Strugurasi de Sept-Oct 2011 *43*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

lali eu azi facusi fasoli insa la noi nu se poarta afumatura sau rantash...si iese buna!! maine fac ceafa la gratar cu ceva cartofi eftini, ieri am facut ciorba de perisoare si m-a lovit pofta de cartofi prajiti cu oua ochiuri, asa ca...am facut si felul 2

tanno Bogdanel e diversificat¿ a papat lapte matern¿ cum fu nasterea¿ hai povesteste-ne cum a fost nasterea, sa auzim si prin prisma unui tatic

fetele, care-i rolul biscuitilor la un bebe asa mic¿

azi a papat Noa 1ooml pireu de verdeturi(morcov, pastarnac, bostan f putin si cartof dulce f putin), moale, nu credeam c-o sa vrea atat...si i-am dat cat a fost facut. a facut caca ciudat, f puturos, nu diaree, insa arata scutecul asa portocaliu de parca as fi rasturnat castronul ei in scutec direct. sa nu digere bine oare¿

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multi ani , Camady

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady.. LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!!!!!!

BUNNY NOUA DR NE-A ZIS sa ii dau cereale, pt ca se poate sa ne ajute la digestie.. acum nu stiu ... oricum ii dau ff putin

eu sunt taree bleaga , nu pot dormi noaptea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

creola esti in

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

BUNNY NOUA DR NE-A ZIS sa ii dau cereale, pt ca se poate sa ne ajute la digestie.. acum nu stiu ... oricum ii dau ff putin



pai tocmai, de ce nu iei cereale simple, nu sunt mai ok¿ biscuitii aia am vazut ca au si lapte si zahar...cauta cereale tip ovaz, uite aici: http://www.bebebebe.ro/produse/cereale/milupa-1/milupa-bio-7-cereale-250g-6.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady.. LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!!!!!!

BUNNY NOUA DR NE-A ZIS sa ii dau cereale, pt ca se poate sa ne ajute la digestie.. acum nu stiu ... oricum ii dau ff putin

eu sunt taree bleaga , nu pot dormi noaptea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

creola cred ca mie mi se adresa mesajul tau, nu lui irinnush. Da, ai dreptate, e primavara in suflet! Dar o astept si pe aia de afara

lali hai mai, 6 sezoane in 11 zile?!!!! Se uita si copiii cu voi la serial? Fii-mea se uita cu noi la Seinfeld, ii place tare de "nenea Dziodzi", adica George . Ai mei copii sunt bine de acum, nu mai au nica nica

bunny e posibil sa nu fi digerat papa, pana li se obisnuieste stomacelul mai este. Tin minte la Bia ca gaseam bucati nedigerate de papa [gaseam bucati pt ca eu ii dadeam leguma/fructul in manuta si il papa singura]
Vad ca faci fasole and co. Ai vrei reteta buna si pt naut? Am incercat cateva de pe net dar nu m-au dat gata. Vreau sa fac fara carne

hayat ma bucur ca l-a linistit melodia pe Razvanel.

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

inutsa: si cine mai pofteste...

Naut cu ciuperci proaspete(tip pleurotus)

Eu folosesc naut gata fiert din borcan. Tu daca-l ai crud, v-a trebui sa-l fierbi lasi in apa rece 12 ore inainte, in frigider), apoi il speli inainte de a-l fierbe. Se fierbe cam o ora, cred…

Ingrediente:

Naut fiert-2OOgr
Ciuperci-2OOgr
Usturoi-2 catei
Bacon, sau slaninuta-15Ogr
Ierburi de provence sau (busuioc rozmarin, cimbru)
Ulei, sare, piper
Cureti bine si tai fasii ciupercile. Cureti si tai fin usturoiul. Scurgi nautul. Tai mic si baconul.
Intr-o tigaie mare pui uleiul si prajesti fin usturoiul, adaugi ciupercile, ierburile, sare piper, si lasi 3 min pe foc. Adaugi nautul si baconul, dupa 5 min stangi focul si srevesti in farfurii.

am mai facut si chiftelute din naut fiert si pui ramas din alte supe/ciorbe. la chiftelute merge foarte bine chimen praf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

fetele care ati inceput diversificarea..
cum fac bbii caca? a mea face tare tare, si se screme rau scumpa, nu e constipata (nu bilute) dar e ff tare, si ii dau pere/piersici/prune chiar si portocala uneori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna seara,
Lena -e superb filmuletul!Si eu pe Elisa cand nu reusesc sa o adorm langa mine ,ii pun uscatorul de par si repede isi face aparitia Mos Ene.

Seidana- eu as putea miercuri (asta in caz ca Elisa se insanatoseste)sau vineri.Natalia cred ca e acasa la mama ei,o sun si eu maine sa vedem .

Lali mete -eu am mai facut cate o rulada in loc de chiftele(in care am pus telemea si am acoperit-o cu bacon),o alta reteta pe care o fac des ar fi piept de pui sau curcan la cuptor cu multa ceapa taiata pestisori si unt aproape un pachet ,daca vrei si smantana,mai fac des supa crema cu crutoane (preferata lui Sarah)...

Jade Jador- multumesc pentru accept.

Inutsa- da ,pentru tine era ,doar ca am pierdut prima data mesajul si uite asa m-am zapacit...si lui Irinush vroiam sa-i scriu ceva, dar sa mor daca-mi amintesc ce anume.

Camady- La multi ani!Sa ai parte de multa sanatate si fericire!



Mergi la inceput