Strugurasi de Sept-Oct 2011 *43*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

noi oficial plecam in concediu la mare la vara, azi am dat avans, dupa lungi dezbateri cu sotul meu echilibrat(zgarcit), am ajuns la un consens, adica la parerea mea: meritam un concediu.

Auzi tu la el : daca avem vreo 5 nunti si 2 botezuri anul asta nu mai mergem in concediu, pai eu cand mai traiesc, om naspa ce e...I-am dat argumentul ca eu am economisit bani: alptez copilul deci de aici rezulta economie de minim 400 lei pe luna , deci sa faca el calculul. Concluzia e ca eu am strans bani pt concediu , sa faca si el economii ca mine si avem si bani de nunti

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Dragele mele , va multumim pentru sustinere si pentru vorbele bune.

Io sunt zapacita rau. Trebuie sa fac bagaje si habar n-am pe ce sa pun mana mai intai...Parca m-as muta. Am impresia ca am nevoie de toate din casa si nu stiu ...

Poate v-am mai intrebat...insa voi, faceti in fiecare zi pireutul proaspat sau mai puneti si la frigider pentru a doua zi? Ma refer aici strict la legume, ca fructele se stie ca trebuie mancate imediat. Ca ma gandesc sa ii fac lui Razvan pireul de morcov cu orez pentru maine, cand ajung si eu la piata ...ca diseara nu am de unde cumpara...sau sa=-mi iau de acasa vreo 2-3 morcovi? Ca nu stiu ce mai are mama prin camara :((((((((((

Uff, Doamne...am asa momente de disperare ...si de liniste....si de neputinta...si de mai cee?


_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

RECLAMA ILEGALA -/video/alergiile-partea-1

Vedeti ca este si partea 2.

BTW, legat de mediu prea steril, eu de o sapt am renuntat la calcat. Acum am mai mult timp de stat cu picea. O sa calc doar hainutele care o sa aiba nevoie.
Eu am renuntat din cauza teflonului de la fierul de calcat. Stiu, credeti ca sunt deja dusa cu pluta. Repet: better safe, than sorry :P. Si pana la urma cu ce ma ajuta daca le calc? omor microbii si bag particule de teflon in hainute?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

racheel la dovlecel(verde) n-am ajuns inca, doar la cel portocaliu f dulce, bostan

si dupa lungi cautari am ajuns la concluzia ca marul constipa...oricum eu cred ca pe noi ne constipa fierul din lp, ca deja bem doar 1ooml lm pe zi. asa ca ori cu verdeturi ori fara, fata s-ar constipa de la lp. inca n-as baga portocala...

hayat eu zilele trecute am facut pireu pt 2 zile, ca la cat mananca ea...din 2 morcovei si-un pastarnac mananca 2 zile

mi-a ajuns cadoul de 8 martie ta-ra-raaaaaaa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

noi facem piureul pt 2 zile, dar asa ne-a zis si pediatra, il tin la frigider si dimineata il incalzesc la steamer.
Stiu cum e cu bagajele eu deja am zis ca vreau sa schimb masina, vreau mai mare.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Lena eu am calcat doar prima luna apoi pas, spre rusinea mea eu nu calc decat constransa de imprejurari(adica camasi).Si Iancu nu a avut nimic, iti dai seama ca daca vedeam ceva puneam iute mana pe fier.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

anca, sa stii ca si Mariuca si-a cam schimbat programul de somn, ea care dormea bine noaptea se trezeste de vreo saptamana din 2 in 2 ore...

sei si inutsa, multumesc pt raspunsul despre cereale

lena, eu nu am stiut ca fierul are teflon
eu ii calc hainutele insa mi s-a mai intamplat de cateva ori sa ii dau si hainute necalcate. in general am cautat s i le calc, nu i le spal la temepraturi f mari pt ca cele mai multe au pe eticheta max 40 de grade si am zis ca macar sa i le calc...plus ca mi se pare ca se aseaza si mai frumos, in dulap si pe ea.

edit: am verificat fierul, are talpa de inox, deci pot calca in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Si eu ii calc hainutele, din acelasi motiv ca si Mikka, se aseaza mai frumos pe ea.

Anca...si eu tot asa ii zic sotului cand mai vreau sa cumpar ceva si el imi zice ca ne trebuie banii pentru altceva.Ca eu am facut economie alaptand fetita.

Azi am mancat pastarnac si ne-a placut mult de tot mai mult decat morcovul.
Am fost 50 de minute afara in mei-tai si ce bine a fost...a dormit si a stat cumintica.Super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Stiti careva sa lucrati in photoshop sau ceva program de prelucrat poze?
vreau sa imi scot fundalul din 2 poze .. ma ajuta careva?

dau o bere.. pt lactatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

F fain faza cu economia alaptand , eu nu pot zice asta ca mi-ar zice ca ar trebui sa alaptez toata viata de acuma sa imi scot ch inutile

Mergi la inceput