Hai izish! (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

azi am venit acasa...am fost deja si la doctorita lui...luam antibiotic in continuare si a facut ciuperca la fundulet,avem crema speciala acuma...a facut diaree,doctorita zice ca de la antibiotic...in rest nu mai avem temperatura,dar in schimb a luat virus din spital,la nas si gat,dar doctorita zice ca ii va trece de la antibiotic...
azi a fost putin cam agitat si nu prea a mai papat atata din sticluta,dar sper ca a papat de la san,acasa nu am cantar si nu am cum sa il supraveghez...
felicitari fetelor care au nascut...sincer nu am apucat sa recuprez nimic...edi imi ocupa tot timpul si nu prea mai sta cu bunici...
multa sanatate la toti bebei...eu ma rog in fiecare seara pentru toti...sa nu mai sufere si sa fie fericiti...
va pup cu drag si sper sa apuc sa va scriu si eu mai mult si sa citesc ce ati scris...

mamica de bebeloi Eduard...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lady , am auzit si eu de tratamentul cu fenobarbital pentru icter. Se punea si la noi problema daca nu trecea icterul de la sine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Lady , am auzit si eu de tratamentul cu fenobarbital pentru icter. Se punea si la noi problema daca nu trecea icterul de la sine...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


ILEANA, acum am citit si eu prospectul.Ai dreptate




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian.feb2012 spune:

Am mai facut modificari la prima pagina-sa o pregatim de casa noua, cand ne vom muta la scutece.

Noapte buna!(Lady)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian.feb2012 spune:

Sper sa va placa.Daca nu mai modificati/adaugati/stergeti si voi.Eu asa m-am priceput!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Buna fetelor!
Am fost azi la dr cu Filip, pt ca nu imi place ca nu prea ia in greutate si nici nu se omoara cu mancatul.. E asa, somnoros mai tot timpul..
Dr mi-a zis sa ii dau si bibe, completare cu laptele meu sau lp..OFFFFFFFFFFFFf asa suparata sunt...
Eu am lapte, dar nu trage el mai mult de 50ml, max 80 ml.. asa ca trebuie sa il tot trezesc, sa il ciupesc etc,.. ca sa manance... Si eu care credeam ca e cuminte si satul fiindca dormea cateva ore legate...El de fapt era infometat..doar ca nu stia cum sa imi spuna.
In fine, sper sa ne reglam... Deocamdata sunt necajita, revin maine cu o dispozitie mai buna..

Va pup, sa aveti o noapte buna



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Noi nu putem vorbi de programe sau tipare, dar ziua doarme tun, noaptea ii umbla ochisorii din colt in colt. Stam muuuult la tzitzi, dar in reprize: 15 min suge, ia 10-20 min pauza, iar cand se desteapta tremura din toate incheieturile si se arunca pe san ca haplea. Noaptea?! Fata exploreaza, mami vegheaza si recupereaza DC. O pun la piept, ea se cufunda bebeluseste in caldura sanului. Trage o data, de 2 ori si apoi atipeste. Rade in hohote cu sfarcul in gura. Eu nu mai pot sa ma supar. O rog frumos sa nu vorbeasca la masa caci nu e politicos, ea se infurie si scuipa sfarcul. Se face ca nu ma mai iubeste si nu il mai vrea. Eu ma guduresc pe langa ea: "Hai, te rog! Te rog, mai suge un pic." Induplecata de rugamintile mele, zambeste smechereste cu gropitele a la mami ei si se arunca trufasa asupra pieptului.
In linii mari, stam si cate 2 ore la san, dar cu reprize. Eu o las ca mi-e draga si ma tem ca azi-maine mi-o ia cineva. Moartea soacrei si a babelor ca eu las fata sa-mi zmotoceasca tzatzele, dar cand adormi/ te trezesti/ traiesti cu ecoul a celor "5 minute si murea", o lasi sa muste din tine.
Va las ca isi solicita dreptul la bebeluseala.
Va pupacim

Iris made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

mersi marysa. si eu cant, dansez cu el, dar nimic nu tine mult...
chiar ma gandeam ca suntem anapoda noi de nu zice nimeni nimic.
oricum maine mi-am facut programare la dr ca sa fiu sigura ca e de la colici.
noapte usoara tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Sanatate la puiuti Mihacor si Bullinuta!!!

Sunt chioara de somn ca am avut frisoane azi noapte desi am 22 de grade in camera, sanii tari dar nu piatra deci ciudat. Dormeam si ma trezeam tremurand, cand o auzeam pe asta mica ca se foieste ma lua cu tremurat iar ca trebuia sa ies din pilota.

Bine ca bebelusa e bine ca va citesc pe voi si imi imaginez ce greu va este ca au colici sau nu mananca. Cu mancarea am avut si noi probleme la prima dar m-am incapatanat sa nu iau cantar tocami sa nu cad in alta extrema. O cantarea lunar dr de fam.

Ce frumos ai scris Mihaela!

va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Neata fetele! Pofta buna la cafea!
Suntem si noi pe ultima suta de metrii. Ieri am fost la tuns, epilat, pensat-acum sunt si eu o lady. Ma tot gandeam sa nu se grabeasca bebe si eu sa nu fiu epilata.
In rest suntem bine, asteptam cumintei momentan sa vina sapt viitoare cand ne intalnim si noi cu bebele.
Cu cea mare nu ma mai inteleg. Dupa ce a stat o saptamana acasa deoarece a fost racita, acum cand s-a dus din nou la gradi face numai ce vrea ea si nu mai asculta de nimeni.De manacat nu mananca decat cand vrea ea si numai ce vrea ea, dar in principiu mai nimic. Asa a fost de cand s-a nascut. A mancat ffff putin, nu lua in greutate si nici acum situatia nu e mai roz. Are 2 ani si jumatate si doar 10 kg. Am fost la toti doctorii posibili si imposibili si toti mi-au zis k fata e sanatoasa si k nu are nimic. Asa e felul ei de a fi.
Asa k un sfat pt mamicile ai caror copii nu mananca suficient: daca copii sunt energici si nu sunt apatici nu aveti motive de ingrijorare.
Cat despre colici, la primul bebe am avut norocul sa nu prea avem, asa k nu stiu ce sa zic. Cu espumisan noua ne-a mers bine. Eu as incerca si alte produse pt colici daca as vedea k unul nu ii merge la bebe.
Va pup. O zi insorita tuturor!

Mergi la inceput