilema: Apa de parfum, sau apa de toaleta?....deci, dupa episodul cadoului cu linguri de lemn, asa primesc eu cadouri. Lady da' si romantica

Acum am icre puse la dezghetat pe calorifer, iar ultima lighioana, mionaitoarea, si-a carat o jucarie pana la etaj si-o vara pe sub usa

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

nu prea ma uit la maruta si cand am citit ce a scris sami am zis: hop si eu. dar nu mai era nicaieri

eiha...mai am niste povesti cu soacra si cumnata...pe alea le pastrez pt momente mai grele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mi-e frig,ma ustura-n gat,ma dor okii...stranut.

m-am dus sa iau paine ca de cand a plecat sotzulache Duminica dimineata nu mai e farama de paine in casa....si am cumparat si niste capsuni uriase,dulci si parfumate...au fost ca le-am mancat
da acu ma gandesc...oare or fi fost foarte sanatoase???...nu prea ced.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

bau, va pup rapid la ceas de seara
sami, ma bucur ca ai mobilizat lumea, aparura d-ne pretioase la vorba si vedere
ari, niciun cuvintel, niciun mangaiat pe crestet, niciun pupat fin si apasat (marca Sami), nici macar o vorba de duh pentru munca depusa??(faza cu capitolul, da?) pai, vb sotzului din dotare, daca vrei rezultate, trebuie sa fiu motivata, un incentive acolo, din partea mentorului doresc
ah, btw, eu sunt o lady Chanel, in principiu clasicul si senzualul no.5
ralu, pup fata
ady, yey pentru revenire
sabina, da, cunosc, recunosc, trait, retrait, vazut, in final, parerea mi-o cunosti..astept povestile cu soacra si cumnata (cu ultima am si eu experiente)
boooooon, lipsesc qiao(proiect job), veve (undercover, pana cand?), lyly (M.I.A.), adina (tot sechestrata in dormitor?)
moromeatza, pai n-ai zis concluzia la studiul cazeinei? deci, bem sau nu lapte (pasteurizat 1.5, de capra)? ? rien, rien?


to be continued..

Mergi la inceput