Strugurasi de Sept-Oct 2011 *43*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Dbunny- ma crezi ca n-am mancat niciodata naut?Nici macar nu stiu daca-mi place,o sa intru sa vad cu ce se aseamana gustul.Sau poate am mancat si nu stiu

Elisa este mai bine dupa 4 sedinte de aerosoli ...acum doarme si o aud din cand in cand tusind .Tinand cont ca nu i-am mai facut aerosoli ar trebui sa raspunda repede la tratament...daca nu-i trece m-am gandit sa mergem si la salina la Turda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Camady, la multi ani! Sa fii fericita alaturi de intreaga familie!

La capitolul ce mai mancam eu am facut friptura de curcan cu cartofi la cuptor, a iesit super, cel putin asa am zis cu totii cand am mancat-o.

Va urez noapte buna si povestim dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

sei si eu sunt de acord cu bunny, cerealele simple sunt mai bune decat biscuitii , fie ei si pt bebelusi. Cred ca biscuitii constipa pt ca cerealele din ei sunt ultra-procesate, or pt ca cerealele sa ajute tranzitul, trebuie sa fie cat mai aproape de starea naturala. Si in plus, mai toti biscuitii de bebelusi au lapte in componenta.
Pt tranzit f bun e ovasul. V-a zis dr de la ce varsta puteti sa il introduceti? Meiul nu are gluten, dar nu am citit pe nicaieri ca ar stimula tranzitul.
Mai insista cu perele, caisele, trebuie sa ajute.

creola nautul mie imi place tare la gust. Nush cum sa il explic, nu prea seamana cu fasolea, e muult mai bun!
Sanatate!

bunny interesanta combinatia cu ciuperci. O execut curand! Multam!



de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Dbunny, mi-ai facut si mie pofta desi ultima data am mancat naut in liceu si nu prea mi-a placut, dar sunt deshisa la incercari asa k ii mai dau o sansa.
Pot sa fac mancarea de post? adica fara bacon...iese bine oare?

Jade, seamana bine cu tine, dak e poza ta cea scanata
Ce hainute dragute aveti! De unde faceti aprovizionarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Multumesc fetelor ptr urari. A fost o zi de nastere fara prea mult entuziasm din partea mea.Una ptr onorabila varsta implinita si a doua ca m-am saturat de stat in casa si vreau evadareeeee.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Citat:
citat din mesajul lui seidana

BUNNY NOUA DR NE-A ZIS sa ii dau cereale, pt ca se poate sa ne ajute la digestie.. acum nu stiu ... oricum ii dau ff putin



pai tocmai, de ce nu iei cereale simple, nu sunt mai okż biscuitii aia am vazut ca au si lapte si zahar...cauta cereale tip ovaz, uite aici: http://www.bebebebe.ro/produse/cereale/milupa-1/milupa-bio-7-cereale-250g-6.html

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


bunny.. eu ii dau organix (hipp i-am luat dar nu ii dau), si organix nu au nici lapte nici zahar, si sunt scarbosi , dar ei ii plac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

La multi ani, camady! Cu intarziere...mereu sunt varza la capitolul asta..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Creola

Buna seara,
Lena -e superb filmuletul!Si eu pe Elisa cand nu reusesc sa o adorm langa mine ,ii pun uscatorul de par si repede isi face aparitia Mos Ene.

Seidana- eu as putea miercuri (asta in caz ca Elisa se insanatoseste)sau vineri.Natalia cred ca e acasa la mama ei,o sun si eu maine sa vedem .

Lali mete -eu am mai facut cate o rulada in loc de chiftele(in care am pus telemea si am acoperit-o cu bacon),o alta reteta pe care o fac des ar fi piept de pui sau curcan la cuptor cu multa ceapa taiata pestisori si unt aproape un pachet ,daca vrei si smantana,mai fac des supa crema cu crutoane (preferata lui Sarah)...

Jade Jador- multumesc pentru accept.

Inutsa- da ,pentru tine era ,doar ca am pierdut prima data mesajul si uite asa m-am zapacit...si lui Irinush vroiam sa-i scriu ceva, dar sa mor daca-mi amintesc ce anume.

Camady- La multi ani!Sa ai parte de multa sanatate si fericire!



Mamica fericita de Maria Sarah (13.04.2005) si Elisa Rebeca (18.09.2011)


neatza..

poate lasam pe vineri atunci.. Nu stian ca Nati e plecata, stiam ca ranan fetele , insa mi-a zis ca nu pleaca.. o sa o sun si eu..
sa se faca Elisa bine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Inutsa .. in mall nu am gasit cereale simple, de asta i-am cunparat biscuiti organici
dr a zis ceva cu mei, porumb si tapioca de la plafar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata, Neata

Tanno, povesteste-ne despre bogdanel.Stiu ca ati inceput diversificarea la 5 luni.Cu ce ati inceput?Si ce i-ati dat treptat?


Camady La Multi Ani cu intarziere.Sa ai parte numai de bucurii si multa sanatate.


Jade, am vazut pozele scanate.Si T seamana fffff bine cu acele poze.prima data am crezut ca este el Tu esti in poze?
Mananca 15 cutii de lapte?!!! Bravo T
Acum chiar ca sunt invidioasa


Sei noi azi suntem in a 6-a zi de diversificare.Eu am inceput cu legumele ca sa faca kk mai rar.Noi doua suntem pe invers.Tu vrei ca Ela sa faca kk eu vreau ca Anastasia sa faca mai putin

Fetelor Anastasia face kk mai putin(de 2-3 ori pe zi) dar moale.Cand face si ea mai tare?



Mergi la inceput