Strugurasi de Sept-Oct 2011 *43*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata fetelor!!!

Azi sunt happy Iancu a mancat morcovelul si chiar da semne ca incepe sa ii placa, ii mai dau si mine si dupa asta incep sa bag patrunjelul sau pastarnacul(care sunt oribile din punctul meu de vedere, dar...).

Deci cum ramane cu "intalneala" de la Bucuresti, ramane pe maine la 11:30 in Sun sau in Vitan?, sau o lasam pt we?


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Neata

lena ,rach eu sunt in poze , da

hainute in general ii iau de la H&M , Zara , Z , cam de aici sunt majoritatea
insa eu am o problema cu hainele , nu ma pot abtine sunt nici o forma...pana si noaptea le visez

rach , n ai de ce sa fii invidioasa
nu poti sa stii cat papa si Anastasia
oricum , nu vad un motiv de mandrie in asta

kk...inca face ghiulele cu tot cu marul si para pe care o mananca
o singura data a facut moale...cred ca a fost o intamplare

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Ollaaa fetelor si tanno
LA MULTi ANI Camady cu intarziere

Vorbeati despre naut, nu stiu exact reteta, tre sa-k intreb pe indi, dar e mancarea mea preferata, nu stiu ce pune si cum o face, dar iese delicioasa. O sa-l intreb si va spun daca vreti.

Noi suntem bine, am facut vaccinul de 6 luni, a fost f ok, Ayu devine din ce in ce mai ranjit, aproape ca a uitata cum se plange, invata lucruri noi si e foarte receptiv la tot. Acum are o perioada cand face ca trabantul, sau se ridica pe vf picioarelor si in cap cu fundicul lui in sus,a zis de cateva ori mama, doar atunci cand e f suparat, papa si legume acum, i-am inlocuit o masa cu fructe. @rima data i-am dat doar piuree de morcov si nu i-a placut, m-am cam speriat, ma gandeam ca nu o sa mai accepte legumele dupa fructele dulci, dar apoi i-am dat morcov, telina si pastarnac si papa tot.Si kk lui s-a schimbat de cand cu legumele, adik a devebit un pic mai tare, ca inainte facea f moale.

Eu am avut o per mai naspa, adik stiti voi, cu ingrijirea bolnavilor, sapt trecuta a facut mami o enterocolita, cu diaree, am fost la spital cu ea, si pana duminica nu s-a ridicat din pat, iar eu m-am impartit intre casa mea si casa ei, curatenie si manvcare la mine, curatenie si mancare la ea.aaseara a plecat la buc cu tata,la control, si eu m-am mutat cu bebe la ea ca sa stau cu bvunica, indi a ramas acasa...d'astea nasoalele.

V-am citit in fiecare zi dar nu am avut dispozitie si timp.

:ellena, condoleante, e nasol, dar trebuie sa fii puternica, si mai e si uitarea, daca nu ar fi uitarea ce ne-am mai face...bunicul meu a fost mai mult decat un tata pt mine, a fost persoana care m-a iubit cel mai mult pe lume, dar acum imi amintesc de el cu fericire, ca am avut parte de un om ca el si stiu ca ma vegheaza de sus.

Hayat te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

insa eu am o problema cu hainele , nu ma pot abtine sunt nici o forma...pana si noaptea le visez



eeei dar ce frumos il imbraci...aia nu se pune¿

lena da, poti sa scoti baconul si va avea gust bun datorita usturoiului si ierburilor. Cheia mancaricii asteia sunt ierburile alea ´provence´ si am vazut ca se vind si in Ro, gata amestecate combinatia repectiva

seidana tu verdeturi inca n-ai dat¿ piure moale moale...noi ne kakarisim mult de la verdeturi, iar de la fructe numai daca sunt f bine coapte

zubi sanatate familiei si un pt tine si harnicia/grija de ai tai

jade ce gramaj au cutiile

camady la multi ani, sa fii sanatoasa inconjurata de tot ce iti doresti!

racheel Noa nu mai face imprasiat de cand nu mai papa lm. acum papa lm doar 1ooml/zi, si caca e ca un piure de cartof la consistenta.

may¿¿ cum esti¿¿¿

ooka si broome n-au mai intrat...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

bunny 400 g are o cutie
la ce te referi cand spui piure de verdeturi ?

may cred ca s a apucat de facut bagaje...

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

bunny 400 g are o cutie
la ce te referi cand spui piure de verdeturi ?


morcov, pastarnac, cartof, bostan, ...fierte si blenduite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

bunny 400 g are o cutie
la ce te referi cand spui piure de verdeturi ?


morcov, pastarnac, cartof, bostan, ...fierte si blenduite

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


aaa , T face ghiulele de la el

_


de T 6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

jade hmmmm n-ar trebui sa constipe verdeturile...nu¿

intrebare repejoara: pot ´face´marul la microunde¿ ce-i adaug¿ apa¿

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Bunny,eu la verdeturi ma refer cand spun marar,patrunjel,telina(frunzele lor) , la ce spui tu verdeturi eu le spun radacinoase. Eu una nu as face marul la microunde deloc.


Am pus poze pe grup.


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

salutare, fete dragi!

La multi ani, Camady !!(cu intarziere, rusine mie)Sa fii sanatoasa si sa ai parte in viata de cat mai multe bucurii!

Bunny as zice (strict parerea mea) sa nu gatesti pt bebe la microunde, din cate am citit microundele distrug cam tot ce inseamna vitamine in aliment plus ca sunt studii care atesta faptul ca sunt periculoase pt sanatate...

Mergi la inceput