LMA Sonia,Sergiu,Cristi,Christina! Fluturasi (135)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

azi sunt data rau peste cap, amandoi copiii au adormit acum, inainte de masa de pranz..asa ca va fi nebunie mare pana diseara. Cristi e mai bine, are 37 temp acum. Am vb cu asistenta si m-a intrebat daca vreau sa merg la d-na dr sa-i de aun antibiotic, si am zis NU. Are amigdalele rosii si intadevar sunt fff mari cea din dreapta aproape atinge omuletul Am sa-l tin pe antitermice si vad maine cum mai e. Le-am scimbat siropul de tuse cu Grintuss pt copii..sa vedem cum reactioneaza ca la asta ca nu s-a vazut nci o ameliorare pana acum.

La multi ani Sonia si Sergiu de viss!!!
La multi ani Cristian de spiridusha!!!
La multi ani Christina Gheorghia de Stefyapost!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

madutza ce bine arata mucenicii cred ca sunt deliciosi. azi vine buni la noi si ne aduce si noua

mandreeac ati fost tare frumosi la mot, mai ales micul print un scump zambaret si pe tine sa nu te recunosc cu breton, dar eu sunt sincera si iti spun ca iti sta muuult mai bine fara breton tie cum iti place?

miha tu n-ai parola de pe contul comun? fetelor, sa i-o dam? dar cu conditia sa pui si tu poze mereu
sa vedem ce zic fetele

strumphitza n-am reusit sa-mi rup tocurile la dans, am dansat mai putin ca de obicei, era si foarte aglomerat.....
ce bine ca ai mai adus niste cafea mai ales ca tu faci o cafea.... chiar as bea o cafea facuta de tine la expressorul ala care-l tot lauzi
pozele mie nu mi-au placut, alea doua care le-am pus mi s-au parut putin mai asa...ca restul...

alina06 tu ai orhideea exact in vasul in care ai primit-o? ai vas transparent la ea? eu i-am schimbat vasul cu unul mai mare si nu este transparent si ii merge bine. dar cica trebuie vas transparent sa aibe lumina

madu ma bucur ca ne-ai scris si ne-ai povestit de pui. te asteptam sa ne mai scrii. mai des

persi ce scump este Raducu, mai ales pe calutul acela in unele poze are asa mutrita de fetita, ce bine ii sta cu motul prins la toti bebeii le sta frumos asa inca ii mai afecti baie in camera?

bb_yasmi chiar ieri am discutat despre omleta si pranz....cica merge dat si carnita dar o portie mai mica decat de obicei

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)





roxynu am parola,dar eu inteleg fetele ca na voi va cunoasteti de mult poate nu vreti sa aratati poze cu puiuti vostri la toata lumea.


noi am fost de dimi la doctor ne-a dat o suspensica avem in gatulet in rest santem bine la masurat la cantarit,acum face nani

ma duc sa prepar mucenici muntenesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


La multi ani Sonia si Sergiu!!!

La multi ani Cristi de Spiridusha!!!

La multi ani Christiana Gheorghia!!!



Sa cresteti mari si sanatosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

LA MULTI ANI SERGIU SI SONIA, CRISTIAN SI CHRISTINASA VA BUCURATI PARINTI SI SA ADUCETI DOAR ZAMBETE



mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua fetelor!!!

Am venit de la controlul de 11 luni si totul este in regula! Are 10,5 kg si lungime 76 cm. Ne-a spus sa il trecem pe Lapte David de la Plason dar ceea ce nu mi se pare ok este ca ne-a spus sa ii cumparam pe cel lichid, nu lapte praf. Trebuie sa aibe 1-2 mese lapte praf, 2 mese complete si o masa numai fructele. Cam atat...ne-a mai recomandat un sptay nazal foarte bun in caz de mucisori si respiratie grea.

Multa sanatate copilasilor bolnaviori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

La multi ani fericiti mami frumoasa Persi !!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multi ani Persi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

La multi ani pitici frumosi, Sonia si Sergiu!
La multi ani bebici frumosi Christina si Cristi!

Sa cresteti mari su fericiti!

Noi suntem la tara, dar nu puteam trece peste o zi asa de importanta!

Off topic: azi a fost superb afara si am iesit cu Daria, cu tot cu muci. Dupa 3 sapt de stat in casa, parca nu stia pe ce lume se afla :)

Va pupam, un weekend frumos si petreceri reusite tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

La multi ani SOnia si Sergiu! SA fiti sanatosi puiutilor, voiosi , norocosi si sa va intelegeti bine toata viata! Mami sa iti traiasca cele doua comori, sa va bucurati clipa de clipa si sa fiti fericiti si impliniti!

La multi ani Cristian si Cristina! Sa fiti sanatosi, voiosi si fericiti! Mamicilor sa va traiasca pruncutii si sa va aduca numai fericire!

La multi ani mami Persi! Sa fii sanatoasa si fericita!

Strumphy multumim din suflet pentru cuvintele frumoase!

Roxy eu dintotdeauna am avut breton, dar il tin fie intr-o parte, fie pe frunte, depinde de starea mea! Poate poza e mai ciudata, dar o sa mai pun poze si vei vedea ca nu sunt mari schimbari sau nu mi se pare mie ca sunt altfel. Nu ma supar, Doamne fereste, dar eu am in permanenta breton.

Miha acum ca esti de-a noastra, iti dam parola. Sper sa nu se supere fetele, dar nu cred ca au de ce.

Maduta pfuu, ce rau imi pare. Multa sanatate lui Cristinelu'. Eu am avut probleme f mari cu gatul si numai cu antibiotic mi=au trecut amigdalele inflamate. Ajunsesem sa nu imi mai inghit saliva de durere si sa stii ca tot nu le-am scos, de tembela cred, insa ma feresc, niciodata nu beau rece, nici cand e f cald acasa, totul la temperatura camerei.



Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Buna ziua fetelor!!!

Am venit de la controlul de 11 luni si totul este in regula! Are 10,5 kg si lungime 76 cm. Ne-a spus sa il trecem pe Lapte David de la Plason dar ceea ce nu mi se pare ok este ca ne-a spus sa ii cumparam pe cel lichid, nu lapte praf. Trebuie sa aibe 1-2 mese lapte praf, 2 mese complete si o masa numai fructele. Cam atat...ne-a mai recomandat un sptay nazal foarte bun in caz de mucisori si respiratie grea.

Multa sanatate copilasilor bolnaviori!


Eduard Andrei 02.04.2011



Bravo mami, stati foarte bine! Ma bucur ca ti-a mai trecut starea si ca e totul in regula! Felicitari pentru seara trecuta cand v-ati distrat!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput