FIV in Ungaria 156

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Citat:
citat din mesajul lui jaguar

neatza fetelor
IMI bafta sa fie un inceput cu noroc
In ce zi vei face eco?(nici io nu scap de eco asta de control haaa)
Eu am dat cam 52.000 HUF ptr primele 5 zile de stimulare,am luam Gonal F. Nuj ce sa iti spun,ti-a zis cumva ce o sa-ti dea, gonale,merionale? Uita-te si tu pe prima pagina si fa un calcul aproximativ,,,park as zice k 100.000 HUF ar fi oki, nu cred sa fie mai scump,,dar vezi si tu.


Voi face eco in ziua 10...ca apoi intre 15-18 au minivacanta...si dupa deja ieseam din intervalul de 10-13...asa ca am ales 14.03.
Nu mi-a zis nimic de tratament, a zis ca vb la momentul potrivit.Pentru primele 5 zile ar trebui sa ma inarmez si eu, ca alea le voi face acasa...dupa merg acolo si pot sa mi le cumpar cred!Eu m-am uitat la preturi pe prima pagina...dar habar nu am cate se da din fiecare, cate zile....nu stiu nimic!


---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Imi ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madanan spune:

Imi, un pen de Gonal f de 300 u costa aprox. 35000 ft, o cutie cu 7 fiole gonapeptyl costa 15000 ft si merional cam 1800 o fiola, daca ai 5 zile poti sa socotesti una pe zi. Ti-am scris toate acestea fiindca si eu am facut fiv cu dr. Z si cam astea Le-am cumparat prima data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

IMI, io am ptr primele 5zile un pen de gonal de 450 UI atat,,, stiu k restul e mai simplu de luat, fiind acolo si luat exact cat trebe din 2 in 2 zile...
Vezi k menopurul e mai scump, merional mai ieftin, pune si tu aproximativ cate 10fiole,k sigur nu iti da mai mult la inceput. Gonal e v-o 51.000, 10menopur v-o 52.000,daca iti da si ceva ptr inhibare mai tre nitel,,,am zis per total v-o 100.000 (maximm),,,
Nuj ce AMH ai si pe ce tratament vei merge, dar "pune-te" in toate situatiile si ia in calcul al mai scump k sa fii acoperita

o zi buna sa aveti la noi e o "baba nebuna" brrrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Citat:
citat din mesajul lui jaguar

IMI, io am ptr primele 5zile un pen de gonal de 450 UI atat,,, stiu k restul e mai simplu de luat, fiind acolo si luat exact cat trebe din 2 in 2 zile...
Vezi k menopurul e mai scump, merional mai ieftin, pune si tu aproximativ cate 10fiole,k sigur nu iti da mai mult la inceput. Gonal e v-o 51.000, 10menopur v-o 52.000,daca iti da si ceva ptr inhibare mai tre nitel,,,am zis per total v-o 100.000 (maximm),,,
Nuj ce AMH ai si pe ce tratament vei merge, dar "pune-te" in toate situatiile si ia in calcul al mai scump k sa fii acoperita

o zi buna sa aveti la noi e o "baba nebuna" brrrr


Am inteles.Multumesc fetelor.
AMH = 1.69
Conteaza?


---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

ImMis nu e deloc rau dar orice info pe care o ai spune-o doctorului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Citat:
citat din mesajul lui ImiMS

Citat:
citat din mesajul lui jaguar

IMI, io am ptr primele 5zile un pen de gonal de 450 UI atat,,, stiu k restul e mai simplu de luat, fiind acolo si luat exact cat trebe din 2 in 2 zile...
Vezi k menopurul e mai scump, merional mai ieftin, pune si tu aproximativ cate 10fiole,k sigur nu iti da mai mult la inceput. Gonal e v-o 51.000, 10menopur v-o 52.000,daca iti da si ceva ptr inhibare mai tre nitel,,,am zis per total v-o 100.000 (maximm),,,
Nuj ce AMH ai si pe ce tratament vei merge, dar "pune-te" in toate situatiile si ia in calcul al mai scump k sa fii acoperita

o zi buna sa aveti la noi e o "baba nebuna" brrrr


Am inteles.Multumesc fetelor.
AMH = 1.69
Conteaza?


---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka


In rezerva scazuta se face stimulare mai forte,, si implicit costa mai mult,,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na

ImMis nu e deloc rau dar orice info pe care o ai spune-o doctorului.

Adica?Ce info?Eu i-am pus tot dosarul in brate cu ce am facut de-a lungul anilor....Nu prea am ce sa-i spun...


---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

analiza asta era in dosar?
daca era atunci nu e nici o problema.
presupun ca si pe baza ei ti-a "construit" protocolul.

credeam ca acum ai facut analiza asta. daca e mai veche si doctorul o stie atunci imi cer scuze.

are o valoare asa si asa, nu este deloc rea si nici scazuta cum spune jaguar dar nici de tanara de 20 de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

[/quote]
In rezerva scazuta se face stimulare mai forte,, si implicit costa mai mult,,,
[/quote]

Am inteles.
Si AMH-ul meu ce-ti spune?


---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

Mergi la inceput