Iepurasi mar-apr 2010 BV Asteropipan! Hai Lindal !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Daca tot m-am pus pe scris...trebuie sa o urez pe BUMBITZA! Am vazut ca esti pe lista gravidutzelor asa ca iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos si mancacios.

despre Riccardo as putea scrie un roman avand in vedere ca nu am mai postat de mult aici. Din pdv fizic s-a mai inaltat , are 89 cm acum, dar a scazut un pic in greutate ptr ca din ianuarie a tot fost bolnavior ( a avut si vreo 10 zile cu gastroenterita si nu a mancat mai deloc ) asa ca acum nu cred ca depaseste 13 kg. oricum slab nu e. e numai bine si inca mai are copanele

E un copil deosebit ( cra cra) Bine..la concluzia asta am ajuns facand comparatie cu cei de varsta apropiata si apucaturile lor. Acasa nu stau dupa coada lui Ricky ptr ca stiu ca nu face nimic rau. nu trage de lucruri, daca scoate ceva dintr-un dulap , o afce cu grija si pune la loc exact cum era ( ceea ce mi se pare incredibil!) , nu scormoneste decat in cutiile in care sunt jucariile lui. Cand un copil vine sa-i ia jucaria nu se cearta ptr ea ba chiar i-o da de bunavoie si isi gaseste alta ( figura tine insa o data sau de 2 ori caci a 3 a oara se infurie si el si face prapad).

Cand iesim in parc si ii spun ca trebuie sa plecam , se opune la inceput dar daca ii explic ca trebuie sa mergem sa cumparam ceva sau sa mergem acasa sa facem baita si nani nani intelege si merge linistit la carucior.

De vorbit inca nu pot spune ca vorbeste f mult dar de vreo 10 zile repeta tot ce ii spun , in versiune proprie bineinteles, ori zice prima jumatate ori a doua a cuvantului. Cuvintele mai scurte le pronunta intregi dar scoate "r" ul si asa parc devine pac . stie cum fac mai toate animalele si ii place f mult cu tricicleta.

Nu stiu ce as mai putea adauga.. A..dimineata si-a fixat ceasul la 6.30 si de ceva vreme nu e chip sa dormim mai mult de atat mai ales ca nici macar in pat cu noi nu vrea sa stea ci vrea direct la bucatarie sa "hammm" adica sa manance .

O sa mai revin cu povestioare dar acum fug la culcare caci maine dimineata trezirea e din nou la 6.30! ( acum o inteleg pe bunica mea cand imi spunea ca eu la 5 am eram treaza si voiam sa merg la gradinita iar ea nu mai stia cum sa ma convinga sa mai stau in pat caci era prea devreme)

Cu siguranta nu voi reusi sa intru sa urez la multi ani tuturor iepuricilor din odiseea noastra dar fiti sigure ca ma gandesc cu la toate voi si resimt puternic emotia pe care fiecare , ca si mama, o simte atunci cand puiul ii implineste 2 anisori! adevarul e ca sunt mai emotionata acum decat anul trecut cand inca eram ametita dupa nastere si toata noutatea ce poarta cu el un nou nascut. Acum realizez mult mai bine ca ..wow ..sunt mama si fiul meu in curand va face 2 ani!

Va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

LA MULTI ANI Mara Andreea!!! - de Rebiana27

LA MULTI ANI Ovidiu!!! de ioanaa28

LA MULTI ANI George Theodor!!! - de Ellanik

LA MULTI ANI Rares!!! - de arinaa

UAU ce de iepurat sarbatoriti avem azi!!!!!
Sa fiti sanatosi, voiosi, veseli si norocosi!
Mamicilor sa va traiasca minunile si sa va bucurati de iepurasii vostri!
La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:



La multi ani iepurasului care
implineste 2 aniiiiiiiiiii :

Ovidiu de ioanaa28i

sa fii sanatos, iubit, avut si respectat !

Si sa le aduci parintilor si familiei tale, numai zambete in fiecare zi din viata lor !




de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:



La multi ani iepurasei care
implineste 2 aniiiiiiiiiii :

Mara Andreea de Rebiana27

sa fii sanatosa, iubita, avuta si respectata !

Si sa le aduci parintilor si familiei tale, numai zambete in fiecare zi din viata lor !




de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:



La multi ani iepurasului care
implineste 2 aniiiiiiiiiii :

George Theodor de Ellanik

sa fii sanatos, iubit, avut si respectat !

Si sa le aduci parintilor si familiei tale, numai zambete in fiecare zi din viata lor !




de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:



La multi ani iepurasului care
implineste 2 aniiiiiiiiiii :

Rares de arinaa

sa fii sanatos, iubit, avut si respectat !

Si sa le aduci parintilor si familiei tale, numai zambete in fiecare zi din viata lor !




de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Multumesc pentru urari Castelana, stefimic, nafi, bluekidoo. Le intorc inzecit inapoi !

nafi - sanatate multa sa aveti


de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI! OVIDIU, MARA, GEORGE si RARES!


Mamici sa va traiasca, sa va ofere clipe pline de bucurii si sa va fie sanatosi si voiosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui sensibila

[font=Georgia][blue]Multumesc pentru urari Castelana]. Le intorc inzecit inapoi !







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

multumim pentru urari dragelor !!!
le intoarcem cu mult drag tuturor prietenilor nostrii de pe imas, si nu in ultimul rand mamelor ..lor..evident
dupa prima nastere eu am zis ca de fapt mamele ar trebui felicitate, au fost "eroinele" acelei zile, doar ca uite cum minunatii astia eclipseaza tot in jur, si noi suntem doar mamele LOR...

e o varsta minunata...eu o ador...nu-mi pot imagina ceva similar cu un pui de om la doi ani...inocenta si naivitate, frumos si pur , dar si cuvintele, gesturi, atitudini de "OM" ...ma topesc de dragul lui si ma simt binecuvantata ca sunt mama lui.

Ovi e un scumpicel, bun si ff cuminte,tare dragastos si ff istet.Din pacate am fost cam bolnaviori, nu detaliez acum ca sa nu stric atmosfera de sarbatoare. Dar acum gata, avem doi ani, suntem baieti mari , gata cu bolile.
voi reveni sigur ca mi-e drag sa povestesc despre el, si despre Alex, bineinteles. doar ca e o alta varsta dar nu mai putin frumoasa si surprinzatoare.
Eu insa recunosc, sufar un pic ca raman fara BB...imi va lipsi tare mult parfumul de bebelus, ochisorii de puiut, mogaldeata ce o strangi tare la piept...of, mai bine ma opresc. stiu ca fiecare varsta are farmecul ei, si Alex imi demonstreaza asta...si totusi...
unde mai pui ca imbatranim?

O sa-l sarbatorim la sfarsit de saptamana, asa ca amanam tratatia...azi va servesc doar cu o ...poveste...baietii mei...

Mergi la inceput