FIV in Ungaria 156

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na

analiza asta era in dosar?
daca era atunci nu e nici o problema.
presupun ca si pe baza ei ti-a "construit" protocolul.

credeam ca acum ai facut analiza asta. daca e mai veche si doctorul o stie atunci imi cer scuze.

are o valoare asa si asa, nu este deloc rea si nici scazuta cum spune jaguar dar nici de tanara de 20 de ani.


helloo Sabina
io nu am zis k rezerva ei este scazuta, am zis in general la o rezerva scazuta, adik asa am gandit,probabil k nu m-am exprimat bine
hai k o zapacim de cap IMI , nu baga in seama,,,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na

analiza asta era in dosar?
daca era atunci nu e nici o problema.
presupun ca si pe baza ei ti-a "construit" protocolul.

credeam ca acum ai facut analiza asta. daca e mai veche si doctorul o stie atunci imi cer scuze.

are o valoare asa si asa, nu este deloc rea si nici scazuta cum spune jaguar dar nici de tanara de 20 de ani.


Analiza era in dosar,da,ca mi l-a cerut in mail si cand am mers la control am dus tot ce mi-a cerut.Nu a zis absolut nimic despre AMH sau oricare alta analiza.Per ansamblu mi-a zis ca e totul Ok din punctul lui de vedere!
Si da...nu putea fi de 20 de ani...de vreme ce eu am trecut demuuuuuuuuuult de acea varstaPe vremea aia numai la copii nu ma gandeam
Aaaaa...si protocolul meu nu este inca stabilit...In 14 mi-l va da doar...acum abia de ieri am inceput sa iau AC!


---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

imi,eu sunt de parere ca AMH-ul tau este bun.
teoria spune ca AMH ideal este in jurul valorii de 2.
sub 1 este vorba de rezerva ovariana scazuta.
peste 3 este vorba de ovar polichistic.
1,69 mie mi se pare o valoare buna.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

o zapacim o zapacim

ImMis cum ti-au zis si fetele. cata vreme nu stii protocolul pregateste-te cu o suma de la "pana in 500 de euro" si mai sus spre "cel mult 1000 de euro". cel mai posibil prima varianta. eu am avut la fiv 1 protocol cu 3 menopur pe zi(menopurul dupa cum ai aflat e mai scump decat merional), restul medicamentelor reprezentau sume modice care se adaugau acolo asa la un total si am ajuns la 500 de euro. tu, foarte probabil, nu vei ajunge la 500 de euro. dar ziceam asa de o rezerva sa nu te stressezi si cu o prostie de genul "cat ma costa?"
AMH-ul tau e f bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Multumesc "babutzelor"


---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Imi, e f bun cum zic si fetele nu m-am referit la tine cand am zis mai sus...
si io stiu k sub 1 e baiu',,,

Samirush

scriu pe apucate, k trebaluiesc pe la bucatarie,,,fierb linte
va tzuucccc


Sami, o sa incerc si io cu mierea de dimineatza,,,si asa sunt "gretzoasa" in ultima perioada, ce ar fi sa mai dau la o ratza in pluspoopp y

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

buna ziua feteleam ajuns acasa,si de la endocrinolog,se pare ca nu e nevoie pentru tratament de tsh voi merge la control iara la sfarsitul lui martie,cand voi sti daca sunt gravidutza sau nu.
inainte de a incepe stimularea il aveam 4,1579 si acum 8,921..mai mult ca dublu:(
ImiMS...da este primul fiv,cauza de am ajuns la procedura este astenozoospermia descoperita la sotul meu dupa un an de incercari de a ramineeu am 34 de ani el 30 asa ca ceasul incepe sa ticaie la mine:(
Nu-ti face griji pt banii la tratament,iti va spune Zadori in 14 cand mergi la eco,cam cat te va costa pentru primele 5 zile,dupa aceea mai cumperi strictul necesar din 2-2 zile..ne-a zis si noua cam cati bani sa aducem pentru medicamente...noi am platit 82000 forinti +astazi 10000de forinti pentru ultima injectie Ovitrelle(ce urmeaza s-o injectez astazi la ora 1 noaptea) si un ovul vaginal
in total am facut 7 zile tratament+1luna inainte cu femibion,cetebe500 si omega3
Injectii am avut Gonal F,Gonapeptyl,si Merional
Vineri la ora 11 punctia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronna spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimp

mersi samira nu stiam asta sa-mi fie invatatura de minte sa nu mai fac pe inteligenta ...in felus asta ...

apropo - fetelor care ati facut histeroscopie la Torok Peter cam cat va costat ? si daca la Cluj a facut cineva sau se face ?


Buna Olimp!
Imi aduc aminte ca Robert ne-a dat nr. lui personal(cred, nu sunt sigura) si m-a programat parca intr-o marti dupa-masa la ora 17.Dar la orice nr suni si faci programarea sa intrebi exact unde trebuie sa te prezinti pt ca si eu am crezut ca voi merge la cabinetul lui particular si de fapt m-a chemat la spital(in aceeasi cladire cu Kaali).In legatura cu costul-parca a fost 500000HUF.
Multa bafta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna Olimp,
eu retin ca 50.000 Forinti m-a costat nu 500.000 cum a scris Ronna.
Pe mine m-a programat Mariko, nu am avut numarul lui de telefon. Oricum cabinetul e in cladirea lipita de Kaali.
Sigur ca se face la cluj si la gine 1 si la stanca, la particular nu stiu (poti intreba tu la Gynia - cand am sunat eu acu' mai bine de 1 an nu faceau), dar trebuie sa vorbesti cu un medic ginecolog care doreste sa iti faca interventia, sa iti dea trimitere medicul de familie, sa te internezi etc.

_
3 FIV-uri si un FET in Debrecen cu dl doctor Bodnar nereusite, FIV 4 tot la Debrecen, cu dl Bodnar ianuarie 2012 - betaHCG 246 in ziua 14, 1285 in ziua 18, acum pregnant in 9 saptamani - Doamne ajuta in continuare !
MTHFR C677T in forma heterozigota, mutatia factor XIII Val34Leu heterozigot, tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Goofytza spune:

Buna fetelor.Azi am facut programarea la PK la finele lunii martie.Dupa ce mi-a dat de facut analizele care au iesit bune dupa spusele lui, acum urmeaza sa fac "scan" cum zice el pentru a vedea ce e cu fibromul meu.Initial am crezut ca e o eco obisnuita dar mi-a explicat ca nu e si din cate am intes eu e ceea ce se numeste histerosonografie. Asta nu investigheaza si trompele?Daca oricum va fi FIV cu ICSI conteaza asa mult ce e cu trompele? Eu asta nu inteleg...

L-am intrebat si cat costa si mi-a zis 15000 forinti.Asta inseamna ca nu se mai plateste consultatia?

Cum e cu grafia asta?Sper din tot sufletul ca nu doare sau ceva neplacut deoarece dupa procedura si plecam spre casa iar a doua zi merg la serviciu.Am inteles insa ca vor fi ceva scurgeri...

Sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput