Strugurasi de Sept-Oct 2011 *43*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

racheel, da;
acum are doar 2 mese de lapte pe zi, dimineata si seara, la culcare;
la inceput am scos-o pe cea de la ora 14, apoi, la vreo 2 sapt distanta, pe cea de la ora 18.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

hayat sanatate multa mamicii tale

yoy Bogdanel mananca mai diversificat ca mine sa va fie de bine! Cezariana a fost programata, la cerinta, sau au intervenit riscuri pt nastere normala¿

Noa s-a constipat, eu cu toata stiinta mea si verdeturile mele

alaltaieri a papat vreo 4 linguri de pure de radacinoase, ieri a papat juma de banana blenduita cu juma de mar copt.Azi am cumparat pruna dŽaia galbena...sa vedem

aaah si suntem mucoase amandoua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

racheel, da;
acum are doar 2 mese de lapte pe zi, dimineata si seara, la culcare;
la inceput am scos-o pe cea de la ora 14, apoi, la vreo 2 sapt distanta, pe cea de la ora 18.



Tanno laptic decat dimineata si seara?
Am intele.Lapte, Fructe, piure de legume, iaurt si apoi lapte.
Inseamna ca este mancacios

Noi azi suntem la pastarnac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Dbunny, cezariana a fost programata in sapt 38 de sarcina, bebe avand 39w5d; sotzia nu are voie sa nasca natural;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Dbunny nici de la dovlecel nu face?

Azi ne-am trezit la 6, ca niciodata.Am schimbat-o de scutecel si nu a mai vrut sa doarma.Si mie imi era un somn... Si pe la 10,30 a adormit.Doarme si acum.Va dati seama cat de obosita este?

Si eu vreau sa o scot afara in mei-tai ca sa-i facem proba.Azi este si mai racoare asa ca renuntam la carut azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

Dbunny, cezariana a fost programata in sapt 38 de sarcina, bebe avand 39w5d; sotzia nu are voie sa nasca natural;



Mai bine cezariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

racheel, da;
acum are doar 2 mese de lapte pe zi, dimineata si seara, la culcare;
la inceput am scos-o pe cea de la ora 14, apoi, la vreo 2 sapt distanta, pe cea de la ora 18.



Tanno laptic decat dimineata si seara?
Am intele.Lapte, Fructe, piure de legume, iaurt si apoi lapte.
Inseamna ca este mancacios

Noi azi suntem la pastarnac


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)




da, este mancacios ; nu refuza nimic si nici nu a avut alergie la vreun aliment...
exact, lapte, fructe, piure legume+carnita, iaurt/branzica si lapte; 5 mese pe zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Noi ne-am inlocuit masa de fructe de aproape o saptamana.. nu stiu ce sa fac.. sa trec la legume? ea o sa isi inlocuiasca masa in cateva zile.. clar... nu vreau parca pana la 7 luni sa ii mai inlocuiesc o masa.. insa bine fac sa o tin pe tusa?
I-am zis si Nataliei.. ca nu vreau sa evoluam asa repede.. insa vb ei.. trebuie sa ii dai independenta

Bunny.. la noi nici para, pruna sau portocala nu ar eefect..
face caca cat o ringlota de 3 ori pe zi,tare ca si plastelina.. imi e asa mila de ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

bravo Bogdanel!!!!!!

Eu nu cred ca voi scapa cat de curand de o masa de titi,Iancu a mancat fff bine azi morcovelul chiar mult zic eu, dar bineinteles ca dupa 10 min dorea titi.

Acum ma rog sa isi revina sa doarma noaptea , de doua saptamani ma capiat se trezeste din doua in doua ore si noaptea, am zis ca e puseu dar oare tine 2 saptamani? Acum incep sa ma gandesc ca poate cauta suzeta , ca eu noaptea nu i-am dat-o niciodata, dar ziua mai doarme cu suzeta din cand in cand, dar totusi de fiecare data mananca bine , sta mai mult la o masa ca ziua, si nu doar tocaie si chiar inghite.
Si bineinteles ca cu toate ca mananca asa de des a luat doar 400g, nu mi se pare putin dar papa aproape non-stop, nu ar trebui sa ia mai mult?

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salutare si de la noi

Hayat, multa sanatate mamei tale si tie putere si optimism.

Mai vroiam sa spun ceva, dar am uitat



Mergi la inceput