LMA Sonia,Sergiu,Cristi,Christina! Fluturasi (135)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

alina06 tu ai orhideea exact in vasul in care ai primit-o? ai vas transparent la ea? eu i-am schimbat vasul cu unul mai mare si nu este transparent si ii merge bine. dar cica trebuie vas transparent sa aibe lumina


bb_yasmi chiar ieri am discutat despre omleta si pranz....cica merge dat si carnita dar o portie mai mica decat de obicei

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




multumesc!!
cu orhideea asa stiu si eu.ii trebuie un vas transparent si cu gaurele. cu acel vas se scufunda in apa si se lasa sa isi traga cata apa are nevoie.
si eu l am schimbat intr-un alt vas si ii merge fff bine. arata bestial!!!! si mai putin si are 3 luni de cand este la mine in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi mie nu mi se pare chiar mult ce a mancat. para, clementina si pufuletii sunt paie alea nu sunt asa consistente, sunt alimente usoare. zic eu....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cred ca merg sa mai dorm si eu putin.....si apoi fac papica....daca e asa liniste aici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally sa porti sanatoasa gentuta primita normal ca meriti

spiridusha asteptam pozele de la mot

merg si eu sa ma intind putin.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

LA MULTI ANI!!!

Sonia Ioana si Sergiu Ionut de Viss!!!





Cristian de Spiridusha!!!





Christina Gheorghia de Stefyapost!!!






'Neata, mamici!

Eu sunt la fel de rupta de oboseala si L urla de la prima ora a diminetii (adica de la 6:30, ca atunci s-a trezit)!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed este foarte frumoasa poezia


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:


La multi ani Anna theodora de Deea99
La multi ani Petra de salo-sama
La multi ani Benyamin de danielle02
La multi ani Eva Maria si Fabian Mihai de monas
La multi ani Sonia Ioana si Sergiu Ionut de Viss
La multi ani Cristian de spiridusha
La multi ani Christina Gheorghia de Stefyapost

Sa va fie viata ca o zi frumoasa de primavara!










Mad cu Robert si Lulu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

strumf spor la shoping ce buna formatieam face noi 2 lashoping

intrebare : mamici care le dati omleta la micul dejun sau dupa masa la bebici, la pranz ce le dati?? eu ii dau ciorbica facuta cu carnita cu sau fara carnita dinauntru. o fi prea mult???


cris, ce mai faci mami?????????????????


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Si eu azi i-am dat lui L omletica cu branza de dimineata si-i dau legume cu carne de vita la pranz, dar de obicei in ziua cu omleta incerc sa-i dau fara carne la pranz (legume cu smantana/unt si branzica).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Ieri am avut liber de 8 martie si am fost la serbare la gradinita. Acolo totul a fost frumos - copii au pregatit niste poezioare, cantecele si cate o felicitare+floricica.
Dar dupa serbare distractie maxima. De miercuri noaptea Lu se muceste, dar ieri a fost horror... a plans ingrozitor de mult. Ca pe langa muci, mai are si bale cat cuprinde ca se vede numarul 8 sub gingie si cine stie ce alte surprize si a mai durut-o si burtica, ca tot avea gaze. Azi noapte a fost mai binisor, ca a reusit sa doarma pe burtica si nu a mai suparat-o si asta.
Azi l-am luat pe Robert sa vada si el cum e la mine la servici.

Incerc sa citesc din urma si poate apuc sa mai scriu si eu una alta



Mad cu Robert si Lulu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

helloo mamici!!

am avut o perioada de absenta destul de mare asa ca sunt cam in urma cu urarile de la multi ani

asa ca, desi cu intarziere dar din suflet...

LA MULTI ANI FERICITI SI SANATOSIANDRA IOANA, ANNA, SONIA&SERGIU,CHRISTINA!!! SA CRESTESTI MARI, PLINI DE NOROC SI SA VA FACETI MAMICILE FERICITE MEREU

yasmi

noi suntem bine dar am avut o perioada mai ocupata si nici mari noutati nu am avut de scris pe forum... weekendul asta l am lasat pe luca la ai mei ca sa ne ocupam cum trebuie de ziua lui: sa mergem la restaurant, sa vedem un meniu, sa ii caut hainute, mai vreau sa dau o tura si prin ikea i evident si niste shopping pt mine..eheee multe planuri, sa vedem cate o sa si iasa din toate astea

luca e la fel de vesel, rade efectiv toata ziua, ranjeste cei 4 dinti de ma bufneste si rasul. merge sprijinit de tot ce apuca, acum a lasat canapelele si masutele si merge de pereti. inca nu a luat-o singurel dar nu e nici o graba. din fericire pentru mine intre timp a invatat si sa se lase in fund asa ca nu mai stau stresata ca pica si da cu capul.

acum o sa profit de faptul ca am ramas singura acasa si ma duc sa imi fac o baie, ondulat parul, mani, pedi, d-astea femeiesti...

va

Mergi la inceput